so 24.9.2016 | Jonáš Majtyka, Lenka Jonešová

Junioři si smlsli na Bílých Tygrech. Ve městě pod Ještědem je zdolali 4:1

Podruhé během pouhých čtyř dnů se spolu znovu utkali hradečtí junioři s týmem Bílých Tygrů z Liberce. Tentokrát však Mountfield zajížděl na sever Čech, kde chtěl svému soupeři oplatit porážku z minulého utkání. A povedlo se mu to. Hradečtí si již v úvodní třetině vytvořili pohodlný tříbrankový náskok, na který stihli Tygři odpovědět jedinou brankou. Pojistku vítězství 4:1 ještě navíc vstřelil ve 32. minutě Aleš Dufek, který tak rozhodl, že tři body poputují na východ Čech.

Do utkání nevkročili svěřenci Valdemara Jiruše vůbec dobře. Už ve čtvrté minutě totiž inkasovali první branku, když David Chalupa vypálil od modré čáry po nahrávce Hroudného. Jeho střelu dokázal Žajdlík vyrazit, jenže pouze na hokejku Dominika Řepíka, jenž už měl snadnou práci – 0:1. Tygři se ještě ani nestačili oklepat a už přišel další úder. Tentokrát se dělovkou z mezikruží prosadil František Hnik – 0:2.

Následně měli Liberečtí šanci na snížení v podobě přesilové hry, ale bránu hostů nijak výrazně neohrozili. A tak skórovali opět hosté. Z rohu své třetiny našel Tomáš Kynčl krásně nejetého Jaroslava Dvořáka, který střelou do horního rohu překonal nešťastného Žajdlíka. Tygři se poté snažili kousat, jenže brankář hostů působil suverénně. Nakonec to přeci jen Liberci vyšlo. Nejdříve překombinovali situaci v útočném pásmu, ale v následující tlačenici, která vznikla před svatyní Bechného, se nejlépe zorientoval Jan Jeník, jenž snížil na 1:3.

Tygři se mohli dokonce dotáhnout na rozdíl jediného gólu, když se na trestné lavici objevili hned dva hráči Mountfieldu, ale výhodu dvou mužů v poli i přes několik slibných příležitostí využít nedokázali.

Ve druhém dějství se hráči z města pod Ještědem hnali za vyrovnáním. Nejdříve se Průžek prosmýkl u mantinelu kolem hostujícího obránce a jel sám na Bechného. Zvolil kličku do forhendu, ale nepovedlo se mu zvednout kotouč nad beton brankáře. Poté mohl snížit Nezbeda, i toho ale dokázal vychytat Bechný. Gól tak vsítil zase Hradec. Aleš Dufek si najel mezi kruhy, dostal přihrávku a dělovkou pod víko nedal Žajdlíkovi sebemenší šanci. Tři minuty před koncem periody se sám před bránou ocitl Jeník, ale svůj druhý zásah nepřidal. V závěru prostředního dějství si Tygři vytvořili obrovský tlak, ale neodkázali ho, i přes obrovskou snahu, proměnit v branku.

Ve třetí třetině se Liberečtí pokoušeli aspoň o snížení, ale nebylo jim dáno, tým Aleše Krátošky dobře bránil. Ke konci zápasu se do samostatného úniku probojoval Wiencek, zkusil takzvaný ruský blafák, ale brankář Bechný si poradil i s ním, a tak Mountfield HK získal na severu Čech všechny body za výhru 4:1.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):
Do utkání jsme vkročili strašně naivně, když jsme soupeře nechali hrát, koukali, jak hraje na kotouči a jak nám dává branky. V první třetině jsme si nechali dát tři góly, poté už si to soupeř pohlídal a my jsme se nedokázali prosadit. Musíme ale kluky pochválit za druhou periodu, kdy jsme se dostali do šancí, ale neproměnili jsme je. Dneska vyhrál Hradec zaslouženě, byl lepším týmem. Máme za sebou dvě nešťastná střetnutí. Na Spartě jsme přestali hrát na osm minut, soupeř vyrovnal na 4:4 a zápas jsme ztratili v prodloužení. Přestože jsme dneska hráče nabádali, aby byli od první vteřiny připravení, tak jsme do toho zase vstoupili hloupě a prvních deset minut jsme nehráli, což rozhodlo. Za druhou a třetí třetinu se nedá klukům nic vytknout. Makali, bojovali, dostávali se do šancí, ale soupeř už to měl pod kontrolou. Jsme zklamáni, že se kluci nepoučili z toho, že mají hrát celých 60 minut a k určitým fázím utkání přistupují lehkovážně.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Z naší strany to bylo třetí utkání během týdne, druhé proti Liberci. Myslím, že jsme do něj vstoupili velice dobře, když jsme odskočili na 3:0. Poté soupeř po naší chybě snížil, ale nakonec jsme to zvládli. Hlavně ve druhé třetině, kde jsme přestali faulovat. Ve třetí třetině jsme si zápas pohlídali, dovedli jsme ho do vítězného konce a získali důležité tři body.