čt 11.10.2018 | Jan Vavřina

Pajerovy čtyři góly a Žalčíkova nula. Dorost rozstřílel Žďár 8:0

Dorostenecká domácí dominance pokračuje. Svěřenci trenérů Luštince a Štohanzla měli na kontě ze čtyř duelů v ČPP Aréně čtyři vítězství a proti Žďáru nad Sázavou přidali páté. Půdu pro vysokou výhru si Mountfield připravil už v první třetině, kterou opanoval 5:0. Postupně pak navyšoval skóre až na konečných 8:0. Významně se na tom podílel čtyřgólový Lukáš Pajer a bezchybný Mario Žalčík v bráně.

Hradec udával tempo, Lukáš Pajer stihl hattrick už za první třetinu

Hned na začátku utkání se dostal za žďárskou obranu Petr Moravec a jeho šance odstartovala útočné představení Mountfieldu. Ten totiž ubránil první oslabení výše zmíněného hráče a začal se prosazovat v útoku. V 5. minutě otevřel skóre Lukáš Pajer po důrazu před brankovištěm, po minutě a půl zvýšil na 2:0 Šimon Marha, jenž se blýskl individuální akcí a přesným zakončením do bližší šibenice.

Hosté na to reagovali svou největší šancí v úvodním dějství, kotouč se dostal za Žalčíka, ale odkutálel se mimo tři tyče. Ve 13. a 14. minutě udeřilo zase na druhé straně. Ránu Lukáše Pajera po konci přesilové hry Havlík jen ztlumil, na ránu Štěpána Táborského od modré čáry nedosáhl vůbec – 4:0. Východočeši zvládli do konce první třetiny přidat ještě pátou branku. Lukáš Pajer završil hattrick a čepice mohly létat na led.

Hradeckou dominanci vystřídaly zbytečné fauly

Střelec tří hradeckých gólů vlétl jako uragán také do prostředního dějství. Hned ve svém prvním střídání se řítil sám na bránu, byl však vyrušen faulem hostů a nastřelil jen břevno. Zas tak ho to mrzet nemuselo, v čase 24:05 se čtvrté trefy přece jen dočkal. V přesilovce dostal nabito na modrou čáru a ukázal svou ránu golfem, kterou zastavila až síť – 6:0.

Přestože si Mountfield mohl užívat pohodlné vedení, přicházely místo toho zbytečné fauly, následná oslabení a šance Plamenů. Ty si zahrály dokonce přesilovou hru 5 na 3, za 19 vteřin však žádnou gólovou akci nevymyslely. To hradecká přímočarost mohla přinést znovu ovoce, Matyáš Budina by však musel proměnit v gól samostatný únik. V závěru třetiny se hra poněkud srovnala, Mountfield již nedominoval takovým způsobem jako první polovinu utkání.

Mario Žalčík předvedl bezchybný výkon

Vstup do závěrečné třetiny měli Východočeši podobně povedený jako do té úvodní. V čase 41:23 zvýšil Petr Moravec na 7:0, minutu a půl po něm lovil Havlík další puk ze své sítě. Matěj Novotný měl snadnou úlohu, protože se k němu odrazil kotouč před zcela opuštěnou klec – 8:0. Následně zahrozili také hosté. Kapitán Plamenů Bačo ujížděl sám na Žalčíka, jenž ho vychytal a byl nadále bezchybný.

Také prostředek třetího dějství zpestřily fauly na obou stranách, hra se tak kouskovala a v plném počtu hráčů na obou stranách se hrálo velice zřídka. Přestože měl Mountfield duel rozehraný jednoznačně ve svůj prospěch, dostal se k několika dalším šancím, které však už neproměnil. Na druhé stráně zase ujížděl sám na bránu Ondřej Matas, Mario Žalčík ho však vychytal a i díky tomu si připsal cenné čisté konto.

V nadstavbě měli domácí sérii šancí, jenže všechny puky mířily mimo nebo do Havlíka. Bonusový bod proto uzmul Žďár nad Sázavou zásluhou svého kapitána Roberta Bača, který se trefil od modré čáry.