ne 2.10.2016 | Nikola Matějčková

Mladší dorost předvedl správnou bitvu o první místo. Žďár zdolal lehce 7:0

Mladší dorostence čekal v osmém soutěžním zápase nelehký soupeř – Žďár nad Sázavou, se kterým se Hradec přetahoval o první místo v tabulce. Hradečtí měli po celý zápas jasnou převahu a po druhé třetině vedli nad svým rivalem dokonce 5:0. Za zmínku stojí skvělý individuální počin Matěje Moronga, který se v utkání předvedl hattrickem, a vychytaná nula gólmana Denise Vacka.

První třetina ve znamení Matěje Moronga

Začátek první třetiny byl poněkud ospalý, hru „zdobily“ nepřesnosti na obou stranách. Hradec pak nasadil vyšší obrátky a bylo vidět, kdo má otěže zápasu v rukou. První gól proto na sebe nenechal dlouho čekat. Po zakázaném uvolnění Žďáru se vhazovalo v útočné třetině Hradce a Vojtěch Síla vyhrál buly na nikým nekrytého Matěje Moronga, který vstřelil první gól zápasu – 1:0.

Hradec byl lepším týmem, který více bojoval, držel se na puku a měl mnoho střel i šancí. Mountfield měl v desáté minutě možnost přesilovky, kde měl spoustu šancí, ale žádnou z nich nedokázal přetavit v druhou branku. Ve čtrnácté minutě už se domácím povedlo. Druhou branku v zápase vstřelil Matěj Morong, když vyhrál vhazování v obranném pásmu a bleskovým přenesením hry zvýšil stav utkání – 2:0. Žďár se snažil se hrou něco udělat a přidal na důrazu, ale ke snížení stavu to nevedlo.

Dva góly za minutu a jedenáct vteřin v síti hostů

Domácí začali druhou třetinu skvěle, už po dvou minutách navýšil skóre Jaroslav Kašpar, který využil střely Jakuba Naara a překonal brankáře Růžičku – 3:0. O minutu a jedenáct vteřin bylo na hradecké straně zase o něco veseleji. Vojtěch Síla přihrál Szymonu Bieniekovi, který krásnou ranou nedal Růžičkovi šanci – 4:0. To bylo už na hostujícího brankáře hodně a přepustil své místo v brance Martinu Nedvědovi. Hra se přiostřila a z toho vznikala první vyloučení. Ani jeden tým se v početní výhodě nedokázal prosadit.

Po jedné z hradeckých akcí došlo ke strkanici mezi Poppelem a Puczekem. Oba kohouti si šli odpočinout na trestnou lavici za hrubost a Hradec mezitím vsítil pátý gól zápasu. Z nenápadné akce se potřetí prosadil Matěj Morong, který tak docílil hattricku – 5:0. Hradec kontroloval hru a Žďár nepouštěl do větších akcí.

Výborný Vacek pojistil klidné vítězství pro domácí

Na začátku třetí třetiny se ve skvělém světle ukázal výborně chytající Denis Vacek. Po faulu Vojtěcha Síly na Jaromíra Pytlíka bylo nařízené trestné střílení, ale Vacek si mezeru mezi betony pohlídal. Poté šli hosté do čtyř, když se krosčekem provinil Puczek. Žďár většinu oslabení odehrál v útočném pásmu, ale na Vacka si hosté nepřišli. Ve 48. minutě po rychlém přechodu do útočného pásma se gólově prosadil další člen hradecké party Petr Poppel – 6:0.

V polovině třetí třetiny hrál Žďár přesilovou hru, kde měl spoustu slibných šancí, ale Vacek svou bránu pro tento zápas zamkl a nedovolil hostům skórovat. Mladíci z Vysočiny měli i po vypršení trestu mnoho příležitostí ke zkorigování výsledku, ale Čermák ani Pytlík se gólově neprosadili, a proto přišlo další potrestání. Jaroslav Kašpar se dvě a půl minuty před koncem dostal ke střele na vrcholku kruhů, brankář kotouč vyrazil do vzduchu a od jednoho z bránících hráčů se puk odrazil do brány – 7:0. Žďár měl v poslední minutě možnost přesilovky a snažil se alespoň o čestný úspěch, ale snažení hostů přerušil Poizl, který byl vyloučen za vysokou hůl.