ne 18.10.2015 | Jan Hrabal, Lukáš Štěrovský

I druhé derby pro Hradec! Mladší dorost díky skvělému konci zdolal Dynamo 4:3

Tak tohle bylo derby, jak se sluší a patří! Hradec Králové dlouho dotahoval náskok Pardubic, nakonec se mu ale jeho snaha maximálně vyplatila. Klíčovou roli v zápase sehráli Štěpán Pokorný a Tomáš Šlaicher, kteří oba vstřelili po dvou gólech. Prvně jmenovaný se navíc ještě podílel asistencí na vyrovnávací brance v poslední minutě zápasu! I díky němu tak Mountfieldu ovládl i druhé letošní východočeské derby v kategorii mladšího dorostu a zůstává na čele skupiny Střed.

První třetina nabídla gól z holí domácích

Lépe do utkání vstoupili mladíci z Hradce Králové, po dvou podraženích ve 4. minutě pro Martina Kostku a Jiřího Bucka měl Mountfield výhodu téměř minutu a půl dlouhé přesilovky pět na tři, nevyužil ji však. V dalších minutách se hra vyrovnala, oba celky se střídavě dostávaly do zajímavých šancí.

Střelu Denise Martince musel ve 12. minutě vyrazit gólman domácích helmou, chvíli po něm těsně vedle pardubické branky střílel po předchozím úniku Štěpán Pokorný. V 17. minutě se Dynama radovalo z vedení, Jiří Bucek poslal do jízdy Matěje Blümela, ten si nabruslil do zakončení a povedenou střelou pod víko otevřel skóre – 1:0. V závěru první dvacetiminutovky hosté mocně tlačili, ale defenzíva domácích odolala.

Hradec srovnal, Dynamo opět odskočilo do vedení

V úvodu druhé části hry se hosté nastěhovali do pásma Pardubic, Tomáš Vlk byl ale nadále stoprocentní. Šanci navýšit vedení svého týmu měl poté ve 24. minutě Jiří Bucek, který se dostal do samostatného úniku, ale nepodařilo se mi v tísni zakončit dle přání.

A tak udeřilo na opačné straně: Hradec Králové se prosadil v předbrankovém prostoru, domácí obrana nedokázala po předchozím tlaku pokrýt Tomáše Šlaichera, který dorazil puk za bezmocného gólmana Dynama – 1:1.

Hosté pokračovali v aktivní hře a to zhruba až do poloviny základní hrací doby. Těžké chvíle Pardubice přestály a poté měly k dispozici první přesilovku. V ní trefil Juraj Rudy střelou od modré tyč Dvořákovy branky. V následné hře pět na pět se Dynamo prosadilo podruhé, po Kofferově příhře dorazil puk z předbrankového prostoru Vít Rozlílek – 2:1.

Famózní finiš Hradci zajistil srovnání

Začátek třetí třetiny se lépe povedl Pardubicím. Dynamo nastoupilo na protivníka velmi aktivně a vykoledovalo si přesilovou hru. Početní výhodu sice hráči v bílém nezužitkovali, ale vteřinu po ní se radovali: Jiří Bucek našel před bránou neobsazeného Dominika Cháru a ten neotálel se zakončením – 3:1. Dynamo vedlo o dvě branky…

Závěr utkání ale patřil vedoucímu celku tabulky, nejprve v 55. minutě se od modré přesně trefil Štěpán Pokorný, snížil na 2:3 a tlak hostí kulminoval. V předposlední minutě měl Mountfield výhodu přesilové hry, tu vylepšil odvoláním brankáře po oddechovém času a dočkal se vyrovnání, padesát sekund před koncem základní hrací doby dobyl pardubickou klec podruhé v utkání Tomáš Šlaicher – 3:3.

Prodloužení bez branek, Hradci stačily dvě série nájezdů

Prodloužení gól přes některé zajímavé momenty na obou stranách nenabídlo, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, konkrétně druhá série. V ní se nejprve pěkně pod víko trefil Štěpán Pokorný, po něm nastřelil pouze tyč Matěj Blümel. V nájezdech tak úřadující mistr dokonal svůj obrat a potvrdil své výsostné postavení v čele extraligové skupiny Střed, ve které zatím ztratil pouze tři body.

Tomáš Duben 0 0 0 -1 0
Tadeáš Jakubec 0 0 0 -1 0