so 23.1.2016 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Pětibodový víkend! Starší dorost porazil po Moře také Zlín – gólem z 58. minuty

V pátek proti Olomouci klíčové góly v 60. a 63. minutě, v sobotu proti Zlínu v 58.! Starší dorostenci Mountfieldu HK si dávali na čas, koncovky zápasů ale skvěle zvládli a slaví pět bodů za víkend. Ke dvěma pátečním přidali všechny tři o den později, když ovládli utkání plné zvratů a využitých přesilovek, a to proti týmu z popředí tabulky.

Na úvod pět branek, tři do sítě Lvů

Hradečtí vstoupili do utkání velice aktivně a svým pohybem nejspíš zaskočili nepřipraveného soupeře. Ten byl nucen faulovat a umožnil tak Východočechům hrát ve dvojnásobné početní výhodě. Tu využil v čase 4:02 Patrik Hidveghy, jenž tečoval střelu Gaspara, do které ještě před ním zasáhl Matějček. Mountfield se tak rychle ujal vedení a i nadále se prezentoval aktivním výkonem.

Zlín ale po rychlém nástupu Mountfieldu přece jen chytil dech a také využil přesilovou hru. Budil přihrál na levý kruh Filipu Chytilovi, který střelou na lapačku překonal brankáře Koubu. Beranům ale srovnání nestačilo. Václavek přihrál v 16. minutě do dobré pozice ostrostřelci Filipu Chytilovi, který svou druhou trefou rychle otočil vývoj utkání – 1:2.

Zahanbit se ale nenechal ani Patrik Hidveghy, jenž rovněž svým druhým zásahem srovnal na 2:2, když hrál Hradec opět přesilovku pět na tři. U tohoto gólu znovu asistoval Michael Gaspar. Nerozhodný stav však do konce třetiny nevydržel. Při hře čtyř proti čtyřem se v brankovišti Mountfieldu nejlépe zorientoval Viktor Bainar a stanovil konečný výsledek první třetiny na 3:2 pro Zlín.

V hlavní roli hradecký Jakub Hašek

Na začátku druhé periody byla vidět snaha Lvů srovnat skóre zápasu. Do první větší šance se však dostali Berani, když se Jan Mikulec parádně uvolnil a kličkou se snažil překonat Koubu. Ten situaci ustál a připsal si pěkný a hlavně důležitý zákrok. Hlavní postavou následujících chvil byl Jakub Hašek, který nejprve minul odkrytou bránu soupeře. Puk se k němu ale dostal znovu a druhou tutovku už útočník Mountfieldu proměnil – ještě před polovinou zápasu bylo zase srovnáno.

Ševci poté zabrali a v dobré příležitosti se ocitl Radim Budil, jehož střelu mířící do prázdné branky vykopl betonem skvělý Kouba. Východočeši odpověděli šancí, ve které Štěpán Matějček mířil ke smůle domácích pouze do betonu brankáře Šimonů. Ve zbytku druhé periody ještě bylo k vidění několik dobrých akcí, ale žádná k brance nevedla, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Mountfield rozhodl zápas dvě minuty před koncem

Třetí třetina začala náporem hráčů z města pod Bílou věží, kvalitu jejich přesilovky potvrdila pěkná kombinace. Gaspar v ní přihrál od modré na pravý kruh Pažourkovi, ten rychle přeposlal na druhou stranu k Václavu Maršíkovi, jenž už neměl problém trefit poloprázdnou branku hostí – 4:3.

Neméně dobré přesilové hry má však také Zlín, což se projevilo v polovině závěrečné části hry. Václavek poslal puk na modrou Kowalczykovi, jehož pumelenici vyrazil Kouba jen k Filipu Chytilovi, jenž propasíroval kotouč mezi betonem hradeckého gólmana a tyčí jeho svatyně do branky, čímž zkompletoval svůj hattrick a srovnal na 4:4.

Rozhodující moment zápasu přišel dvě minuty před závěrečnou sirénou. Dvořákovu ránu srazil brankář Šimonů jen před sebe. Do kotouče píchl čepelí hole Kryštof Pažourek, a ten projel mezi betony zlínského gólmana až do sítě. Mountfield díky této trefě v utkání zvítězil a připsal si do tabulky tři velmi cenné body, které ho dostaly z předposledního místa tabulky.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
V dnešním zápase se potkalo stříbrné a bronzové mužstvo z loňské sezóny, takže utkání mělo určitě náboj. Z naší strany to bylo takticky dobře sehrané klání. Konečně se nám podařilo dát gól z přesilovky pět na tři a hned dva, za což jsme nesmírně šťastní, jelikož Zlín umí oslabení dobře bránit. Jsem rád, že i když se to nevyvíjelo úplně v náš prospěch, tak jsme to dokázali otočit a zvládnout. Myslím, že výkon z naší strany byl dnes dobrý, a kluci si zaslouží mé poděkování.

Robert Svoboda (PSG Zlín):
Byl to dobrý zápas. Domácí nakonec byli šťastnější o ten gól. My jsme neměli dobrý vstup do zápasu. Nemůžeme si dovolit být tak nedisciplinovaní a dostat dva góly, když hrajeme ve třech. Hráči k tomu nepřistoupili tak, jak jsme si představovali, domácí díky tomu zaslouženě vyhráli.