pá 23.11.2012 | Martin Voltr

Junioři ztratili vedení dvě minuty před koncem, Třebíč znovu porazili až v nájezdech

Jediný soupeř, který dokázal hradeckým juniorům sebrat body v první čtvrtině soutěže, to svedl znovu. Pod Bílou věž přijela Třebíč a i když ji Královští lvi po celý zápas přehrávali, dlouho platil bezbrankový stav. Až v padesáté minutě se domácí dostali do vedení. O to však v čase 58:12 přišli, i druhé vzájemné střetnutí tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli Hradečtí opět úspěšnější a na jejich konto přibyly alespoň dva body. Poprvé v sezóně se ve východočeském dresu představil Martin Bartoň, jenž loni jako kapitán dovedl k historickému úspěchu starší dorostence.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Herně jsme zvládli zápas dobře. Obranu jsme hráli přesně tak, jak jsme chtěli, a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Po 55 minut jsme byli stoprocentně lepší, měli jsme spoustu šancí, které jsme nedotáhli do konce. Za stavu 1:0 jsme hráče nabádali k trpělivosti. Byli jsme ale dvakrát vyloučeni a místo toho, aby pak hráli jednoduše, to hráli na sebe do kličky. Z toho pak padl naprosto nesmyslný gól, a i před ním to tam ještě tak třikrát bylo. Tohle se stávat nesmí, za to hráči pochvalu nedostali.