so 9.1.2016 | Jaroslav Pešek, Lukáš Štěrovský

Junioři poprvé padli s Českými Budějovicemi, i tak si z jihu Čech odvezli bod

Svěřenci trenéra Aleše Krátošky v letošní sezóně poprvé podlehli českobudějovickému Motoru, z jehož ledu si odvezli alespoň bod po prohře v prodloužení. Hradečtí museli dvakrát dotahovat jednobrankový náskok domácích, nakonec si však přece jen zvládli vynutit další čas ke standardním šedesáti minutám. V prodloužení ale byli šťastnější domácí a Hradec tak nevyhrál ani své druhé utkání v kalendářním roce 2016.

Úvodní třetina byla ve znamení defenzívy

První třetinu začaly oba týmy opatrně a hra tak byla od počátku vyrovnaná. Postupem času se ale začalo ukazovat, že každý ze soupeřů zvolil odlišné pojetí hry. Zatímco hosté se snažili držet puk na svých holích a trpělivě čekali na šanci, Motor oproti tomu aktivněji napadal a hrozil z rychlých akcí směřujících na branku Františka Veselého.

Jedinou větší příležitost v úvodu zápasu měli hosté, když Bureš pálil od modré čáry a Kváča měl vělké problémy puk, který se mu povaloval mezi betony zalehnout. Jinak byla první část na šance velmi skoupá a oba týmy se spíše soustředily na obrany.

Hradec inkasoval šestnáct vteřin před koncem periody

To prostřední třetina začala zostra. Hned ve druhé minutě po začátku druhé části byl vyloučen hradecký Martin Matějček a Motor toho dokázal bleskově využít. Po devíti vteřinách od vyloučení se totiž puk odrazil po střele Marcilise přesně na hůl Marka Slobody, který jej pohotově zametl do odkryté klece. Radost domácích ale netrvala dlouho.

Dvě minuty na to totiž pěknou střelou vyrovnal kapitán Mountfieldu Radek Pilař. Následně se hra na nějakou dobu uklidnila a do další velké šance se dostal Panáček až ve 34. minutě, když nepřestřelil ležícího Veselého. I přes tuto spálenou šanci však mohl jít Motor do šatny s dobrou náladou. Šestnáct vteřin před koncem třetiny totiž Jan Marcilis vyslal střelu od červené čáry a k překvapení všech skončil puk za zády Františka Veselého.

Aktivita Lvů vedla k vyrovnání a prodloužení

Do třetí části vstoupili hosté s tím, že chtějí zvrátit utkání na svou stranu. Mountfield se pustil více do útoku a častěji ostřeloval Kváčovu bránu. Na druhou stranu, ale hosté více otevřeli obranu a Motor tak mohl hrozit z rychlých protiútoků. Když už se zdálo, že domácí odolají hradeckému tlaku, přišlo vyrovnání, když Pilař poslal krásnou a hlavně přesnou přihrávku napříč hřištěm na Františka Hnika, který z první pálil a rozvlnil síť za Kváčou.

Ke konci základní hrací doby měl Motor ještě vynikající příležitost jít opět do vedení, když mu byla nabídnuta dlouhá přesilová hra pět na tři. Tento luxus ale Jihočeši odmítli a Petr Panáček byl vinou své přílišné aktivity brzy také vyloučen. Krátkou přesilovku čtyři na tři Motor nevyužil a do konce třetí třetiny tak žádný další gól nepadl.

Vyrovnané prodloužení zvrátil na svoji stranu Motor

Prodloužení bylo od počátku vyrovnané a oba týmy si připsaly po několika šancích. Nakonec ale o bonusovém bodu pro Motor rozhodl svižnou střelou Jakub Šuhaj. Lvi tak poprvé v sezóně s Českými Budějovicemi padli.

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice):
Mohlo být o bod více, ale také o bod méně. V takovéhle sestavě byl pro nás ten bod super i za stavu 2:2. Hradec se do nás hodně tlačil, hrál agresivní, silový hokej a síly nám ubývaly. Kluci to ale odmakali a odbojovali. Podali fantastický výkon a za druhý bod jsme samozřejmě rádi. Myslím, že za tu bojovnost jsme si ho zasloužili.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Bylo to hodně vyrovnané utkání. Trochu teď bojujeme se sestavou, využíváme hráče ze staršího dorostu. V prodloužení jeden z našich obránců možná trochu podcenil situaci a dostali jsme gól, který rozhodl. V průběhu zápasu jsme možná měli i víc šancí, ale bohužel jsme se málo tlačili do branky a důraz byl malý.