so 4.2.2017 | Michal Kuba, Lukáš Štěrovský

Junioři neuspěli v souboji s Kometou, z Brna odjeli po prohře 2:4 bez bodů

Prozatím poslední venkovní trip se juniorům nevydařil. V pátek Hradečtí podlehli Jihlavě 2:4, o den později stejným výsledkem prohráli na ledě Komety. V Brně dokázali Lvi odpovědět na první branku domácích, pak už ale jen dotahovali. V závěru zápasu se dostali na rozdíl jediné branky a i ve vlastním oslabení zkusili hru bez gólmana, namísto vyrovnání však přišlo inkasování. Mountfield tak z jihu Moravy odjel s prázdnou.

Přes množství šancí se diváci branky nedočkali

Oba soupeři předvedli aktivní vstup do utkání. Hned ve druhé minutě byla k vidění šance u brány Mountfieldu, kdy kotouč projel skrz brankoviště a těsně minul částečně odkrytou branku Hradce. Ihned se na druhou stranu pustili hosté, hradecký útočník Štohanzl ale trefil pouze dobře nastavený beton Lukáše Dostála.

Utkání plynulo svižně dál, rozhodčí neměl mnoho důvodů hru přerušovat. Dostál podržel domácí několika perfektními zákroky, největší šanci měli hosté v páté minutě, kdy kapitán Hnik vystihl rozehrávku domácích a našel volného spoluhráče, který z mezikruží nepřekonal beton brněnského gólmana. Během první dvacetiminutovky si oba týmy zahrály po jedné přesilovce, ani jeden z nich se ale nedostal do vyloženější šance.

Domácí získali dvougólové vedení

Ve čtyřiadvacáté minutě ujel kapitán Kratochvíl, který na pravém křídle našel Adama Gajarského, jenž zakončil přesně pod horní tyč – 1:0. Zanedlouho ale bylo vyrovnáno. Na trestné seděl domácí Mlynář, když hosté v posledních sekundách vjeli do pásma a vyražený puk zametl do sítě Martin Štohanzl – 1:1.

Na koně se ale záhy dostalo zpět Brno při přesilové hře. Zpět do vedení poslal Kometu Robert Havlát, který v předbrankovém prostoru našel vyražený puk a uklidil jej do sítě. Uteklo osm sekund a domácí se znovu radovali. Po buly ujel kapitán Petr Kratochvíl a překonal Bartozela mezi betony – 3:1.

Hradec snížil na rozdíl branky, ale při power-play inkasoval

Poslední dějství začali domácí přesilovou hrou, Hradec ale dokázal vzdorovat. Navýšit náskok mohl při dalším oslabení Radim Ferda, který podél mantinelu prchl do útoku a o několik centimetrů přestřelil horní tyč. Modrobílým se v průběhu třetiny podařilo úspěšně a bez větších potíží ubránit další dvě oslabení. Hráči Hradce měli největší potíže s přechodem do pásma, respektive s usazením se před Dostálem.

Necelé tři minuty před koncem se hosté přece jen dostali na dostřel. Z nenápadné akce snížil na rozdíl jediného gólu Štěpán Havránek. Mountfield ale vzápětí fauloval, přesto hosté odvolali gólmana. Jejich snaha se ale s úspěchem nesetkala. Přes celé hřiště se trefil do prázdné branky brněnský útočník Roman Dymáček a stanovil skóre na konečných 4:2.

Jan Konečný (HC Kometa Brno):
Navázali jsme na výborný výkon proti Pardubicím. Kluci podali výborný kolektivní výkon a dokázali tak porazit tak zdatného soupeře, jakým Hradec je. Takovéto zápasy se hrají vždy do poslední minuty. Ukázali jsme, že umíme tahat za jeden provaz. Jsme spokojení.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Za stavu 1:1 Brno proměnilo dvě šance rychle po sobě a odskočilo na dva góly. To rozhodlo patrně o zápasu, my jsme sice snížili v závěru utkání, ale inkasovali jsme do prázdné branky. V letošní sezóně je pro nás největším problémem proměňování šancí. Z pěti šancí musíme dát alespoň jeden gól, naopak po našich hloupých chybách inkasujeme.