po 23.3.2015 | Jakub Kudláč, Martin Voltr

Jde se do třetí bitvy! Starší dorost zabojoval a ve Zlíně srovnal semifinále

Konec sezóny? No tak to určitě ne! Starší dorostenci mířili do Zlína s velkou touhou pomstít se za úvodní semifinálovou porážku, což se jim povedlo vskutku na výbornou. Ve druhé třetině předvedli čtyřbrankový uragán, který je dovedl až k vítězství 5:1 a srovnání série! 30 zákroky a dalším skvělým výkonem se o to významně zasloužil brankář Dominik Groh. O postupujícím do finále play off se tak rozhodne ve středu od 16 hodin na hradeckém ledě.

Zlínští hráli, radoval se však soupeř

Začátek utkání se po většinu času odehrával v obrané třetině Východočechů, brankář Groh si však poradil se střelou Krejčiříka i Gaga. První tutovku zápasu měl zlínský Gazda, odkrytou soupeřovu branku ale trefit nedokázal.

Když se Miko ocitl sám před gólmanem Hradce, byl právě ním podražen, oslabení ale zvládli hosté dobře. A hned po něm udeřili. Z hranice levého kruhu se prosadil Martin Hejna – 0:1. Zanedlouho se síťka za Odložilíkem rozvlnila znovu, ovšem jen zvenčí.

Hradec zápas rozhodl čtyřmi brankami ve druhé třetině

Hned po přestávce mohli domácí srovnat, kombinace na brankovišti zlínské dvojice Miko–Werbik však gólem neskončila. Následně byli současně vyloučeni Gago s Karafiátem a Hradečtí se prosadili podruhé. Odložilík neudržel kotouč v lapačce a na 2:0 zvýšil Tomáš Zahradník. Okamžitě z následujícího buly pláchl sám na Groha Miko, zlínský útočník ale neuspěl střelou ani následnou dorážkou.

Ve 28. minutě hosté udeřil potřetí, od modré čáry prostřelil Odložilíka Patrik Hidveghy. Zvýšit mohli Hradečtí zanedlouho, zvonila však jen tyč. Při vyloučení Veselého mohl snížit Miko, ale poloprázdnou bránu minul. A tak se zase radovali mladíci v černém. Střelu Liera tečoval do sítě František Hnik a vyhnal Odložilíka z branky. Ovšem i střídající Barvík zanedlouho inkasoval, neuběhlo ani dvě a půl minuty a na 5:0 z hradeckého pohledu už zvyšoval Kryštof Hroudný. Třetina snů!

Do třetí části se šlo již za rozhodnutého stavu

Třetí třetina se prakticky už jen dohrávala, domácí se ale přece jen gólu dočkali. Hradecké vyloučení zkraje periody potrestal Daniel Gazda. Ještě možná nějak zamotat zápas mohli Fryšara či Peška, Groh však odolával. A když ve své šanci neuspěl ani Werbik, Východočeši si připsali jednoznačné vítězství 5:1.