pá 6.3.2015 | Radek Kozel, Lukáš Štěrovský

Junioři nedali Vsetínu šanci a po výhře 9:0 jsou krok od semifinále

Takový průběh prvního utkání čtvrtfinálové série Ligy juniorů nečekal asi nikdo! Hradec, podle papírových předpokladů favorit série, doslova roznesl Vsetín 9:0 a položil tak důležitý základ vysněnému postupu do extraligy. V zápase se zaskvěl hlavně starší dorostence Radovan Pavlík, jenž vsítil hattrick, a gólman František Veselý, který vychytal nulu. Pokud Hradec v neděli Na Lapači uspěje, vybojuje tím postup mezi nejlepší čtyřku soutěže.

Lvi korunovali svou převahu třemi brankami

Třebaže Hradečtí měli lepší vstup do utkání a sevřeli hosty v jejich obranném pásmu, brankový účet zápasu mohli otevřít paradoxně Valaši. S přečíslením 2 na 1 si však výborně poradil hradecký brankář Veselý a následná střela vsetínského hráče šla mimo branku. Poté odmítl vedoucí gól domácích z dobré pozice Plášil, jak se ale později ukázalo, hradecký obránce se teprve zastřeloval.

Již v 11. minutě Karel Plášil šikovně tečoval nahození od modré a poslal Mountfield do vedení – 1:0. Lvi i nadále dominovali a v 18. minutě rozšířil brankový účet Aleš Krátoška – 2:0. To však nebylo z úvodního dějství vše, neboť ještě v téže minutě pohlednou kombinaci elitní formace zakončil do prázdné branky Radovan Pavlík – 3:0.

„Dostali bůra!“, znělo hradeckou FORTUNA arénou

Hosté se od začátku utkání spoléhali především na rychlé brejky a jeden takový zlikvidoval rybičkou obránce Matějček. Ve 24. minutě uplatnil svůj důraz na brankovišti Ondřej Kopta a v pádu rozvlnil síť za vsetínským brankářem Stojarem – 4:0. Východočeši byli i nadále aktivnější, Radovan Pavlík dvakrát ujel hostující obraně, brankář hostí se však vytáhl.

Obdobně dopadli se svými bekhendovými kličkami Uhlík a Krátoška. Jak si počínat ve vyložených šancích ukázal svým spoluhráčům Patrik Miškář, který si nejdříve pohrál se žlutozelenou obranou a následně nedal střelou do šibenice brankářovi šanci – 5:0. Ve FORTUNA aréně předváděli Lvi domácím fanouškům i nadále skvělou podívanou, skóre se však již nezměnilo.

Radovan Pavlík završil hattrick

Že i hradečtí mládežníci moc dobře znají nové pravidlo o hybridním icingu, dokázal na začátku třetí třetiny Radovan Pavlík, který dojel vyhozený kotouč a bekhendem zvýšil na 6:0. A věkem ještě starší dorostenec Radovan Pavlík završil o čtyři minuty hattrick, když střelou nad vyrážečku nedal Stojarovi šanci – 7:0. Už na rozdíl osmi branek zvýšil v 50. minutě na brankovišti důrazný Vlastimil Šeda – 8:0.

Valaši se i nadále spoléhali na rychlé protiútoky a po jednom takovém bylo nařízeno trestné střílení, se kterým si však strážce domácí svatyně Veselý poradil. Následně při vlastním oslabení ujel hradecký Lukáš Nedvídek a krásnou kličkou obelstil brankáře Stojara – 9:0. V nervózním závěru utkání, ve kterém se více vylučovalo, než hrálo, zůstal stav již nezměněn.