so 29.10.2016 | Lenka Jonešová, Klára Petrásková

Obrat dokonán! Starší dorostenci si poradili s Boleslaví 3:2 v prodloužení

Potřetí v letošní sezóně s Mladou Boleslaví, potřetí vítězně! Starší dorostenci Mountfieldu navázali na povedená předchozí utkání se Středočechy a vítězství mohli slavit i v sobotním duelu. Ačkoli to byli právě hosté, kdo se jako první ujali ve 12. minutě vedení, Hradečtí dokázali dvakrát srovnat krok a v nastaveném čase navíc dokonat obrat. Celek z města automobilů tak porazili 3:2 v prodloužení.

Dvacet minut hry přineslo jeden boleslavský gól

Již úvodní minuty naznačily, že klání mezi druhým Hradcem a třetí Boleslaví bude více než vyrovnané. V první nebezpečné šanci se v přesilové hře objevil Tóth, z velkého úhlu ale nastřelil jen tyč za Koubovými zády. Zahrozit vzápětí dokázali i domácí, Vaňátova rána z první ale pouze prolétla brankovištěm. Krátce po polovině periody dostali Středočeši možnost ponechané výhody, s níž si přiťuknutím do poloprázdné hradecké klece poradil Hynek Havelka – 0:1.

A brankáři obou celků se museli mít na pozoru i nadále. Odpovědí na Foersterovu tyč byl Maršíkův pokus z blízka, Haas se ale natáhl na brankové čáře a překazil hradeckému útočníkovi radost. Jak Bruslařům, tak o několik minut později Východočechům se naskytla příležitost dvojnásobné početní výhody, ani jedno z mužstev ji ale využít nedokázalo, a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Hradeckým se krátce po začátku třetiny podařilo vyrovnat

O gólové šance nebyla nouze ani v prostřední dvacetiminutovce. Hned první větší příležitost proměnili ve vyrovnání Hradečtí, když Kryštof Pažourek dostal kotouč do prostoru mezi kruhy a dobře mířenou střelou rozvlnil boleslavskou síť – 1:1. A chvíli nato mohl jít Mountfield dokonce do vedení. Ve vlastním oslabení nachytala Haase vyjetého z brány dvojice Štohanzl – Filip Jirásek, druhý jmenovaný však přes hostujícího beka puk mezi tři tyče nedostal.

To samé duo Východočechů bylo i u další obrovské šance, Jirásek ale ani tentokrát středočeského gólmana nepřekonal. Vzápětí byl ve vyložené šanci faulován Mikuláš Matouš a rozhodčí nařídili trestné střílení. To ale hradecký forvard ve vedoucí branku svého týmu neproměnil. Bruslaři nechtěli zůstat pozadu a kousali v útočném pásmu, na rozdíl od první třetiny pro ně ale byla ta druhá bezgólová.

Lvi proměnili tlak ve dvě branky a slavili výhru po prodloužení

Početní výhoda, jež byla Hradci k dispozici krátce po začátku třetího dějství, zůstala nevyužita, naopak se na druhé straně radovali hosté v zelenočerném. První šanci Tótha s Křížkem ještě Kouba vychytal, na druhý pokus Matěje Tótha byl už ale krátký a Mladoboleslavští se podruhé v utkání ujali vedení – 1:2. Od tohoto okamžiku ale začal postupně za delší konec provazu tahat Mountfield.

Ten svého soupeře zavřel v pásmu a jen díky výborným zákrokům Haase museli Hradečtí čekat na vyrovnání až do 54. minuty. Mikuláš Matouš obdržel černou pryž od Šedivého a po jeho střele svítilo na světelné tabuli ve FORTUNA aréně skóre 2:2. Nerad bude na třetí část hry vzpomínat Filip Jirásek, jenž byl s bolestivou grimasou odvezen na nosítkách a do prodloužení již nezasáhl.

Nastavený čas byl jasně v režii domácích. Ti se usadili v boleslavském pásmu a Bruslaře prakticky k ničemu nepustili, důkazem budiž dvě nastřelené tyčky. Krátce před polovinou prodloužení se na modré čáře napřáhl Mikuláš Pohl a jeho dělovka se zastavila až ve středočeské síti – 3:2. Z duelu dvou tabulkových sousedů tak dva body za výhru v prodloužení brali hráči zpod Bílé věže.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Do zápasu jsme opět nevstoupili tak, jak bychom si úplně představovali. Přišlo mi, že první třetina byla z naší strany taková nijaká, mdlá. Chtěli jsme být rozhodně aktivnější, ale soupeř nás v tomto bohužel předčil. Ve druhé třetině jsme byli samozřejmě rádi, že jsme dokázali vyrovnat skóre, ačkoli to nebyl nijak pohledný gól. Na to ale nehledíme, protože každý gól se počítá. Za třetí třetinu už musím kluky pochválit, vytvořili si velký tlak a šli za srovnáním zápasu. Chtěl bych ale pochválit i hostujícího gólmana, který chytal zejména v závěru opravdu výborně.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Myslím si, že to bylo naprosto vyrovnané utkání, kde dominoval bojovný výkon obou mužstev. Dle mého názoru byl Hradec v závěru prostě jen šťastnější. Jinak jsem ale s naším výkonem spokojený, kluci dělali, co jsme od nich očekávali. Navíc celý zápas obrovsky bojovali, takže klobouk dolů před naším mužstvem. Myslím si, že předvedená hra byla z obou stran tvrdá, ale férová. Jsou mužstva, která hrají tvrdě a záludně, my ani Hradec mezi ně ale nepatříme.