so 13.1.2018 | Patrik Soukup, Klára Petrásková

Poprvé v roce 2018 vítězně! Junioři přestříleli Brno a vyhráli 4:2

Na třetí pokus to konečně klaplo! Junioři si spravili chuť z výsledkově nepovedeného novoročního tripu a na domácí půdě porazili třetí tým tabulky. Brněnskou Kometu přestříleli 40:27 a odměnou za aktivní hru jim bylo vítězství 4:2. To v závěru potvrdili trefou do odkryté brány a díky třem bodům si definitivně zajistili postup do nadstavbové části.

První třetina zůstala bez branku, šance přišly až v závěru

Hradec začal utkání s brněnskou Kometou lépe a svým napadáním a aktivní hrou dostával hosty pod tlak, nicméně žádnou větší příležitost si nevypracoval. Kometa na tom však s šancemi nebyla o moc lépe a první zajímavější střelu na Dvořáka vyslal až Robert Havlát v probíhající 7. minutě.

Hradecké snažení poté zbrzdily dvě oslabení, domácím se však podařilo obě zvládnout. Nejnebezpečnější střelou Brňanů byl pokus Matěje Nováka, i s tím si ale Daniel Dvořák poradil. Dlouho se čekalo na další šanci, až ke konci třetiny přišly dvě velké příležitosti pro domácí Lvy. Nejprve dorážel golfem z mezikruží Pohl a o minutu později v signalizované výhodě Kryštof Hroudný nedokázal zakončit do odkryté branky. Následnou přesilovku si domácí přenesli do druhé periody.

Prostřední část nabídla dva góly, nerozhodný stav ale zůstal

Hradečtí nevyužili dohrávanou přesilovku z první části, nicméně i po jejím konci zůstali v náporu. Hned ve druhé minutě se dostal David Chalupa do samostatného úniku, blafákem ale Holíka nepřekonal. V čase 24:21 se už však kotouč dostal až za záda brněnského brankáře, postaral se o to Jakub Hašek z dorážky – 1:0. Hradecký tlak ale po vstřelené brance postupně opadal a v polovině prostřední části se začala dostávat do šancí i Kometa.

Daniel Dvořák najednou musel řešit řadu závarů před svým brankovištěm, jelikož Brňané ho zásobovali pořádnou porcí střel. Domácí tyto okamžiky ještě přečkali a obraz hry se znovu vyrovnal, jenže v 36. minutě už neuhlídali průnik Jakuba Matuly. Ten dotáhl svůj blafák až do zdárného konce a stav utkání byl znovu vyrovnaný – 1:1.

Hradec přidal po inkasované brance na důrazu, jenže Adam Jonáš to s ním přehnal, když u mantinelu srazil Petra Krejčího, který se zvedl z ledu až za pomoci spoluhráčů. Za tento zákrok vyfasoval Jonáš dvouminutový trest. Kometa další branku z přesilovky nepřidala, a tak se šlo do šaten znovu za nerozhodnutého stavu.

Gólová třetí třetina přinesla Mountfieldu cenné vítězství

Poslední perioda základní hrací doby přinesla spíše opatrnější začátek z obou stran. Hradec ovšem postupně měl více ze hry, což potvrdil brankou ve 44. minutě. To dorazil střelu od modré za záda ležícího Holíka Filip Jirásek – 2:1. Kometa musela znovu dotahovat, a tak více otevřela hru, což přineslo několik zajímavých okamžiků před oběma brankami. Jednu takovou zužitkoval v čase 47:58 František Hnik, když šťastným odrazem puku o obránce zvýšil na 3:1.

Svůj druhý gól v utkání mohl přidat Hnik vzápětí, jenže z mezikruží vypálil pouze doprostřed branky, kde byl připravený Holík. Místo toho se o několik sekund později provinil faulem vysokou hokejkou. Brno se v přesilovce dostalo do více než dobrých šancí, Mountfield však vše i s pomocí štěstí ustál.

Hosté se ale přeci jen dočkali snížení, tři minuty před koncem poslední třetiny proměnil přečíslení střelou za bezmocného Dvořáka Matěj Novák – 3:2. Při následné hře bez brankáře se Brňané branky nedočkali, naopak prázdnou klec trefil Štěpán Havránek a upravil skóre na konečných 4:2. Hradec si i díky této brance připsal první vítězství v novém roce a zároveň získal klid ohledně postupu do nadstavbové části.

Miroslav Řehák (Mountfield HK):
Po několika porážkách za sebou jsme nutně potřebovali bodovat, abychom měli klid, jelikož do nadstavby postupuje dvanáct týmů. Jsme samozřejmě rádi za tři body. I když hra byla vyrovnaná, tým bojoval a konečně jsme dali více než dva góly. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, protože hrálo až do konce.

Jan Zachrla (Kometa Brno):
Utkání se hodnotí špatně. Přijeli jsme na led kvalitního soupeře s počtem hráčů, který máme, ale i tak jsme si aspoň bod zasloužili. Naše hra nebyla špatná. Bohužel jsme soupeři v závěru nabídli dvě šance, které využil. Ne, že by nás Hradec přehrával, my mu ale šance nabídli. To trochu znehodnocuje náš výkon.