Zápasy mládeže
ne 10.1.2016 | Nikola Světlíková, Lukáš Štěrovský

Mladší dorost uhrál s lídrem skupiny bod. Zlínu podlehl až po samostatných nájezdech

Zápasové menu

Mladší dorost se v nadstavbové části zatím nemůže najít, nicméně teď přece jen naznačil zlepšení. Na ledě Zlína, který vede nadstavbovou skupinu B se suverénním náskokem, Hradečtí domácí hráče potrápili a nakonec si odvezli bod po prohře na nájezdy. Za zmínku stojí, že Východočeši si prodloužení (a následné nájezdy) vynutili gólem na 3:3 až devatenáct vteřin před koncem základní hrací doby!

První dvě třetiny utkání byly ve znamení vyrovnané hry, i když mnohdy se hosté zdáli být těmi, kdo domácí ševce přehrává. I přesto ale bylo po dvou třetinách skóre jasně na straně domácích hráčů. O jeden gól v obou periodách se postarali Vojtěch Dobiáš s přihrávajícím Robertem Sedláčkem a Tomáš Dřímal s asistencí Lukáše Zmeškala a Jana Jaroňka.

Tyto dvě třetiny nebyly vůbec bohaté na góly, o to víc však byly naplněné vyloučením a trestnými minutami. Někteří hráči nedokázali držet své emoce na uzdě a na ledě velmi často vznikaly divoké strkanice a někdy dokonce i ostřejší bitky.

Ve třetí třetině padl první hradecký gól, jehož autorem byl Matěj Morong. Hostující tým začal předvádět skvělou hru, a i když po gólu Matěje Pröschla byli ševci opět v dvougólovém vedení, Hradec dokázal tento stav snížit a svou hrou domácí přehrát. Postaral se o to svou trefou Petr Poppel.

Pár minut před koncem utkání si trenér Hradce Králové vzal oddechový čas, po kterém Dvořák opustil svou bránu a hosté tak hráli v šesti. Devatenáct vteřin před závěrečnou sirénou propálil domácího Kubíka Matěj Morong a bylo tak téměř jasné, že zápas půjde do prodloužení.

V něm se ani jednomu týmu nepodařilo rozhodnout a čekalo se tedy na samostatné nájezdy. Trvalo dlouho, než se podařilo vstřelit první gól, protože oba brankáři, Kubík i Dvořák, předvedli fantastické výkony. Rozhodující a jediná branka padla až při desátém nájezdu a jejím autorem byl zlínský hráč Lukáš Světlík, který zakončil puk mezi Dvořákovy betony.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Duben 0 0 0 0 0
Denis Hladík 0 0 0 0 0
Tadeáš Jakubec 0 0 0 0 0
Šimon Junek 0 0 0 0 0
Jan Klodner 0 1 1 2 0
Jan Krištof 0 0 0 1 0
Jakub Kynčl 0 0 0 0 0
Matěj Morong 2 1 3 2 2
Štěpán Pokorný 0 0 0 0 2
Petr Poppel 1 1 2 3 6
Štěpán Růta 0 0 0 0 2
František Řehák 0 0 0 1 0
Vojtěch Síla 0 1 1 2 2
Matěj Síla 0 0 0 0 0
Dominik Šedivý 0 0 0 0 2
Tomáš Šlaicher 0 0 0 0 0
Daniel Vaňát 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 64 0 3 30 90,91 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Valášek (PSG Zlín):
Bylo to bojovné utkání z obou stran. Hradec byl silný soupeř. Ale vedli jsme 3:1 a v takové chvíli už jsme to měli dotáhnout do úspěšného konce. Bohužel vlastní nedisciplinovaností jsme to nedokázali a častými fauly se připravili o spoustu sil, které chyběly i v power play. Nájezdy už pak jsou soutěž dovedností, ve které dnes zvítězil náš brankář.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Byl to určitě dobrý dorostenecký hokej. Když budu hodnotit náš výkon, tak první třetinu jsme odehráli dobře, s druhou už jsme tak spokojeni nebyli, ale ve třetí jsme dohnali náskok soupeře a šli jsme do prodloužení. Tam jsme měli spoustu šancí, bohužel jsme neproměnili. Je škoda, že jsme to nedotáhli do konce.