čt 27.10.2016 | Michal Borovan, Lukáš Štěrovský

Mladší dorost uspěl na ledě Slavie. O výhře 5:1 rozhodla druhá třetina

Přesvědčivý výkon předvedli hradečtí mladší dorostenci na ledě Slavie. Hlavně ve druhé části, kterou vyhráli poměrem 4:0, když v rámci pouhých tří minut zasadili domácím stejný počet branek. Svěřenci trenéra Luštince se tak mohli radovat ze tří bodů, které byly klíčové pro udržení první příčky ve skupině Střed.

První třetina byla na pohled atraktivní. Vlček ve velké gólovce trefil tyč, stejně jako před koncem úvodní části Kučera. I hosté jednou orazítkovali konstrukci brány, konkrétně v 18. minutě Morong. Sešívaní měli k dispozici také tři přesilovky, které se jim ale nevydařily. Kralovéhradečtí si také zahráli v početní výhodě a minutu a čtyřicet sekund dokonce dvojnásobné. Vstřelit branku v ní ale nedokázali.

Góly tak padaly jen v 15. minutě. V čase 14:48 nejprve otevřel skóre červenobílý forvard Tomáš Labuzík, ale ihned po buly ve středovém kruhu se do útoku dostali domácí a střelu Tomáše Peričky od modré zastavila až síť v bráně Slavie.

Druhá třetina přinesla rozhodnutí celého utkání. V rozmezí 22. a 25. minuty dvakrát překonal gólmana Dusila útočník Hradce Martin Janda, s jedním zásahem se přidal Petr Poppel a bylo prakticky po zápase. Pět minut před koncem prostřední části navíc přidal pátý hřebíček do slávistické rakve Jaroslav Kašpar a stav byl již 1:5.

Toto skóre vydrželo i během celé třetí periody, během které se domácí snažili o zkorigování skóre, ale hostující hokejisté pečlivě bránili, a do větších šancí se tak červenobílí v podstatě nedostali.

David Kuna (HC Slavia Praha):
Utkání nedopadlo nejlépe. Rozhodl v podstatě takový náš blackout na začátku druhé třetiny. Dvakrát jsme špatně dobruslili a jednou se puk nešťastně odrazil. Ale mužstvo jako je Hradec takové chyby okamžitě potrestá a my se jich musíme vyvarovat. Po těch gólech ležela na mužstvu těžká deka a snažili jsme se to po druhé třetině hlavně uklidnit, udělali jsme i nějaké změny v sestavě. Nicméně v první a třetí třetině jsme hráli vyrovnaně, ale rozhodly chyby v druhé části.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Do zápasu jsme nevstoupili ideálně, Slavia nás první třetinu nepříjemně napadala a hrála velmi dobře. Nás možná zachránilo, že jsme po inkasované brance hned při dalším střídání vyrovnali. Ve druhé třetině jsme vysunuli obranu a hráli aktivněji. Dařilo se nám napadání a využili jsme slabší chvilky Slavie, kdy jsme vstřelili tři rychlé góly po sobě. Myslím, že poslední třetinu jsme již hráli svojí hru a dohráli jsme to na vítězství.