Zápasy mládeže
ne 13.12.2015 | Petr Šatalík, Lukáš Štěrovský

Nešťastný závěr. Mladšímu dorostu proti Zlínu chybělo jen 15 vteřin k dělbě bodů

Zápasové menu

Nadstavbová část ELIOD extraligy mladšího dorostu se pro svěřence trenéra Karla Soudka zatím nevyvíjí ideálně. Hradečtí z šesti zápasů získali pouze dvě výhry, jinak čtyřikrát prohráli. Proti Zlínu to dlouhou dobu vypadalo alespoň na remízu, tu ale soupeř odmítl gólem patnáct vteřin před koncem. Hradec je tak v tabulce třetí, na lídra, kterým je právě Zlín, ztrácí šest bodů, přestože má odehráno o dva zápasy navíc.

V úvodní třetině vynikl brankář Mountfieldu

Začátek utkání přinesl aktivní hru Beranů. Jejich první střely však brankář Dvořák bez problémů pokryl. Východočeši pak pevnou defenzivou ubránili oslabení, ve kterém nepustili soupeře do větší příležitosti. Následující minuty přinesly tvrdý boj mezi oběma týmy, především u hrazení bylo vidět několik ostřejších soubojů.

V další přesilovce si již Zlínští vytvořili větší tlak. Po střele Hamrlíka se před brankou snažil prosadit Světlík, ale gólman Hradce nepřehlednou situaci před svou svatyní ustál. I v další početní výhodě se Ševci dostali do pěkné příležitosti, když slušnou střelu předvedl Dřímal. Dvořák ale znovu perfektně zasáhl lapačkou. V závěru třetiny si konečně jakýsi tlak vytvořili domácí, gól z něj však nevytěžili a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Gólový účet byl otevřen ve druhé části hry

Berani začali druhou periodu znovu aktivně. Parádní bombou se snažil Dvořáka překonat Dřímal, jeho pokus byl však obranou Mountfieldu zblokován. Jako blesk z čistého nebe pak přišla první branka Východočechů. Matěj Síla poslal puk na brankoviště Štěpánu Růtovi a ten se střelou z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:0! Vedení si však svěřenci Karla Soudka moc dlouho neužili. Matěj Pröschl přihrál z rohu kluziště do mezikruží na Jana Dluhoše a ten svižnou ranou překonal skvělého brankáře Hradce.

Lvi po vyloučení Dobiáše dostali první příležitost k přesilové hře. Jan Klodner vypálil od modré, puk se od Matěje Síly odrazil za branku k Petru Poppelovi, ten přihrál před svatyni Zlína Vojtěchu Sílovi a po jeho zakončení Mountfield znovu vedl – 2:1. Ani toto vedení však nemělo dlouhého trvání. Zlín využil svou šestou početní výhodu, poté co Lukáš Zmeškal dostal šikovným pasem puk na Lukáše Světlíka, jenž znovu srovnal stav. Obě mužstva měla pak ještě několik šancí. Branka však již nepadla.

Východočeši ztratili utkání patnáct vteřin před koncem

Třetí třetina začala obrovskou šancí Beranů. Pröschl a Dluhoš se dostali do situace dvou na jednoho a pouze skvělý zákrok Dvořáka zabránil změně stavu. Jednoduchost v další akci dovedla Mountfield potřetí do vedení. Tomáš Šlaicher dostal puk na modrou k Tomáši Dubnovi, jehož vysoký „padající list“ trefil břevno a zapadl až za brankovou čáru svatyně Ševců.

Ti ale měli odpověď znovu v záloze, ačkoliv hráli v oslabení. Jáchym Janošek přihrál Lukáši Zmeškalovi před branku Východočechů a bylo opět srovnáno – 3:3. Autor třetí branky Zlína byl rovněž u rozhodujícího momentu klání, když nahodil puk na Dvořáka. V obrovském závaru před domácí svatyní se nakonec nejlépe zorientoval Sebastian Fajkus a patnáct vteřin před závěrečnou sirénou zápas rozhodl. Hradec je tak i nadále třetí v nadstavbové skupině B, kde mladší dorostenci bojují o dobrou pozici pro play off.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Duben 1 0 1 1 2
Tadeáš Jakubec 0 0 0 1 0
Jan Klodner 0 0 0 -1 2
Jan Krištof 0 0 0 1 0
Jakub Kynčl 0 0 0 -1 2
Matěj Morong 0 0 0 0 12
Štěpán Pokorný 0 0 0 -2 0
Petr Poppel 0 1 1 0 0
Štěpán Růta 1 0 1 0 0
František Řehák 0 0 0 -1 0
Vojtěch Síla 1 0 1 -2 0
Matěj Síla 0 2 2 -2 2
Dominik Šedivý 0 1 1 0 4
Tomáš Šlaicher 0 1 1 1 0
Daniel Vaňát 0 0 0 1 0
David Voňka 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 60 0 4 37 90,24 0 0

Ohlasy k utkání

Karel Soudek (Mountfield HK):
Myslím si, že to byl velice dobrý zápas, který měl vysoké tempo. V závěru jsme udělali dvě hloupé chyby, po kterých jsme inkasovali. Pro kluky je to ponaučení do další sezóny, nicméně si myslím, že minimálně bod jsme si z dnešního utkání zasloužili.

Tomáš Valášek (PSG Zlín):
Utkání se hrálo ve velkém tempu, myslím si, že můžeme být spokojeni s dnešním nasazením. Závěr zápasu je leckdy i o štěstí a my jsme rádi, že se dnes přiklonilo k nám.