ne 8.12.2013 | Jan Vavřina

Juniorka dál vítězí, tentokrát si díky kvalitní první třetině poradila s Přerovem

V pátek vstoupili hradečtí junioři do finálové skupiny Východ výhrou na ledě Havířova, kterou potvrdili v nedělním utkání proti Přerovu především díky povedené první třetině. V té vstřelili Lvi dvě branky a vytvořili si rozhodující náskok. Zubři sice druhou třetinu vyhráli 1:0, ale v závěrečné periodě se už nikdo neprosadil, a tak zůstaly důležité tři body v Hradci Králové.

Domácí vstoupili do utkání dvěma pohlednými brankami

Vstup do utkání se povedl lépe domácím. Ti měli od úvodního buly více ze hry a poznal to především přerovský brankář Loučka, který se musel mít od začátku na pozoru. Hned ve druhé minutě ho dvakrát prověřil Procházka, ani jedna rána se neujala. Na začátku páté minuty o sobě dali vědět také Zubři. Čelko jel se svým spoluhráčem na jediného hradeckého beka, vzal zakončení na sebe, ale jeho střelecký pokus zneškodnil Veselý.

Hned z protiútoku udeřilo na druhé straně. Na útočné modré se puku zmocnil Lukáš Žemlička, který uháněl sám na Loučku. Těsně před hostujícím gólmanem zamíchal s kotoučem, udělal mu kličku do bekhendu a s přehledem poslal Hradec do vedení – 1:0. Hosté se v první části do mnoha šancí nedostali, výjimkou byla střela Gazdy.

Ve třinácté minutě mohl navýšit na 2:0 Tvrdík, který byl ale tísněn a nedokázal zakončit přesně. Hradecké to příliš mrzet nemuselo, protože si o chvilku později zahráli početní výhodu, kterou využili. Těsně před brankovištěm se dostal ke střele Bartoň, následně se snažil dorazit puk za Loučku Suk. To, co se dvěma hráčům Lvů nepodařilo, se povedlo třetímu. Lukáš Nedvídek z mezikruží dopravil kotouč za bezmocného Loučku, a bylo to už o dvě branky – 2:0. V závěru první třetiny byla hra i nadále velmi svižná, ani jeden z brankářů už ale nekapituloval.

Ve druhé periodě Zubři snížili na rozdíl jediné branky

Na začátku prostřední části se podařilo Přerovu několikrát šikovně střídat tak, že se jejich hráč dostal za domácí obránce. Do vyložené šance se ale Zubři z těchto situací nedostali. K první vážné příležitosti ve druhé třetině došlo před hostující brankou. Nedvídek z mezikruží orazítkoval tyč Loučkovy branky. Ani ne o minutu později zvonilo i na druhé straně, a to po dorážce Kebzy. Hradečtí se z této šance ještě ani nestihli vzpamatovat a obdrželi první gól. Gazda přihrál zpoza brány zcela osamocenému Patriku Řezáčovi mezi kruhy, který si připravil kotouč a poslal ho nad Veselého levé rameno – 2:1.

Východočechy obdržená branka neuzemnila, ale naopak nakopla. Lvi se natlačili do třetiny Zubrů a několik minut zde pobývali. Žádná z několika střel ale nebyla gólová, a tak mohl na druhé straně v polovině utkání srovnat skóre Hradil, jehož střelu se štěstím dokázal vyrazit Veselý držadlem hole. V závěru druhé třetiny, stejně jako v celém utkání se hrálo dost útočně, kotouč ve středním pásmu příliš často nepobýval. Žádná ze střel se ale už neujala, a tak druhou periodu vyhráli Hanáci 1:0.

Taktická třetí třetina skóre nezměnila

Začátek závěrečné části byl z obou stran opatrnější, než předešlé dvě dvacetiminutovky. Cílem obou týmů bylo neinkasovat, a tak brankáři příliš práce neměli. Jednu z mála šancí v první polovině třetí třetiny si vytvořil Kebza, jeho projektil v přesilové hře jen těsně minul horní tyč Veselého branky. Tato branková příležitost byla ojedinělá, v následujících minutách se ke Kebzovi nikdo nepřidal.

To, na co se čekalo většinu třetí třetiny, přišlo v jejím závěru. Série šancí započala v 53. minutě, kdy mohlo být srovnáno. Opět v přesilové hře se dostal k tvrdé střele golfem Školoud, tentokrát zachránila Východočechy levá tyč. Přesilovku si zahráli také Hradečtí, využít ji mohl Nedvídek, ale to by ho nesměl lapačkou krásně vychytat ležící Loučka.

Dvě minuty před koncem měl na holi pojistku Kastner, ale ani on si na Loučku nepřišel. Domácí v závěru utkání velmi dobře napadali, drželi kotouč daleko od Veselého a to jim vyhovovalo. Jen na několik posledních vteřin se přesunula hra do obranného pásma Hradce. To zkoušeli Přerovští hru bez brankáře, která jim málem vyšla. V posledních vteřinách mohl srovnat Kebza, ale hradecký muž v brance svůj tým podržel, a rozhodl o tom, že se body nedělily.