ne 6.2.2005 | Daniel Višňák

Junioři po dvou porážkách doma porazili čtvrté Ústí nad Labem 6:3

Junioři zvítězili v důležitém utkání se čtvrtým Ústím nad Labem a díky remíze J. Hradce s Mostem 1:1 drží stále reálnou naději na postup do extraligy. Drtivý nápor domácích vyústil první brankou, kterou zaznamenal ve 4. minutě ze sóla Miloslav Čermák. Hradec držel otěže utkání pevně ve své moci, o čemž svědčí nejen poměr střel, ale také počet šancí, které si za celý zápas vypracoval. Na ty doslova stoprocentní by nestačily ani prsty obou rukou.

Po první třetině byl zásluhou další přesné střely Jana Heřmana do víka ústecké branky a výborném výkonu brankáře Jiřího Tomíčka stav 2:0 pro Energetiky. Až když domácí vedli o tři branky zásluhou Martina Pišty, prosadili se i hosté Petrusem – 3:1. Ústečtí Lvi dokonce po rychlé brankové přestřelce z poloviny utkání byli domácím na dosah, když snižoval na 4:3 Jedlička, ale Hradec uklidnila střela Tomáše Kolafy od modré a následná teč Miloslava Čermáka – 5:3. Na konečných 6:3 upravil v poslední třetině Jan Šejnoha a tak Hradec zcela zaslouženě v důležitém utkání se čtvrtým Ústím celkem v poklidu vyhrál o tři branky. Dva góly v zápase zaznamenal Miloslav Čermák a Jan Heřman, který odmít hattrick ve třetí třetině neproměněným sólem.