ne 16.2.2014 | Martin Voltr

Mladší dorost dotáhl vedení z první třetiny ke čtvrtému vítězství v řadě

Další tři body si na konto připsali hradečtí mladší dorostenci. V zápase s Českými Budějovicemi jim je zařídila už výborná první třetina, v níž vstřelili tři góly. Postupem času se sice Jihočeši sice dostali do hry a ve 43. minutě rázem platil nejtěsnější stav, ale domácí se pak zase zvedli a bojovným výkonem už vedení 3:2 uhájili. Ve čtvrtek je doma čeká dohrávané utkání s Libercem.

Nejlepší první třetina sezóny

Hokejisté na obou stranách se do zápasu pustili bez nejmenších zábran. Hned po dvaceti sekundách měl budějovický kapitán Pospíšil šanci z brejku, kterou ale neproměnil. Hosté byli v úvodu opravdu nebezpečnější, ale to se pak změnilo.

Velkým impulsem pro domácí byl Pavlíkův slalom ve vlastním oslabení, ten ještě gólem neskončil. Narůstající aktivita Hradeckých však vedla k otevření skóre v 10. minutě, kdy Jaroslav Dvořák posunul puk do křídla Filipu Jiráskovi, který našel místo u první tyčky – 1:0.

Problémy pak soupeři přidělával hlavně elitní útok, který také nastoupil do první hradecké přesilovky. A vedl si výborně! Na modré čáře ho doplnil falešný obránce Martin Hejna, jehož třetí dělovka v rozmezí půlminuty se odrazila z výstroje nejistého Němce na druhou stranu brankoviště, kde číhal připravený Štěpán Matějček a dorážkou se nemýlil – 2:0.

Hradecké číslo 9 mělo v první třetině opravdu skvelý čich na správné postavení. Tentokrát zařídila pořádný zmatek před brankovištěm střela Hroudného a když se puk vykutálel na hokejku Štěpána Matějčka, byla to pro něj ještě snadnější pozice. Lvi najednou vedli už 3:0 a vyhnali brankáře Davida Němce na střídačku, jeho místo zaujal Jakub Ovsjannikov.

Hosté dostali prostor a nakonec snížili

Druhá třetina ale pro domácí tým nebyla zdaleka tolik povedená, což naznačil už zbytek přesilovky po návratu ze šaten. K vidění byla vyrovnaná partie bez výraznějších šancí, které začaly přicházet až postupně. Před Vomáčkou bylo chvílemi poměrně živo a domácí obránci měli plné ruce práce s blokováním budějovických střel.

Královští lvi se do útoku dostávali jen občas, třeba přečíslení Pavlíka s Filipem Moníkem na poslední chvíli přerušil vracející se obránce. Domácí zanedlouho putovali do čtyř po útočném faulu Hejny a když se Jihočechům nedařilo usadit v pásmu, zkoušeli to z rychlých výpadů. Ten nejnadějnější zakončoval po Pánkově akci Kondelík, odkrytou bránu však minul.

Nakonec se ale hosté před uplynutím čtyřiceti minut přece jen mohli radovat. Jakmile se po situaci čtyři na čtyři vrátil Ondřej Kachyňa na led, puk zůstal po jeho střele volný pro dojíždějícího Martina Remiáše, jenž ho v čase 39:28 napálil pod břevno. Budějovice se tak gólem do šatny postaraly o zajímavé vyústění nedělní bitvy – 3:1.

Drama bylo na světě, Hradec se ale zvedl a vydržel

A že to ještě budou nervy, naznačily už první minuty závěrečné části. Ještě neskončila ani ta třetí a už to bylo jen o gól! Přečíslení sice nejprve příliš nebezpečně nevypadalo, ale Tintěra ho vyřešil výbornou přihrávkou na Olivera Pánka, jenž se otočil kolem své osy a bekhendem protlačil puk za Vomáčku – 3:2!

K vidění nebyla žádná atraktivní partie, bojovný zápas přinášel řadu nepřesností na obou stranách. Hradečtí ale svůj výkon zlepšili, ztráta tříbrankového vedení pro ně byla hodně velkým strašákem. Hostujícího brankáře překvapila nevinně vyhlížející situace po nahození Hroudného ze středního pásma, které mu proskákalo kolem lapačky a zastavilo se o tyčku.

A když už Hejna dostal puk do brány, radost byla kvůli hře vysokou holí předčasná. Jihočeši se o vyrovnání pokoušeli marně, už proti nim ve většině případů stála zformovaná obrana a čtyři minuty před koncem šli navíc do čtyř. Potom už se nedostali ani k power-play a obětavý výkon dovedl Královské lvy k těsnému vítězství.