so 13.12.2014 | Jan Picka, Jan Vavřina

Na druhý pokus to v nadstavbě vyšlo. Starší dorost nasázel Plzni bůra

První nadstavbové kolo staršímu dorostu výsledkově nevyšlo, i když na ledě Slavie podali dobrý výkon. V následujícím, druhém, kole to už bylo úplně něco jiného. Na ledě Plzně předvedl tým Jiřího Slabého ukázkový výkon, a především díky třígólové druhé třetině a nule brankáře Dominika Groha si Lvi přivezli plný počet bodů za jasnou výhru 5:0.

Hosty poslal do vedení Matouš

Úvodní třetina mezi domácí Plzní a Hradcem Králové nabídla svižný a útočný hokej. Na začátku zápasu se činili oba brankáři, plzeňský Filip Krasanovský i hradecký Dominik Groh museli předvést několik těžkých zákroků. Do vedení se mohli dostat indiáni, leč útočník Tomáš Kučera tečoval Kokoškovu přihrávku jen do tyče.

Hosté poté ubránili přesilovou hru Plzně a po jejím skončení sami udeřili. František Hnik se dostal do úniku a nebezpečně vystřelil. Krasanovský kotouč vyrazil betonem a nikým neatakovaný Dominik Matouš s ledovým klidem dorazil puk mezi betony domácího brankáře – 0:1. Hosté se tak dostali do vedení, poté navíc hráli přesilovku, ve které měli mnoho dalších šancí, druhý gól však do konce první třetiny nepřidali.

Parádní hradecká druhá třetina

Prostřední část byla naprosto v režii Hradce Králové, hosté byli jednoznačně lepší. Druhý zásah přidal jeden z nejaktivnějších hráčů na ledě Radovan Pavlík. Hostující útočník se v útočném pásmu dostal ke kotouči, podržel puk a poté ho nechytatelně poslal nad rameno gólmana Filipa Krasanovského.

Již na 3:0 z pohledu Hradce zvyšoval o chvíli později David Chalupa. Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, Chalupa se dostal k puku jako první a poslal ho mezi Krasanovského betony. S Plzeňskými to vypadalo špatně a do konce třetiny inkasovali ještě jednou. Lvi získali kotouč, předvedli parádní kombinaci a volný František Hnik zakončoval do odkryté branky – 0:4.

Pátý hřebíček do rakve

Poslední třetina probíhala téměř identicky jako předešlé dvě. Hradec Králové v pohodě kontroloval hru a domácí indiány celkem v pohodě přehrával. Hosté se dokonce dočkali i páté branky. Štěpán Havránek si zpracoval puk na modré čáře a poté ho nahodil směrem na plzeňskou bránu. Gólman Krasanovský měl zakrytý výhled a kotouč tak skončil v jeho síti.

Zápas už se poté jen dohrával, Hradečtí si pohodlné vítězství pohlídali až do závěrečných vteřin a odvezli si tři body za přesvědčivou výhru 5:0.