ne 28.2.2016 | Lukáš Foff

Mladší dorost zvládl nervy drásající utkání s Přerovem. Po dvou porážkách zvítězil

Východočeši nastupovali do zápasu proti Přerovu s vědomím, že poslední dvě utkání jim hrubě nevyšla. Od začátku nasadili vysoké tempo a snažili se určovat ráz hry. Skóre bylo po celý zápas vyrovnané a utkání pomalu směřovalo k prodloužení. To ovšem v 59. minutě odmítl Vojtěch Síla, který rozhodl o vydřeném vítězství Mountfieldu.

Hradec byl lepší, ale nakonec byl rád za srovnání skóre

Hradečtí vstoupili do duelu s Přerovem mnohem aktivněji než soupeř a puk byl v jejich moci téměř nepřetržitě. Přesto se první větší příležitost zrodila až přesně v polovině třetiny. Do té doby se hrál opatrný hokej s cílem neudělat chybu. Hostující brankář však i trochu se štěstím puk vytěsnil mimo a následující dorážku Šedivého zmařil přerovský obránce.

Co se nepovedlo na jedné straně, povedlo se na druhé. Přerov měl k dispozici přesilovou hru, kterou po pěkné souhře zakončil Jiří Krátký a puk se zastavil až o síť za gólmanem Ševců – 0:1. Mountfieldu tento stav po chuti příliš nebyl, a tak se do svého soupeře zakousl. Úspěchu se dočkal nakonec až sedmačtyřicet vteřin před koncem periody, když Matěj Morong z dorážky z ostrého úhlu překonal bezmocného Rachůnka. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Šance, střely, přesilovky… Rachůnek v bráně čaroval

Druhé dějství bylo na šance mnohem bohatší než to první. Těsně po začátku prostřední třetiny si dvojice Matěj Morong a Štěpán Pokorný vyměnila role a druhý jmenovaný pohodlně skóroval do prázdné brány – 2:1. Mountfield pak dostal výhodu první ze čtyř přesilových her, ale místo svých šancí dal prostor Karlu Pláškovi, který tentokrát ještě neproměnil.

O pár okamžiků později však ruce Karla Pláška už mířily ke stropu FORTUNA arény. Po vyhraném buly se proháčkoval až před Ševců, kterého si položil a opět srovnal stav zápasu. Pak už hrál jenom Hradec. Rachůnek v přerovské bráně však měl svůj den a předváděl jeden dobrý zákrok za druhým. Tím nejlepším rozesmutněl Petra Poppela, kterého vychytal zvednutou lapačkou. Hradci ani zbývající přesilovky nepomohly k tomu, aby se prosadil, a před třetí třetinou tak bylo skóre 2:2.

Rozuzlení velkého dramatu přišlo těsně před koncem

Poslední třetinu začínal Přerov v přesilové hře. Tu sice nevyužil, ale prosadil se těsně po jejím skončení. Úspěšným střelcem byl Jan Šafránek, který z blízkosti překonal hradeckého brankáře. Jeden z rozhodujících okamžiků přišel záhy, kdy sám na bránu jel Kleiner, ale Ševců včas sklapl betony. V sedmačtyřicáté minutě se totiž Mountfieldu podařilo vyrovnat zásluhou Martina Soukupa, jenž z dorážky neměl složitou úlohu.

Hradec mohutně finišoval a Přerov se z velké části musel bránit. Sladké a zasloužené odměny se svěřenci Karla Soudka dočkali v čase 58:17, když se Vojtěch Síla nejlépe zorientoval před bránou hostů a doklepl puk z velké blízkosti do sítě. Vzhledem k tomu, že v závěrečné power-play Zubři nevyužili stoprocentní příležitost, tak plný bodový zisk zůstal na východě Čech.

Jiří Janoušek (Mountfield HK):
Odehráli jsme první třetinu slušně a v dobrém tempu. Bohužel jsme doplatili na to, co nás v poslední době trápí. Místo toho, abychom třetinu vyhráli 3:0, tak byl stav nerozhodný a od druhé části šla kvalita trošku dolů. Velkou bojovností ve třetí periodě jsme konečně zase dotáhli zápas do vítězného konce, což je dobré po posledních nezdarech. Doufáme, že to pro nás bude povzbuzení do vrcholu sezóny.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov):
Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Bohužel jsme udělali spoustu zbytečných faulů, které sice Hradec nepotrestal, ale stálo nás to spoustu sil. Rozhodla hrubá chyba necelé dvě minuty před koncem. V závěrečné power-play štěstíčko nebylo na naší straně a zápas jsme prohráli. Možná se střetneme znovu v play off.