ne 22.2.2015 | Lukáš Štěrovský

Junioři přehráli poslední Přerov a do play-off půjdou z prvního místa!

Jedenáctou výhru v řadě si v nedělním utkání připsali juniorští hokejisté Mountfieldu HK proti Zubrům z Přerova. V souboji prvního týmu s posledním bylo k vidění celkem třináct branek, z nichž hned osm jich měli na svědomí domácí hráči. Hattrickem se zaskvěl Ondřej Kopta, jenž utkání symbolicky gólově otevřel i uzavřel. Dvě kola před koncem soutěže tak Hradečtí, disponující více jak šestibodovým náskokem, mají jistotu definitivního prvního místa nadstavbové skupiny.

Oslabení Zubři statečně čelili Mountfieldu

V sestavě pouhých čtrnácti hokejistů včetně brankáře dorazili hokejisté Přerova do východočeské metropole, kde se již od prvních minut museli vypořádávat s tlakem domácích. Neuplynulo ani šedesát vteřin, a přerovští beci museli hasit první problémy – kotouč poskakující na vlastní brankové čáře, ale odklidili do bezpečí. O chvíli později domácí potrestali faul Zubrů, kteří se jako první provinili proti hrou proti pravidlům, krásnou přesilovkou kombinací napříč brankovištěm, kterou zakončoval osamocený Ondřej Kopta.

Přerovští ale našli dost sil, aby i v takto nekompletní sestavě skóre srovnali. V následném volném úniku ještě bekhendovou střelou proti Veselému neuspěl Školoud, ale o tři minuty později se Matouš Kratochvíl proháčkoval mezi domácími beky a střelou mezi ruku a tělo hradeckého gólmana propálil – 1:1. Herní převaha Mountfieldu vydržela až do sirény, v největší gólové šanci ale Filip Hronek trefil pouze břevno.

Gólová smršť s lepším výsledkem pro domácí

Do druhé části vstoupili lépe Hradečtí, když Michal Procházka ve vlastním oslabení ujel přerovským zadákům a krásně vymíchal gólmana Zubrů – 2:1. Mountfield opět Přerov jasně přehrával, což potvrdil další brankou Lukáš Kastner, na jehož ránu z mezikruží si sice Sekula sáhl, ale v cestě do brány jí nezabránil.

O zdramatizování zápasu se pokusil Matouš Kratochvíl, jenž inkasoval přesný pas v momentě, kdy opouštěl trestnou lavici. Vstříc sám Veselému si hradeckého gólmana krásně vymíchal a snížil na rozdíl jediného gólu. To ale neplatilo o pár minut později, kdy na 4:2 zvyšoval po krásné přihrávce napříč mezikružím svým druhým gólem Michal Procházka. Jenže o 28 vteřin později se po prakticky stejné situace na druhé straně prosadili hostí, konkrétně Patrik Zavřela, čímž uzavřel skóre po druhé třetině na 4:3.

Čtyři góly v síti Přerova zajistily Hradci tři body

První půle poslední periody nabídla největší gólovou šanci na začátku třetiny, kdy Helešicova rána poskakovala Veselému po ramenou, ten ji nakonec ale dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Po deseti minutách, kdy Hradec opětovně přehrával svého soupeře, domácí během jedné minuty a dvaceti vteřin hned třikrát skórovali, když se postupně prosadil Ondřej Kopta, Radovan Pavlík a Radek Pilař.

Zubři sice zásluhou Petra Školouda vzápětí snížili na 7:4, jenže Ondřej Kopta završil „ťukec“ Ondřeje Kovářů a Radovana Pavlíka, a svým hattrickem zvýšil skóre na 8:4. V přečíslení dvou na jednoho sice ještě závěrečnou korekci přidal přerovský Martin Helešic, ale na tom, že tři body zůstanou v Hradci Králové, který si tak definitivně upevnil postavení v čele své skupiny Ligy juniorů, se už nic nezměnilo.

Michal Pahulák (Mountfield HK):
S výkonem samozřejmě nejsme vůbec spokojení. Dá se říci, že ve skoro nejsilnější sestavě proti třinácti hráčům jsme nehráli dobře. Ani obránci, ani útočníci, dneska bylo všechno špatně, a to včetně gólmana. Sice jsme vyhráli a máme tři body, čímž jsme vlastně potvrdili to, že do play-off půjdeme z prvního místa, ale to je asi jediná věc, se kterou po dnešku můžeme být spokojení.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):
Myslím, že jsme byli domácímu týmu, který se už připravuje na play-off a na baráž, důstojným soupeřem. V posledních zápasech se nám nedaří dát dohromady sestavu. Dnes jsme dvě třetiny hráli, co jsme chtěli, a ve třetí třetině se ukázala kvalita domácího týmu, který zaslouženě vyhrál.