pá 16.12.2005 | Lukáš Souček

Junioři sice utkání s Kometou parádně rozehráli, ale body z Brna nevezou

Úvod zápasu vyšel Energetikům na jedničku. Po brankách Ladislava Lučana, Václava Petra a Jana Šejnohy vedli po první třetině už 3:0. Tříbrankové vedení je však po dvaceti minutách ukolébalo a hned na začátku druhé třetiny inkasovali dvě branky. Na rozdíl dvou branek hosté znovu odskočili díky gólu Martina Dulovce. Kometa však do přestávky stačila vyrovnat a na začátku poslední dvacetiminutovky přidala dvě branky. Martin Dulovec ještě snížil, jenže skóre domácích se zastavilo až na osmi brankách. Hradečtí už výsledek pouze pár sekund před koncem zkorigovali brankou Jakuba Luštince.

Několik prvních střídání se drželi u puku hlavně domácí a několikrát ohrozili hradeckou branku. Hosté však brzy srovnali krok a již v 11.minutě vedli po rychlé střele Ladislava Lučana. O minutu později zakončil Václav Petr po kombinaci Jakuba Luštince a Miloslava Čermáka a hosté vedli už 2:0. Do přestávky nezbývalo mnoho, když Jan Šejnoha dorazil střelu Martina Dulovce za Kubešova záda a zajistil tak tříbrankový náskok pro hradecké mužstvo.

Kometa do druhé třetiny vlétla snad o sto procent aktivněji a zaskočila Energetiky dvěmi brankami. Nejprve se prosadil Tomáš Vincour a o chvíli později si připsal i nahrávku u gólového úspěchu Romana Tinky. Následně ujel brněnské obraně Martin Dulovec a golfovým úderem prostřelil Kubeše. Čtvrtá hradecká branka na pár minut gólové hody zastavila, ovšem domácí ještě do přestávky vyrovnali. Nejprve našel recept na Tomíčka brněnský obránce Michal Giba a vzápětí se střelecky prosadil Roman Barták.

Do závěrečné části zápasu tak obě mužstva nastupovala za nerozhodného stavu. Vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce se žádný nechtěl spokojit pouze s bodem. Kometa však po vyrovnání znovu získala síly a hned v úvodu třetiny opět zmrazila hradecké borce dvěmi brankami. Po brance Zdeňka Kubicy přidal svůj druhý gól v zápase Tomáš Vincour. Hostům svitla naděje při teči Martina Dulovce, jenže domácí ji bleskurychle uhasili. Roman Barták byl dvakrát úspěšný a zajistil tak Kometě tříbrankový náskok. Energetici se sice ještě pokoušeli vrátit zpět do zápasu, jenže jejich branka přišla až dvě vteřiny před závěrečnou sirénou, když pod břevno Kubešovy branky zavěsil Jakub Luštinec.

Závěr zápasu se vymkl z rukou především rozhodčím, kteří nakonec udělili několik vysokých trestů. Hradci tak bude v sobotním důležitém utkání proti druhému brněnskému mužstvu, Ytongu, chybět obránce Karel Marša.