ne 19.12.2021 | Matěj Sousedík, Klára Petrásková | Foto: Karel Švec / HC Slavia Praha

Obrat a nadílka bodů. Junioři ve třetí části zvrátili mač se Slavií

Nebylo to snadné, ale tři body jsou pod Bílou věží! Juniorka na ledě šestnácté Slavie tahala dlouho za kratší konec a soupeř ji znatelně přestřílel, rozhodla ale poslední třetina. V té Hradec dvěma góly otočil stav a vteřinu před sirénou ještě potvrdil výhru 4:2 trefou do prázdné klece.

Úvod utkání nabízel spíše boj o puk ve středním pásmu. Domácí se nakonec první branky dočkali. Ve 14. minutě se v přesilovce po nahrávce Němečka do úniku dostal Šimon Slavíček, který Tichého překonal skvělou kličkou – 1:0. V 18. minutě, kdy na trestné lavici seděl právě Slavíček, mohl vedení domácích pojistit Strnad, který se po chybě jednoho z hradeckých obránců dostal do samostatného úniku a zakončoval úplně stejně jako Slavíček při gólu, ale puk mu sjel z hole.

Hned po jedenácti sekundách druhé třetiny bylo vyrovnáno. Do samostatného úniku se po nahrávce Naara dostal do úniku Daniel Šedivý a prostřelil Pittra střelou nad rameno – 1:1. Ve 24. minutě měl šanci při svém prvním utkání za juniory Radek Tomas, ale jeho kličku si Tichý pohlídal. Ve 25. minutě už domácí znovu vedli. Brotánek našel přesně Jana Matušku, jenž překonal Tichého ranou nad beton – 2:1. Ve 27. minutě pomohla Pittrovi po střele jednoho z hráčů hostů horní tyč. Ve 30. minutě se Soukup dostal do samostatného úniku, ovšem na Tichého nevyzrál.

Ve 42. minutě se Hradec znovu dočkal vyrovnání. Daniel Mikulec dostal na modré čáře nabito od Pajera a tvrdou ranou nedal Pittrovi šanci – 2:2. V 50. minutě otočil Hradec zápas. Michal Beneš nahrál před bránu úplně volnému Lukáši Pajerovi, který už pouze doklepl puk do odkryté brány. V závěru zápasu zkusili domácí hru bez brankáře, která jim ale nevyšla, protože vteřinu před koncem trefil po nahrávce Pajera prázdnou bránu Matyáš Budina a bylo rozhodnuto – 2:4.