so 22.1.2011 | Tomáš Božek, Lukáš Souček

O zisku třech bodů staršího dorostu rozhodla trefa v čase 59:42

I ve druhém extraligovém utkání tohoto týdne se podařilo starším dorostencům získat plný počet bodů. V dramatickém utkání se Zlínem šli Východočeši dvakrát do vedení, hosté ovšem vždy dokázali vyrovnat. Už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení. V tom ale přišel odpískaný úmyslný offside Zlína, hra se přestěhovala do útočného pásma Hradce a Marek Frk po čistě vyhraném vhazování Lukáše Pravdy rozhodl přesnou střelou o zisku třech bodů pro Hradec.

Nerozhodná první třetina

Do první obrovské šance se dostali ve třetí minutě domácí, když Ondřej Vlček našel zpoza brány volného Marka Frka, ale hostující brankář se rychle přesunul a jeho střelu zneškodnil. Zlínští hráči byli velmi aktivní a vynutili si dvě vyloučení. Ani jednu přesilovku však nevyužili a o chvíli později si v početní převaze zahrál i Hradec. A ten svou výhodu velmi rychle využil – Ondřej Vlček vysunul Lukáše Pravdu do samostatné pozice a i když na první pokus ještě Dohnal stačil, na dorážku už byl krátký a domácí tým se tak dostal do vedení – 1:0.

V polovině 17. minuty mohl zvýšit vedení Hradce Jan Havlena, který trefil tyčku Dohnalovy branky. Minutu před první sirénou byl zezadu zahákován Dominik Matula a to nemohlo znamenat nic jiného než trestné střílení, které sám faulovaný proměnil, když na poslední chvíli přehodil puk do bekhendu a zavěsil pod horní tyčku. První třetina tak skončila nerozhodným stavem 1:1.

I ve druhé části padlo po jedné brance na obou stranách

Na začátku 25. minuty mohl chybnou rozehrávku Hradeckých potrestat Matula, ale Pavelka zasáhl ramenem. Ve 33. minutě se Hradec radoval podruhé. Ve vlastním oslabení našel Lukáš Nedvídek hokejku Šimona Havlíka a ten střelou do růžku nedal Dohnalovi šanci – 2:1. Vedení však domácích příliš dlouho nevydrželo a za čtyři minuty bylo znovu srovnáno – v pásmu Zlína byl jeden z hradeckých hráčů krosčekován, hosté hned přejeli do útoku ve třech proti dvěma a Michal Popelka se trefil ke vzdálenější tyčce – 2:2. Další branka už ve druhé třetině, která byla plná diskutabilních výroků rozhodčích, nepadla a tak po 40 minutách na ukazateli skóre svítil stav 2:2.

Hradec o svém vítězství rozhodl v poslední minutě

V úvodu třetí třetiny se hrál celkem svižný hokej, domácí tým opět držel svými skvělými zákroky Jaroslav Pavelka. Šance si vytvářely oba týmy, ale to nejzajímavější přišlo až v posledních minutách. Přesilovku, kterou hrál Hradec čtyři minuty před koncem nevyužil, naopak ve vlastním oslabení mohl skórovat David Hrazdíra, ale pálil mimo. Oba týmy se snažily rozhodnout ještě ve třetí třetině. V poslední minutě se mohl dostat do velké šance Michal Popelka, ale Pavelka proti němu skvěle vyjel a znemožnil mu únik. Osmnáct sekund před koncem třetiny Lukáš Pravda vyhrál buly na Marka Frka, který krásnou střelou nad Dohnalovu lapačku rozhodl o vítězství svého týmu. Hradečtí starší dorostenci tak vyhráli už pátý zápas v řadě a stoupají tabulkou nahoru.