pá 3.2.2023 | Roman Zajíček, Jan Brůna | Foto: Markéta Křížová / HC Kometa Brno

Na Kometu junioři umí. Porazili ji počtvrté v sezoně, tentokrát 4:1

Čtyři výhry ze čtyř zápasů. Taková je bilance hradeckých juniorů s Kometou v tomto ročníku. Mladí Lvi tentokrát zvítězili v Brně 4:1 hlavně díky skvělé třetí části, a navázali tak na úvodní domácí mač (2:1), předchozí úspěch na jihu Moravy (4:1) i jasnou záležitost pod Bílou věží (5:1). To vše proti stejnému soupeři. Druhou výhrou v řadě se Východočeši dobře naladili na sobotní bitvu v Jihlavě.

Hradec dokázal rychle odpovědět

Opatrný úvod utkání nabídl souboj mezi osmou Kometou a třináctým Hradcem. Na pořádnou šanci se čekalo do zhruba sedmé minuty, ale hned z toho byl gól. Boltvanovu přihrávku do jízdy využil Kevin Horváth, který poslal kotouč nad beton brankáře Kasala – 1:0. Těsně za polovinou třetiny o sobě dali vědět také hosté. Lukáš Král v souboji jeden na jednoho uspěl s brněnským obráncem, dostal se až před Kavana a poslal puk mezi jeho betony – 1:1. Od inkasovaného gólu byla Kometa lepší. Bylo to především díky tomu, že dostala celkem tři přesilovky. Především v té poslední v závěru periody mohla výsledek překlopit na svou stranu, Rakus a ani pak Zembol ale z dobrých pozic nezamířili přesně.

Vyrovnaná druhá část, domácí nevyužili nájezd

Druhou třetinu odstartovala šance hradeckého Pajera, jehož pokus z levého kruhu Kavan viděl. Na opačné straně mířil nebezpečně Panasenko, který následně i dorážel, ale i v tomto případě čaroval brankář. Hrál se stále vyrovnaný hokej, i Mountfield si vyzkoušel početní výhodu, a byť byla poměrně nebezpečná, brněnská čtveřice dokázala odolat. Pak se dlouho čekalo na šanci, té se chopil za polovinou duelu obránce s extraligovými zkušenostmi Patrik Fajmon, jenže střelu na zadní tyč dokázal Kasal pokrýt.

Největší tutovku dosavadního průběhu druhé třetiny měl jednoznačně Horváth, který jel sám od červené čáry na brankáře, leč hradecký strážce vytasil parádní zákrok lapačkou. V závěru periody měli Moravané další jasnou šanci, když v oslabení pádil sám na bránu Zembol, a i když dokázal v presu zakončit, pískalo se trestné střílení. Sám útočník Komety se ujal exekuce, ale výtečného Kasala neprostřelil.

Lvi rozhodli o vítězství ve třetí části

Poslední dvacetiminutovka nabídla opět řadu šancí, aktivní byli převážně Hradečtí. Několik možností sice Kavan dokázal někdy i zázračně pochytat, ale na bekhendovou kličku Jiřího Klímy byl už krátký – 1:2. Východočeši si od té době věřili, byli lepším mužstvem, a když dostali druhou početní výhodu v zápase, tentokrát se radovali už po pěti vteřinách. Po vyhraném buly pálil Moravec a o dorážku před brankou se postaral Jan Vencl – 1:3.

Kometa se ještě v závěru snažila s výsledkem něco udělat, ale soupeř si dvoubrankový náskok pečlivě bránil a především zásluhou svého brankáře již neinkasoval. Naopak v závěrečné power-play ještě přidal výsledku definitivní podobu gólem do prázdné Lukáš Pajer. Dvě třetiny vyrovnaného duelu tak rozhodla poslední pasáž, ve které byl Hradec lepší a po výhře 4:1 odvezl z Brna všechny body. Navíc Jihomoravany porazil počtvrté v sezoně.