pá 27.3.2015 | Jan Vavřina, Lukáš Štěrovský

Junioři smetli Litoměřice 5:0, vytoužený postup do extraligy je na dosah ruky!

6:1, 5:0. Taková je bilance Mountfieldu HK proti Litoměřicím v letošních barážových střetnutích. Ani ve druhém vzájemném klání během šesti dní Hradečtí nenechali nic náhodě a od začátku se hnali za vítězstvím, povzbuzováni hojným počtem východočeských fanoušků, kteří vytvořili hokejistům z města pod Bílou věží takřka domácí atmosféru. Pro to, aby měli svěřenci trenéra Krátošky definitivní jistotu postupu, tak stačí učinit už jenom jeden jediný krok – v neděli na svém ledě zdolat jihlavskou Duklu. Přijďte podpořit juniory od 18:00 ve velkém finále!

Jednoznačná převaha vyjádřena jen jednou brankou

Hradečtí přijeli do Litoměřic s jediným cílem – odvézt si na soutok Labe s Orlicí všechny tři body, které by jim značnou měrou pomohly ke splnění letošního snu. A tuto roli od začátku potvrzovali – v prvním střídání se nastěhovali do útočného pásma a moc se jim ho opouštět nechtělo.

Už v první minutě mohli jít hosté do vedení, když se zblokovaný pokus Kovářů otřel o tyčku. Stejný hráč byl blízko ke skórování i v minutě druhé, ale puk mu v rozhodující chvíli přeskočil hůl. Mountfield se dočkal gólu v 9. minutě. V brankovišti domácích se puk všemožně odrážel, až skončil za zády Březny. Jako poslední se kotouče dotkl Patrik Miškář, a tak mohl oslavovat první trefu v zápase.

Také další minuty existovalo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo, gólové vyjádření jasné převahy ale nepřicházelo. A to ani ve dvouminutové přesilovce 5 na 3. V té zívala na Krátošku prázdné brána, ale letící kotouč nedokázal trefit.

Litoměřicím se faulovat nevyplatilo

Chvíli po startu druhé části mohlo být zničehonic srovnáno. Kotouč se odrazil od konstrukce spojující tvrzená skla před bránu, Ašenbrenner měl co dělat, aby si s ním poradil. Ve 23. minutě přišlo vyloučení Litoměřic a další obléhání domácí branky.

Z přesilové hry uběhlo jen jednadvacet vteřin a bylo to 0:2. René Piegl dostal puk na modrou čáru, opřel se do něj plnou silou a šel se radovat. Další faul znamenal třetí trefu Mountfieldu. Začala 28. minuta, když Michal Procházka našel u pravé tyče volného Ondřeje Kovářů, který zacílil pod břevno – 0.3.

Východočeši si i nadále udržovali herní převahu, i když Litoměřice kousaly ve druhé třetině více než v té první. Oběma celkům ale často kotouče odskakovaly, a tak se několik stovek fanoušků oku líbivé hry nedočkalo.

Až do konce hrál Hradec v domácím prostředí

Hradec byl silný nejen v přesilovkách, ale také v oslabeních. V tom prvním ve třetí třetině využil zaváhání beka na modré čáře Ondřej Kopta a pelášil sám na Březnu. Toho několika kličkami famózně vymíchal a zasunul bekhendem – 0:3.

Března byl i v následujících minutách nejviditelnějším mužem na place, ale v dobrém slova smyslu – hradečtí forvardi se pořádně nadřeli, aby ho překonali. Při hradeckém brankáři stálo také štěstí, po jedné ze střel ho zachránilo břevno. Sedm minut před koncem bylo završeno bůro. Ondřej Kovářů si připsal druhý gól po milimetrové střele zápěstím z pravého kruhu na zadní tyč.

V závěru zachránila hradeckého gólmana ještě jednou branková konstrukce, pak už ale vypukla oslava třetí výhry, a to se skvělými hradeckými fanoušky, kteří svůj tým po celý zápas vydatně podporovali a vytvořili mu domácí prostředí. Mountfield tak má třetí krok za sebou, zbývá poslední! Ten bude chtít udělat v nedělním zápase proti Jihlavě, ve kterém půjde o vše! Buďte u toho!