pá 1.11.2019 | Natálie Fišerová, Klára Petrásková

Potřetí v řadě za tři body. Junioři si doma poradili s Vítkovicemi

Hradečtí navázali na výkony z minulého týdne, na svůj účet si tentokrát připsali skalp Vítkovic. Nad čtvrtým týmem tabulky po první třetině už 2:0, střeleckou převahu dovedli do vítězného konce. Ridera sice dvakrát snížila na rozdíl jednoho gólu, juniorka ale potvrdila Lvů výhru 4:2 trefou do prázdné brány.

Tlak se královehradeckým juniorům vyplatil

Úvodní minuty patřily hradeckým hokejistům, svůj dobrý vstup do utkání dokázali proměnit i v branky. Nejdříve se prosadil po souhře se svými spoluhráči obránce Marek Pelda, druhý gól v polovině první periody za záda hostujícího Dolíšky přidal po individuální akci Matěj Morong – 2:0. Ridera se snažila ze dvou obdržených branek oklepat, několik šancí si vytvořila, ale na hradeckého gólmana si nepřišla.

I v dalším průběhu klání se Královéhradečtí snažili vytvořit si znovu tlak, což se jim dařilo, jejich pokusy ale dokázal pochytat vítkovický brankář. Oba celky se dostaly do přečíslení nebo samostatných úniků, hráči však své šance využít nedokázali. Na konci úvodního dějství Moravané tlačili domácí, velice dobré zákroky ovšem předvedl Sajdl, který dokázal vychytat lapačkou i přečíslení.

Spousta přesilovek, gól však pouze jeden

Do druhé periody vstoupili Moravané o mnoho lépe. Do karet jim nahrálo i první vyloučení na straně Hradce, v přesilovce ale kvůli dobré obraně Lvů nedokázali nic vymyslet. Po početní výhodě ovšem Ridera zabrala víc, vytvořila si několik šancí a dočkala se i gólu. Puk dokázal za záda domácího brankáře dorazit útočník Vojtěch Lednický – 2:1.

Během dalších minut si svou první přesilovku zahráli i junioři ze soutoku Labe a Orlice, jenže se jim nezdařila, stejně jako předtím Vítkovickým. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a oba týmy měly několik příležitostí, ale ani jeden z brankářů za svá záda už kotouč nepustil. Ke konci druhé třetiny dostal Mountfield přesilovku pět na tři, kterou ale využít nedokázal a naopak se v šanci vyskytl hráč Ridery, kterou vychytal domácí brankář Sajdl.

Gól do prázdné brány potvrdil hradeckou výhru

Začátek třetího dějství patřil jednoznačně domácím. Ti hned v úvodu odskočili Vítkovicím znovu do dvoubrankového vedení, o což se tentokrát postaral Tomáš Janoušek, když po přihrávce Tecla na modrou čáru pálil bez přípravy a čistým průstřelem překonal brankáře Dolíšku – 3:1. Ostravané se snažili ještě se zápasem něco udělat, to jim však nedovolil dobře chytající gólman Sajdl.

Z přemíry snahy na Vítkovické straně se tvořily i nepřesnosti, kombinace nevycházely podle představ a hosté se nedokázali do pásma Hradce. To prolomili až v posledních dvou minutách, kdy po odvolání brankáře svou šanci využil Vojtěch Lednický, který se ocitl po přihrávce spoluhráče těsně před Sajdlem, jenž neměl proti jeho střele nad vyrážečku příliš šancí – 3:2. Drama se ale nakonec nekonalo, protože pět sekund před sirénou vybojoval kotouč Vojtěch Síla a poslal ho do prázdné brány – 4:2.

Matyáš Budina 0 0 0 -1 0