so 19.10.2019 | Klára Petrásková

Napínavý duel ubojovala Plzeň, juniorku porazila v prodloužení

Byl to vyrovnaný souboj, který dospěl až k dělbě bodů. Gólmani na obou stranách nepovolovali příliš brankové radosti, a tak utkání za stavu 1:1 pokračovalo prodloužením. To ukončili indiáni už po necelé minutě a rozhodli tak o přerušení hradecké vítězné série.

Hradec ze své aktivity branku nevytěžil

Hradečtí se mohli hned v úvodních minutách ujmout vedení, Poppel se totiž zčistajasna objevil nikým nehlídán před plzeňskou bránou. Výborný brankářský reflex ale předvedl Micka, který mezírku mezi betony utěsnil včas. Východočeši byli i nadále aktivnějším celkem a Plzeň se nemohla na delší dobu usadit v útoku, to platilo i při její přesilovce.

V té totiž ujeli do přečíslení domácí Janda s Teclem, druhý jmenovaný však zakončil pouze do připraveného brankáře. A Micka držel plzeňské akcie ve hře i nadále. Aktivní Síla totiž nepříjemně dorážel na brankovišti, v akci byl i při hradecké přesilovce. Kotouč rychle putoval po ose Morong – Poppel – Síla, přičemž teč domácí čtrnáctky proletěla těsně nad brankovou konstrukcí.

Plzeňští v závěru třetiny otevřeli skóre

Plzeň vstoupila do prostřední části aktivněji, k čemuž jí pomohla i přesilová hra. V té se Slanina dostal k ráně z osy hřiště, ale i když Sajdl neměl čistý výhled, vykopl puk do rohu. V situaci čtyři na čtyři pak vypracovali nebezpečný závar Princl s Kvasničkou, i tentokrát však hradecký gólman odolal.

A posléze se musela vyznamenat také hostující obrana. Nepřehlednou situaci vytvořili pro změnu v závěru přesilovky Hradečtí, ale brankovou lajnu pořád ne a ne pokořit. A když se nepovedlo proměnit velké šance ani Jandovi a Pěnčíkovi, přišla ve 38. minutě plzeňská trefa. Jan Slanina si počíhal na dorážku u pravé tyčky a propasíroval puk do sítě – 0:1. Ještě před sirénou se snažili srovnat stav Poppel se Sílou, jejich protiútok ale kýžený gól nepřinesl.

Mountfield srovnal stav, šedesát minut nerozhodlo

Naopak gólový mohl být start dvacetiminutovky třetí. Kvasnička totiž bekhendem zvedal puk před domácím brankářem, ten ale hrací předmět stihl vyrazit vyrážečkou. Východočeši však vzápětí dostali výhodu početní převahy a plzeňská obrana se musela cítit jako na střelnici. Své nebezpečné rány totiž na bránu vyslali Morong s Poppelem, kolem konstrukce se obtočil Tecl a od modré zase pálil Váchal.

Přestože v přesilovce se Lvi neradovali, v. minutě už srovnáno bylo. Váchalova střela se totiž od brankáře odrazila do mezikruží, kam v souboji najížděl Kryštof Lang. A právě od jeho brusle se touš odrazil za brankovou čáru – 1:1. Vyrovnaný boj mohl rozseknout o čtyři minuty později Síla, před odkrytou svatyní mu ale soupeř zablokoval hůl a domácí útočník tak nedokázal přiklepnout.

Nastavení rychle rozsekli Západočeši

Za vyrovnaného stavu se tak pokračovalo prodloužením, které ale nakonec trvalo jen necelou minutu. Hned ve druhém střídání totiž nabral ve středním pásmu rychlost Sebastián Malát, vřítil se kolem hradecké obrany před gólmana a zakončil přesnou střelou na vyrážečku – 1:2p. Hradečtí tak po třech výhrách museli skousnout porážku, tu ale zmírnil alespoň získaný bod.