út 1.9.2009 | Tomáš Nejedlo, Lukáš Souček

Produktivita byla silnou stránkou v zápase proti Benátkám

Hradečtí hokejisté si v úterý připsali na své konto třetí výhru v přípravných utkáních. K odvetě zajížděl hradecký celek do Benátek. V předešlém utkání se oba týmy rozešly za nerozhodného stavu 3:3. Druhé vzájemné utkání už vítěze mělo. Hradec Benátkám udělil lekci v produktivitě a vyhrál v poměru 5:0. Výsledek sice vypadá jednoznačně, Hradečtí se ovšem museli na vítězství hodně nadřít. Velkou zásluhu na úspěchu má především brankář Filip Luňák, který zlikvidoval spoustu šancí soupeře a udržel čisté konto. Jan Hruška během druhé části vstřelil dvě branky, ve třetí třetině pak další přidali Patrik Moskal, Jaromír Florian a Patrik Fořt.

Časomíra benáteckého zimního stadionu odkrojila z úvodní dvacetiminutovky jen něco málo přes minutu a půl a Benátečtí měli první velkou šanci zápasu! Ton načasoval pak na Pabišku, jenž pelášil sám na Luňáka. Ten jeho bekhendový blafák kryl a možná právě tento brzký moment nastínil obraz hry celého zápasu. Benátecký gólman Stejskal si na puk poprvé šáhl až v 6. minutě, ale hned musel hasit nebezpečí v podobě útočného výpadu Hradeckých. Chytrou zadovku Moskala usměrňoval do branky Florian. Benátecký gólman však na brankové čáře předvedl svým pravým betonem skvělý reflex. V 9. minutě pochopil Mrkvička záměr Bárty a z pozice beka si sjel až mezi kruhy, aby poté nechal vyniknout Luňáka, jenž si ze svého pestrého repertoáru vybral dlouhý rozklek a puk špičkou betonu vytěsnil mimo tři tyče. Ani Marek Pabiška Luňáka nepřelstil, i když k tomu měl hned dvě dobré příležitosti. A když Martin Tondr těsně před první pauzou minul šibenici, byl stav po úvodní dvacetiminutovce bezbrankový.

Benátecké šance neustávaly ani na počátku druhé části hry. Písecký Petr Kica se vymanil z rohu kluziště, ale Luňák se prostřelit nenechal. Aktivní Urban pak nepropasíroval puk mezi tyčkou do sítě a začalo se jiskřit také na druhé straně. Obránce Ton propadl na útočné modré čáře, Jaroslav Roubík se dostal před něj a ze strany postupoval na Stejskala. Ten mu vykryl úhel a hradecký kapitán golfákem napálil jen jeho lapačku. Ledy prolomila až první branka utkání. Postaral se o ni Jan Hruška, když přesně trefil prostor nad Stejskalovým ramenem - 0:1. Obehraná písnička se stejným koncem. Tak přesně takový byl obrázek dalších dvou benáteckých gólovek. Hlavní aktéři Martin Krupka a Ctibor Jech si však vylámali zuby na famózním Luňákovi. Těsně před pauzou přidal Hradec druhou branku, která Benátky, jak se později ukázalo, zlomila. Rychlý protiútok zakončil svou druhou brankou v zápase Jan Hruška - 0:2.

I třetí třetina se nesla v duchu těch předchozích. Benátečtí častěji ohrožovali branku soupeře, ale gólový efekt se stále nedostavoval, a tak udeřili opět Královéhradečtí. Přesilovky, to je silná hradecká zbraň. Jak s nimi naložit divákům předvedl přítomným divákům hvězdný první hradecký útok. Souhru svých kolegů zhodnotil Patrik Moskal a jemnou tečí mezi Stejskalovy betony zvýšil - 0:3. Benátecký celek v úterý opravdu neměl štěstí, nejlépe to dokumentoval Michal Bárta. Tomu se podařilo v samostatném úniku Luňáka dokonce překonat, ale v cestě puku do branky zabránila tyčka! V závěru zápasu padly ještě dvě branky. A obě byly z kategorie super extra třídy. Jaroslav Florian naložil se svým nájezdem jako podle hokejové učebnice. Nic nevymýšlel a svižnou střelou upravil skóre - 0:4. Poslední branky jen zdokumentovala benátecké trápení. Ťukes na jeden dotek zakončil Patrik Fořt a Benátečtí se v tu chvíli radši už viděli v kabině - 0:5.