so 15.2.2020 | Petr Koval, Daniel Krátký

Junioři dlouho nad Oceláři vedli, nakonec však brali pouze bod

Svěřenci Davida Kočího podlehli na domácím ledě v důležitém zápase Třinci 1:2 po prodloužení a komplikují si boj o čtvrtfinále DHL Superpoháru. Na úvodní gól se čekalo takřka do poloviny zápasu, skóre totiž otevřel ve 29. minutě Tadeáš Pinkas. Dlouho to vypadalo, že jeho branka bude vítězná, jenže pak při třinecké hře bez gólmana srovnal Pavel Matěj a v prodloužení rozhodl po krásné kombinaci Michal Matiaško. Dva body tak putují do Slezska.

Vyrovnaná úvodní třetina gól nepřinesla

Hradec vstoupil do utkání velmi aktivně, ukazoval rychlý pohyb a odměnou byl téměř minutu trvající tlak, kdy nepustil Oceláře ze svého pásma. Co nedělalo celkům v první periodě problém, to byl rozhodně přechod středního pásma. Hra se neustále stěhovala od jednoho brankáře k druhému, ale vyložené šance nepřicházely.

První gólovou šanci měl na své hokejce Ďuriš, který se po levém křídle dostal až před Švančaru, ale forhendovou kličkou nepřekonal pozorného brankáře. V druhé přesilovce Lvů v zápase ujel sám tváří v tvář Dvořákovi Geidl, hradecký brankář se proti jeho střele ani nepohnul a vyrazil ji svojí lapačkou. V závěru týmy pokračovaly v hokeji, který se přeléval z jedné strany na druhou, ale všechny pokusy pochytali oba maskovaní muži.

Lvi se dostali do vedení po sporné brance

Mountfield ve druhé dvacetiminutovce vyslal na třineckou svatyni 23 pokusů. Už do prvních minut vstoupil velmi aktivně, Tecl přihrával na levý kruh Moravcovi, ale mládežnický reprezentant zamířil jen do výstroje přesouvajícího se Švančary. Zničehonic se za všemi obránci objevil Geidl, Dvořákovi však při druhém samostatném úniku v utkání pomohla branková konstrukce.

Úvodní branka duelu padla po nepřehledné situaci. Nejprve za Švančarou zazvonila tyč a po odrazu důrazný Tadeáš Pinkas tlačil kotouč za ležícího brankáře. Hradečtí už zvedali ruce, jenže hra pokračovala dál. Nicméně sudí gestikulací ukázal, že puk přešel přes brankovou čáru – 1:0. Střídačka Ocelářů nabízela rozhodčím svůj kamerový záznam za brankou, ten však odmítli a Hradec se ujal vedení.

Při početní výhodě se do dobrých šancí dostával spíše celek hrající ve čtyřech. Nejprve v oslabení ujel Síla, v dalším byl dokonce podpořen Poppelem, ale třinecký brankář vše pokryl. Závěr třetiny patřil také Švančarovi, jenž se blýskl několika skvělými zákroky.

Šest vteřin dělilo Mountfield od zisku tří bodů

Třetí dějství odehrály oba celky i přes několik ostrých soubojů bez vyloučení, a tak diváci mohli sledovat jen na hru pět na pět. Třinečtí jasně ukazovali, že do Hradce Králové nepřijeli jen bránit. Slezané hráli na kotouči v útočné třetině častěji než Mountfield, přibývaly tak souboje třineckých střelců s Dvořákem, který si ve svém brankovišti počínal velmi sebevědomě.

Klid na hradeckých hokejkách mohl dodat po samostatném úniku Šedivý, ale Třinečtí ho za pomoci hraničního zákroku v rozhodující chvíli k zakončení nepustili. A pak to přišlo. Slezané při vhazování v útočném pásmu odvolali brankáře, čehož se snažili Lvi využít. Síla už mířil z mezikruží do odkryté klece, ale trefil jen chrániče bránícího hráče. Trest přišel šest vteřin před koncem, když nehlídaný Pavel Matěj poslal zápas do prodloužení střelou nad Dvořákovu lapačku – 1:1.

Oceláři dovršili obrat zápasu v nastavení

Hradec přestřílel svého soupeře 46:31, přesto na vítězství nedosáhl. Nicméně v prodloužení to byli Lvi, kteří měli na svých hokejkách možnost rozhodnout. Poppel ujížděl tváří v tvář Švančarovi, jenž jeho střelu vyrazil. Z následné protiakce udeřili Třinečtí. Po nádherné kombinaci rozebrali obranu Lvů a Michal Matiaško měl už jednoduchou práci, když do odkryté klece překonal bezmocného Dvořáka. Oceláři si tak z Hradce Králové odvezli bod navíc za výhru 2:1 po prodloužení.