so 18.2.2017 | Martin Voltr

Junioři budou bez play off. V heroické bitvě se Zlínem ztratili všechny body

Nejstarší hradečtí mládežníci se ještě drželi nadějí na postup do vyřazovacích bojů, teď už jsou ale pryč. Junioři doma sehráli se Zlínem atraktivní partii, ve které byli střelecky aktivnější a dvakrát vedli, jenže ani to jim k bodům nestačilo. Z řady gólových šancí ve třetí části vytěžili jen vyrovnání a v 57. minutě naopak rozhodli o těsné výhře 5:4 hostující Ševci.

Tři góly během jediné minuty!

Už od začátku bylo jasné, že tenhle zápas bude diváky bavit. První dvě šance měl v přesilovkách zlínský Petr Miko, po deseti minutách hry pak málo chybělo ke gólu na obou stranách, když nikdo nedokázal dotlačit kotouč za čáru.

S góly se roztrhnul pytel až v 15. minutě. V rozmezí 36 sekund přišly rovnou tři a obsahovaly i hradecký obrat! Nejdřív se z dorážky prosadil Vlastimil Hefka, ale hned vzápětí vyrovnal volný Dominik Matouš a další sólo proměnil i Dominik Řepík. Toho vyslal dopředu Štepán Matějček, jenž po zranění nastoupil ke svému prvnímu zápasu v letošní sezóně – 2:1!

Domácí borci byli i nadále hodně aktivní, útočili na třetí gól, jenže dvě minuty před pauzou je srazil nevídaný vlasňák. Přihrávku Jana Václavka zpoza brány totiž skopl svému brankáři mezi betony Tomáš Hofman a bylo vyrovnáno – 2:2.

Zlín se poprvé dostal do náskoku

Do hry po přestávce významně promluvila vyloučení. Zlín to své nevyužil, zato Hradec po zásluze ano. Tomáš Hofman napravil předchozí moment, sjel si pro svou vyraženou střelu a Daniela Hufa překonal po ledě. Hned vzápětí ale domácí faulovali a pak navíc hráli v pěti, takže šli do tří. Zlín tak velkou výhodou nepohrdnul, Petr Miko se opřel do puku a přidal se do zástupu hráčů, kteří našli místo mezi betony – 3:3.

Jakmile Miko poslal další gólovku jen pánu bohu do oken a v obrovské šanci neuspěl na druhé straně Filip Moník, dvojnásobnou převahu naopak dostal Mountfield. Ten ji ale využít nedokázal. Kapitán Kryštof Hroudný pak ještě v úniku trefil tyč a jeho tým toho litoval dvojnásob. 70 sekund před přestávkou si totiž nechal za záda prchnout Jana Václavka, jenž poprvé poslal Berany do vedení – 3:4.

Hradec tlačil, jenže na Hufa vyzrál jen jednou

Východočeši v celém zápase žehrali na neproměněné šance. Jenom Štepán Matějček se dostal do dvou samostatných nájezdů, ten druhý měl dokonce v oslabení, ale neuspěl ani jednou. Hradec ve třetí třetině sahal po vyrovnání, byl lepším týmem, jenže nedokázal vyzrát na skvěle chytajícího Daniela Hufa.

Přesto se nakonec snaha vyplatila. Matějček hledal z rohu Šimůnka, jehož práci dokončil z dorážky David Chalupa – 4:4! Domácí věděli, že k udržení šancí na play off potřebují pokud možno tři body, a podle toho vypadala i jejich hra.

V dalších minutách tak visel na vlásku obrat. Jedno přečíslení zakončoval Hidveghy, pak byl před Hufem úplně sám znovu Chalupa, jenže gól z toho nebyl. Tři a půl minuty před koncem naopak přišel krutý trest, když rovněž z brejku nedal Bartozelovi sebemenší nárok Petr Strmiska. I závěrečné minuty nabídly velkou snahu domácích, jenže k power-play se dostali až patnáct sekund před koncem, a to už bylo pozdě. Porážka 4:5 jim zavírá cestu do vyřazovacích bojů.

Miroslav Řehák (Mountfield HK):
Nastoupili jsme v trochu oslabené sestavě. Šanci dostali i hráči, kteří prakticky nehráli, a k prvnímu zápasu po zranění nastoupil Štěpán Matějček. Utkání jsme rozehráli velmi dobře, ale soupeř dal góly po našich hrubých chybách. Ve druhé třetině byl malinko lepší, měl i šance. Kdo ale neviděl třetí třetinu, ten tomu asi neuvěří, protože podle mě se hrálo deset minut na jednu bránu. Puky skákaly po brankovišti, ale nebyli jsme schopni dát vůbec z ničeho gól. Když to spočítáme, měli jsme čtyři nájezdy, ale nedáme z toho nic. Naopak soupeř každou naši chybu potrestal. Porážkou jsme vypadli i z teoretické hry o postup do play off. Budeme bojovat dál, šanci dostanou mladí, kteří nehráli, a budeme se snažit dohrát soutěž co nejlíp.

Zbyněk Mařák (PSG Zlín):
Zápas se mi hodnotí dobře. Získali jsme tři body, které jsme nutně potřebovali, protože bojujeme o osmičku. Myslím, že to byl hodně vyrovnaný zápas a štěstí se přiklonilo na naši stranu, ale šli jsme mu naproti. Na obou stranách byly chyby, což vyplynulo ze hry i ze snahy jednotlivých hráčů udělat pro výsledek maximum. Zápasy v celé juniorské extralize jsou strašně vyrovnané a je úplně jedno, jestli hrajete s prvním, nebo posledním.