st 8.3.2017 | Martin Stříbrný, Jan Vavřina

Mladší dorost je také krok od postupu! Litvínov přestřílel 7:4

Paráda! Mladší dorostenci Mountfieldu HK napodobili své starší kolegy, zvítězili v první čtvrtfinálové bitvě na ledě soupeře a doma mohou završit vysněný postup. Po vyrovnané první třetině se partě Petra Luštince povedla první polovina druhé části, ve které odskočila svému soupeři na 4:1. Verva se sice dvěma góly vrátila do zápasu, ale o krok blíže k vítězství měl vždy Hradec, který dotáhl utkání do zdárného konce a zvítězil 7:4. O postup do semifinále se Východočeši porvou v pátek od 15:00 na domácím ledě!

Úvodní část nabídla po gólu na každé straně

První třetina utkání mezi Litvínovem a Hradcem Králové nabídla svižný, pohledný hokej. První velkou šanci si vytvořili hosté. V páté minutě zůstal na brankovišti Kliky ležet volný kotouč, u kterého byli první útočníci Hradce. K jejich smůle ale Šedivý ani Soukup nedokázali zvednout puk nad ležícího Kliku. V jedenácté minutě už to ale Hradci vyšlo! Janda krásně mezi obránci našel rozjetého Jaroslava Kašpara, ten si forhendovým blafákem položil Kliku a s chladnou hlavou zametl kotouč za jeho betonem – 0:1.

Inkasovaná branka domácí trochu zaskočila a byli to hosté, kdo měl blíže ke druhému gólu. Díky spolupráci Moronga a Síly se sám před Klikou zjevil Záliš. Hostující forvard ovšem o centimetry minul Klikovu bránu. V závěru třetiny vyvinuli domácí aktivitu, ze které přišlo vyrovnání! Necelé dvě minuty před koncem první třetiny našel Lukáš Stehlík rozjetého Marka Berku, který mazácky překonal Vacka a domácí se mohli radovat – 1:1. Další branka k vidění v první třetině už nebyla, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Po velké přestřelce měl Mountfield jednobrankový náskok

První polovina druhé třetiny se domácím ani trochu nepovedla, když si v ní Hradec vytvořil, zdálo se rozhodující, tříbrankový náskok! V šestadvacáté minutě se ihned z trestné lavice zapojil do akce Vojtěch Záliš, našel si volný kotouč na brankovišti a chladnokrevně ho skrze chumel před Klikou poslal do sítě – 1:2! Další obrovskou šanci hostů spálil o minutu později Síla, když v samostatném nájezdu trefil tyč Klikovy brány.

Co se nepovedlo jednomu, to se povedlo druhému útočníkovi Hradce. Martin Janda předvedl krásnou individuální akci, když si z rohu kluziště vybruslil před Kliku a jistým zakončením mezi betony brankáře poslal puk za brankovou čáru – 1:3. Do tříbrankového trháku se hosté dostali o další necelé dvě minuty později! Martin Soukup pláchl domácí obraně a jel sám na Kliku. Celou akci vyřešil ránou mezi tělo a ruku brankáře a Hradec byl v euforii – 1:4!

Domácí trenéři si po čtvrté obdržené brance vzali time-out a Chemici vstali z mrtvých! V pětatřicáté minutě oslovil Marek Berka u pravé tyče Lukáše Stehlíka, který poslal svižnou ránou puk za přesouvajícího se Vacka – 2:4! O minutu později už byli domácí zpět v utkání. David Jindra v přesilové hře předvedl krásnou akci, když se kličkou uvolnil, udělal dva rychlé kroky a ještě hezčí střelou do horní části brány snížil na rozdíl jediného gólu – 3:4! Zbytek třetiny už se pouze dohrával, a tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem hokejisté hradeckého Mountfieldu.

Hradec zvládl poslední třetinu a připsal si vítězství

Začátek třetí třetiny opět patřil hostům, když se dostali do potřebného dvoubrankového vedení. Lukáš Klika si vybral poprvé v utkání slabší chvilku, když nahození Matěje Moronga od modré čáry propustil za svá záda a Hradec se mohl radovat – 3:5. Domácí ani po této brance ale nesložili zbraně a dostali se znovu na kontakt jediné branky. Dan Bartoš našel jako první volný puk v blízkosti Vacka a se štěstím ho propasíroval za brankovou čáru – 4:5!

V pětapadesáté minutě dostali domácí k mání přesilovou hru a skvělou šanci na vyrovnání. Místo toho ale přišla individuální chyba a rozhodující branka Hradce. Matěj Morong zablokoval střelu posledního obránce Litvínova, ujal se volného kotouče, následně se perfektně natlačil před Kliku a krásnou brankou rozhodl celé utkání – 4:6! V závěru se ještě do prázdné brány trefil Martin Janda, který tak určil definitivní stav utkání 7:4 pro svůj tým. Hradečtí si tak skvělým výkonem vybojovali první postupový mečbol, který budou chtít potvrdit v pátek na domácím ledě!