po 16.12.2013 | Rudolf Bernart, Martin Voltr

Junioři se oklepali z porážky, Krkonoše od nich vyfasovaly „bůra“

Po těsné prohře v Hodoníně se hradečtí junioři chtěli vrátit na vítěznou vlnu. V rámci čtvrtého kola nadstavby a posledního před Vánoci zajížděli na led Krkonoš, které v letošní sezóně dokázali už dvakrát jasně porazit. A povedlo se jim to i napotřetí! Svěřenci trenéra Petra Luštince rozhodli zápas ve druhé třetině, František Veselý navrch vychytal čisté konto a Hradec vyhrál 5:0. Přestávku tak stráví na druhém místě, dva body za ostravskou Porubou.

Krkonoše se snažily zaskočit favorita útočnou hrou

K poslednímu utkání před vánoční přestávkou nastupovali mladíci z Hradce Králové jako favorité. Krkonoše letos už dvakrát suverénně přehráli. Hned od úvodního vhazování ale bylo zřetelné, že domácí tým rozhodně není žádný otloukánek soutěže. Ostatně jeho výsledky hovoří za vše.

Hned od začátku musel Veselý řešit několik brejků soupeře, který se snažil o rychlé výpady ze svého pásma. Hradečtí se ale ubránili a postupně začínali přebírat režii hry oni. Po několika dobrých zákrocích brankáře Čápa přišel průnik Šepse do útočné třetiny. Za brankou na sebe navázal obránce a předložil tutovku Josefu Wolfovi, který už věděl, co má dělat – 0:1.

Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale dobře organizovaná obrana Hradce jejich útoky likvidovala.

V prostředním dějství Hradec úřadoval

Pokud v některé části hry Hradec svého soupeře vyloženě přehrával, byla to druhá třetina. Prakticky celá se odehrála před brankářem Čápem, který musel lovit puk ze své sítě hned třikrát. Ve 25. minutě předložil Procházka Lukáši Žemličkovi, který dal svému týmu dvoubrankové vedení – 0:2.

Hradec nepřestával v útočných choutkách. Jen málo se dostával do hry František Veselý, který ale dodával spoluhráčům jistotu na hokejky. Další branka přišla ve 30. minutě. Martin Matějček vyslal ze své hole pro brankáře velmi nepříjemnou střelu a Čápovi nedal sebemenší šanci – 0:3!

Tlak Královských lvů rostl a Čáp si připisoval jeden zákrok za druhým. Efektním semaforem zhatil šanci Součkovi a blýskl se i proti Jebavému. Na střelu Martina Bartoně z mezikruží už byl ale krátký – 0:4.

Domácí chtěli také uspět, ale Veselý udržel čistý štít

Třetí třetina už se hrála v duchu přátelského utkání. Krkonoše se sice snažily o zdramatizování zápasu, ale Hradec hrál velmi zodpovědně a do větších šancí soupeře nepouštěl. A když už obrana zaspala, stál v bráně František Veselý, který měl nejvíce práce právě ve třetí třetině.

Královští lvi se ale rozhodně neuzavřeli do svého obranného pásma a dál zkoušeli pozornost brankáře Čápa. Ten si připsal další zákroky, na akci obávaného dua Lukáš Nedvídek – Michal Procházka ale neměl nárok – 0:5. Hradec tak zaokrouhlil brankový účet zápasu a navrch soupeři počtvrté v sezóně nedovolil ani gól.