ne 6.9.2015 | Klára Petrásková, Martin Voltr

Plný počet bodů pro mladší dorost: V prvním derby skolil Pardubice 6:3!

Se dvěma domácími zápasy v prvním týdnu ELIOD extraligy si mladší dorostenci poradili na výbornou. Po vítězství 4:0 nad Havlíčkovým Brodem zvládli i úvodní ostré derby sezóny! Pardubice sice pod Bílou věží dvakrát dotáhly skóre, ale Mountfield pokaždé šlápl do pedálů znovu a na konci parádní hokejové podívané stála hradecká výhra 6:3. Dva góly zařídil Tadeáš Jakubec, tři asistence zapsal Tomáš Šlaicher a 32 zákroky jistil výsledek brankář Daniel Dvořák.

Pardubice byly aktivnější, radoval se však Hradec

Zkraje úvodní dvacetiminutovky měli navrch hosté. Hradec až na pár výjimek nepustili z pásma a několik nebezpečných střel vyslali na Dvořáka při své přesilovce. Nakonec se ale jako první radovali domácí, v čase 6:14 se po přihrávce Pokorného zpoza brány trefil Petr Poppel. Náskok Moutfieldu ale neměl dlouhého trvání. O osmdesát tři vteřin později se totiž střelou přes Dvořákovu lapačku prosadil Filip Koffer – 1:1.

Hradečtí se posléze oklepali, vyrovnali hru a výsledkem byl další gól v brance hostí. V přesilové hře se střelou z pravého kruhu prosadil Tomáš Duben – 2:1. Možnost navýšení náskoku měli na hokejkách Růta s Jakubcem, pardubický gólman Dosoudil ale tentokrát odolal. A byl to jeho poslední zákrok zápasu, neboť v osmnácté minutě ho vystřídal jeho kolega Jonáš Klas.

Během tří minut padly tři góly

Druhá perioda nabídla krásný aktivní hokej s šancemi na obou stranách. V rozmezí tří minut krátce před polovinou zápasu byli diváci svědky hned tří branek! Nejprve si pardubický Matěj Blümel vychutnal Dvořáka, hradeckého brankáře si položil na led a kotouč poslal nechytatelně pod víko. O chvíli později se na druhé straně tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nemýlil Tadeáš Jakubec. A domácí se mohli bleskově radovat z dvougólového náskoku, když Jan Klodner od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:2!

A nemuselo zůstat jen u toho. Samostatný únik přes celé hřiště obstaral Dominik Šedivý, při zakončení byl ale faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. To hradecký forvard neproměnil, a skóre tak zůstalo stejné. Hradecká čtyřka měla o pár minut později při vlastním oslabení další sólovou akci, překonat Klase se jí ale opět nepodařilo.

Mountfield náskok nepustil a zaslouženě zvítězil

Přesně minutu po začátku třetí třetiny snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Zeman, z velkého úhlu dokázal puk propasírovat až za Dvořákova záda. Odpověď však přišla v šestačtyřicáté minutě z hole Tadeáše Jakubce, který žabkou překonal ležícího Klase – 5:3.

Deset minut před koncem zápasu zůstal na ledě ležet hostující kapitán Matěj Blümel, hokejisté z města perníku tak měli šanci vyrovnat. Proměnit početní výhodu ale nedokázali a taktovky se chopil opět Hradec.

V čase 55:11 přidal šestou trefu Jakub Kynčl, jenž trefil prostor nad Klasovou vyrážečkou – 6:3. Po menší potyčce před pardubickou bránou pak byli vyloučeni hned tři hokejisté, pardubická přesilovka ovšem ani tentokrát ovoce nepřinesla a královéhradečtí mladší dorostenci se mohli radovat z vítězného východočeského derby. Navíc mají ze dvou zápasů stoprocentní bilanci dvou výher.

Karel Soudek (Mountfield HK):
První třetinu jsme hráli velmi špatně, bez pohybu. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a dostali se do vedení. Měli jsme hned několik šancí, kdy jsme jeli sami na bránu, nastřelili jsme asi tři tyčky. Tam jsme měli zápas úplně rozhodnout. Ve třetí třetině jsme inkasovali na 4:3 a v našich řadách byla cítit nervozita. Nakonec se nám podařilo utkání zvládnout, ale myslím, že by to mělo být trošku lepší.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice):
Myslím, že utkání mělo velice slušné tempo. První třetinu jsme byli herně trošku lepší, ve druhé a třetí třetině se mi domácí zdáli důraznější, organizovanější a šli více do branky. Dali i góly a měli i více šancí. Zlomovým bodem byly naše neproměněné šance v první třetině, které jsem viděl. A poté nevím, zdali náš zhoršený výkon ve druhé třetině, nebo zlepšený výkon domácích, ale druhá část byla ve výkonu opravdu zlomová.