st 16.3.2022 | Jan Vavřina, Adam Sušovský

Posledních 10 minut rozhodlo. Dorost na úvod padl s Třincem 1:4

První čtvrtfinálové utkání bylo pro hradecké dorostence ve znamení špatného začátku i konce. Hned v první minutě inkasovali, na srovnání si museli počkat prakticky do poloviny zápasu. Pak drželi s domácími krok, jenže závěrečná desetiminutovka jim zlomila vaz. Jediný faul Mountfieldu Oceláři potrestali, další dva góly přidali při snaze Východočechů o zdramatizování duelu. To však nepřišlo, první bod v sérii si proto připsal Třinec.

Úvodní utkání série odstartovalo velmi divoce, hosté se ve WERK ARENĚ po světelné show a státní hymně ani nestihli rozkoukat a už prohrávali 0:1. Gólman Kasal byl na začátek smutným hrdinou, protože hned po pár vteřinách pokazil rozehrávku, trefil hůl Adama Cedza a ten poslal Oceláře lacině do vedení 1:0.

Od té doby ale měli hráči Hradce výrazně navrch, prakticky celý zbytek první třetiny se hrálo převážně v obranném pásmu Třince. Domácí defenzíva ale fungovala perfektně, jistým dojmem působil také gólman Milota.

Druhá část se odehrávala v úplně opačném gardu: Byli to domácí, kdo měli v zápase navrch, ale o jediný gól se postarali hráči Hradce. Ve 26. minutě se o vyrovnání na 1:1 zasloužil Dominik Pavlík dorážkou nahození od modré čáry.

Oceláři si poté vytvořili několik výborných šancí, v té největší se ocitl kapitán týmu Patrik Masnica, který po nádherné průnikové přihrávce uháněl úplně sám na brankáře, zvolil rychlé zakončení ale trefil jen tyčku.

Podobně jako v úvodním domácím zápase Třince v play off proti Chomutovu, tak i nyní rozhodovala až závěrečná dvacetiminutovka a v ní byla nakonec k vidění gólová dominance domácího celku. Rozhodující branku vstřelil v 52. minutě na konci jediné třinecké přesilovky v zápase Michal Pospíšil. Hosté museli následně hru otevřít, ale Oceláře do většího a souvislejšího tlaku přitlačit nedokázali.

Byli to naopak domácí, kdo ještě s chutí v závěru zápasu své skóre navyšovali. Nejprve se v 57. minutě překvapivou ránou prosadil Robin Gerych a v 59. minutě definitivní pojistkou uzavřel skóre na konečných 4:1 ranou z pravé strany David Blaha. Hradec tak v Třinci neměl ani prostor odvolat brankáře a Třinec se ujal vedení v sérii.

Byl to nesmírně těžký zápas se skvělým soupeřem. První dvě třetiny jsme se hledali. Byli jsme bojácní, možná trošku nervózní. Za třetí třetinu jsme ale spokojeni, výsledek je skvělý. Jen musíme zapracovat na tom, abychom příští zápasy hráli stejně jako dnes ve třetí třetině.