so 3.9.2016 | Klára Petrásková

Pěkný hokej a tři body k tomu. Junioři v prvním domácím duelu zdolali Boleslav 4:0

Po páteční porážce si juniorka proti Mladé Boleslavi spravila chuť a na domácím ledě zvítězila! Přestože výsledek 4:0 se může jevit jednoznačně, hradecká výhra se rozhodně nerodila lehce. Téměř dvě třetiny se hrálo za vyrovnaného stavu, přestože oba týmy měly gólových příležitostí více než dostatek. Jako rozhodující se nakonec ukázaly být přesilovky. Zatímco Středočeši nevyužili ani jednu, Hradec v nich vstřelil rovnou dvě branky a mohl se radovat z prvních bodů do tabulky.

První třetina nabídla atraktivní hokej, branku však nikoliv

Utkání se již od samého začátku hrálo ve slušném tempu, o něco málo navrch měli ale v úvodních minutách přeci jen Hradečtí. Hru Mladé Boleslavi totiž často přerušovaly technické přestupky a aktivitě domácích navíc napomohla i nabídnutá přesilovka. V ní měl obrovskou příležitost Filip Moník, osamocen mezi kruhy ale boleslavskou bránu přestřelil.

Vzápětí však zahrozili i Středočeši, když po Mlčochově tvrdé ráně od modré potřebovali domácí i trochu štěstí k tomu, aby vyřešili následný závar ve vlastním brankovišti. Čtyřminutovou početní výhodu dostali posléze k dispozici Východočeši, využít ji však nedokázali. Nejblíže měl ke gólu Bureš, ani on, ani dorážející spoluhráči však Kroftu nakonec nepřekonali. Na druhé straně se na Bechného pokoušel z otočky vyzrát Peterka, hradecký brankář si ale mezeru mezi tělem a tyčí pohlídal.

Spousta šancí na obou stranách vyústila v jediný hradecký gól

Hokej na vysoké úrovni pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Mattisova dělovka prosvištěla jen kolem tyče, na druhé straně se neujala ani Hidveghyho forhendová klička. Horké chvíle zažil Hradec v polovině utkání, kdy musel čelit nejprve dvojnásobné a poté klasické přesilovce Boleslavi. Po závaru způsobeném střelou od modré čáry se dostal ke kotouči Peterka, odkrytou část domácí klece ale minul.

O chvíli později byl již Bechný překonán a puk ležel volně v brankovišti, než ho však některá ze středočeských hokejek dokázala dostrčit mezi tři tyče, přihnala se hradecká obrana a černá pryž jen tak tak neskončila za brankovou čárou. O několik minut nato v početní výhodě zahrozil i Mountfield, na gól si ale musel počkat až do čtyřicáté minuty. To si Aleš Dufek na půlící čáře vzal touš, zavezl ho až na levý kruh a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání – 1:0.

Tři trefy v boleslavské síti znamenaly výhru Mountfieldu

Boleslavští vstoupili do třetí periody s chutí vyrovnat a málem se jim to povedlo hned v úvodních minutách. Maškova střela se odrazila od zadního mantinelu před východočeskou svatyni a Hradečtí měli co dělat, aby zabránili hostům v úspěšné dorážce. Chvíli poté, co Marček trefil Bechného lapačku, zafungovalo ono pověstné nedáš – dostaneš.

Tomáš Zahradník obdržel puk na modré čáře a střelou do vzdálenějšího rohu se nemýlil –2:0. Pár minut potom, co Bruslaři nevyužili dvojnásobnou přesilovku, se obdobné početní výhody dočkali domácí, kteří si s ní na rozdíl od svého soupeře věděli rady. Hidveghy přiťukl puk mezi kruhy volnému Dominiku Matoušovi, jenž odkrytou část boleslavské klece neomylně trefil – 3:0.

A ani ne devadesát vteřin nato se Hradečtí znovu radovali z využité přesilové hry. Aleš Dufek se vyhnul dvojici hráčů ležících v mezikruží a parádní ranou zavěsil kotouč přímo pod horní tyč – 4:0. Z pro diváky velmi atraktivního klání tak nakonec vyšla vítězně juniorka Mountfieldu, která si zapsala první tři body do extraligové tabulky. Ozdobou navrch je pak vychytaná nula brankáře Bechného, jenž si ji za svůj výkon bez pochyby zasloužil.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Po včerejším z naší strany ne úplně dobrém zápase je pro nás vítězství určitě důležité. Včera jsme si možná i zasloužili prohrát, protože jsme nepředváděli to, co bychom chtěli. Dnes to bylo hodně vyrovnané utkání, které se podle mě zlomilo druhým gólem. Stav 1:0 byl z naší strany ještě hodně nervózní a zrádný, nicméně závěr jsme i díky tomu, že byl soupeř hodně vylučovaný, zvládli. Pro nás jsou to určitě důležité tři body, i když hra nebyla úplně to, co bychom měli předvádět, byla tam spousta chyb. Je začátek sezóny, takže se u některých hráčů možná projevila i nervozita a stres. Určitě s tím budeme pracovat. Pro trenéry to bylo hodně hektické a nervózní, pro diváky naopak až skoro do poslední chvíle vyrovnané utkání. Jsme rádi za vítězství a budeme pokračovat v bojovných výkonech.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
Výsledek je sice takový, jaký je, rozhodující byl ale gól na konci druhé třetiny. Soupeř se dostal do vedení a my jsme museli hru trošku uzpůsobit. Asi jsme dnes nešli vítězství tolik naproti. Ve druhé třetině, kdy jsme měli blíž ke gólu, nám chyběl nejspíš hlavně důraz. Branku jsme ale nedali, dal ji soupeř, a to si myslím rozhodlo o dnešním utkání. Jestliže máte dvě přesilovky pět na tři, určitě by z toho měl jeden gól být. Možná se štěstí pak odklonilo i proto, že jsme před brankou nebyli tak důrazní, jak bychom měli být.