pá 1.11.2019 | Daniel Krátký | Foto: Ronald Hansel

Plzeňská kletba nekončí, Lvi na západě Čech padli 1:4

Hokejisté Mountfieldu HK třetí výhru v řadě nepřidali, na ledě plzeňské Škodovky padli 1:4. Nejprve sice vedli po gólu Radka Smoleňáka, domácí však třemi trefami klání otočili a do prázdné hradecké branky potvrdil výhru Matyáš Kantner. Východočeši nedokázali využít přesilové hry a vypracované šance, plzeňská kletba tak pokračuje i nadále.

V Plzni museli trenéři Mountfieldu počítat s vynucenou změnou v brankovišti – nemocného Marka Mazance nahradil mezi tyčemi Štěpán Lukeš, na lavičce byl připraven mladík Daniel Dvořák. Změny však nastaly také v každé útočné formaci. Návrat do druhé lajny hlásil Tomáš Vincour.

První část nabídla jednu brankou na obou stranách

Do první periody vstoupily oba celky hodně ofenzivně. Hned v první minutě mohl otevřít skóre po individuální akci plzeňský bombarďák Milan Gulaš, hradeckou odpovědí byl samostatný únik Aleše Jergla, jehož blafák skončil na tyči. Skóre otevřel v čase 6:03 hradecký kapitán Radek Smoleňák, jemuž do poloprázdné branky krásně nahrával Matěj Chalupa – 0:1.

Do poloviny první části byl Hradec jasně lepším týmem, o čemž svědčilo mnoho nevyužitých příležitostí. Škodovka se kromě již zmíněné šance z úvodu utkání na další takovou nezmohla. Na těžší zákrok čekal Štěpán Lukeš až do 13. minuty, kdy bezpečně chytil do výstroje střelu Tomáše Vracovského po vyhraném vhazovaní Jaroslava Kracíka.

Plzeňská odpověď přišla v 15. minutě, když Jaroslav Kracík našel krásnou přihrávkou z levé strany před takřka prázdnou hradeckou brankou Luboše Roba, který neměl problém zasunout – 1:1. Hradec mohl rychle přidat druhý gól, do jízdy na modré dostal kotouč Richard Nedomlel, ten ale nechal vyniknout lapačku Dominika Frodla. A jelikož se po individuální akci neprosadil plzeňský Matyáš Kantner, skončila první třetina smírně za stavu 1:1.

Skóre otočil Milan Gulaš

Domácí začali druhou část hry hodně zostra, do přečíslení dvou na jednoho ujeli Matyáš Kantner a Milan Gulaš, druhý jmenovaný však zakončoval z velké blízkosti, a tak gólman Štěpán Lukeš ukryl kotouč ve výstroji. Lvi zahrozili zejména během své první přesilové hry, jejíž režii měl v malíku Petr Zámorský, avšak při všech pokusech si plzeňský Frodl poradil.

Plzeňští naopak svou první přesilovou hru v zápase využili! Před Lubošem Robem se otevřel prostor pro přihrávku na Milana Gulaše, který střelou z voleje propálil Štěpána Lukeše – 2:1. Rychle mohl odpovědět z úniku po levé straně Jordann Perret, ale Dominik Frodl si horní část branky bezpečně pokryl, stejně jako při střeleckém pokusu Rudolfa Červeného z ideální pozice.

Úspěch Lvům nepřinesla ani druhá přesilová hra, ve které sice drželi puk na svých hokejkách v útočném pásmu, ale k nebezpečnému pokusu se žádný tým nedostal. Hra se následně vyrovnala, oba týmy měly své střelecké pokusy. Největší možností byla střela Petra Straky z hranice levého kruhu, s tou si ale Štěpán Lukeš poradil.

Domácí pojistili svou výhru dvěma brankami

Do závěrečné třetiny sice vstoupili indiáni dobrou šancí, když si Roman Vráblík z levé strany vybruslil před branku a bekhendem ohrozil Lukeše. Následně se však iniciativy zhostili Lvi, kteří zmáčkli svého soupeře a vytvořili si hromadu příležitostí ke srovnání. Největší z nich měl Tomáš Vincour, který tečoval před brankářem Frodlem nabídku Radovana Pavlíka, leč neúspěšně.

Domácí dostali šanci k odskočení v podobě přesilové hry šest minut po začátku závěrečné třetiny. Během ní zahrozil po kombinaci Roman Vlach, jehož pokus by jistě skončil až za zády brankáře Lukeše. Do cesty dráhy kotouče se však postavil Richard Nedomlel, a tak na kostce stále svítilo skóre 2:1 pro domácí. Šanci na body dlouho držel hostům zejména brankář Štěpán Lukeš, který vychytal spoustu šancí Plzně.

Hradecký brankář ale nestačil na přečíslení dvojice Vojtěch Budík a Luboš Rob, které se štěstím zužitkoval druhý jmenovaný – 3:1. Hradečtí sice neskládali zbraně, ale chyběla jim lepší koncovka. Nevyšla jim ani hra bez brankáře, kterou bezpečně využil Matyáš Kantner – 4:1. Lvi tak neprolomili plzeňské prokletí a na západě Čech prohráli 1:4.

Conor Allen 0 0 0 -2 0
Oskars Cibulskis 0 0 0 -2 0
Lukáš Cingel 0 0 0 -1 0
Rudolf Červený 0 0 0 -2 0