ne 27.2.2005 | Daniel Višňák

Junioři se vrátili zpět na první místo, vyhráli v J.Hradci 2:5

Až čas ukáže, jak moc důležité bylo nedělní utkání juniorů v Jindřichově Hradci. Před 39. kolem první celek Jindřichova Hradce vedl tabulku právě před Hradcem Králové pouze o lepší vzájemné utkání, oba celky měly tedy shodně po šedesáti bodech. I přesto, že Energetici prohrávali na jihu Čech v 9. minutě zápasu už 0:2 dokázali vývoj zápasu otočit a nakonec vyhrát 5:2. V tabulce mají teď tedy dva body náskok před svým nedělním soupeřem a na třetí Most mají náskok tří bodů, právě Most přivítají hradečtí příští pátek na svém ledě v rámci 40. kola první ligy juniorů.

Běžela devátá minuta zápasu a Jindřichův Hradec proměnil ve vedoucí gól nejprve přesilovou hru a poté i další akci, která znamenala vedení 2:0. Hradec Králové ale do konce první třetiny snížil nejprve Petrem Václavem na 1:2 a o vyrovnání se postaral aktivní Jan Heřman. Hned na začátku druhé třetiny zlikvidoval hradecký brankář Tomíček jasnou gólovku domácích a jakoby tím nastartoval parádní obrat ze strany Východočechů. Ty poslal do vedení Martin Pišta a vyplnil tak v pravdu pomyslné a známé pravidlo „nedáš, dostaneš“. Důležitou čtvrtou branku, která přinesla klid na hole hradeckých pak přidal Ondřej Potůček. Hradec Králové vstřelil do konce zápasu ještě pátý gól, o ten se postaral „ostrostřelec“ Jan Čermák a pojistil tak velmi důležitou výhru Východočechů. Ti tak dokázali po domácí porážce s Jindřichovým Hradcem 5:6 vyhrát na jeho ledě, čímž se vrátili zpět na první místo tabulky, které zaručuje přímý postup do juniorské extraligy. Do konce závěrečné nadstavbové části první ligy juniorů zbývá pět kol, v nich Hradec přivítá nejprve příští pátek na svém ledě od 18:00 třetí Most, v neděli zajíždí do Ústí a ve zbývajících třech zápasech změří síly s Pískem, PZ Kladnem a v posledním utkání sezóny v pátek 18.3. doma s Kláštercem.