pá 23.10.2015 | Lenka Jonešová, Lukáš Štěrovský

Propad na třetí místo. Starší dorostenci v duelu s Mladou Boleslaví neskórovali

Přímý souboj o druhé místo skupiny Střed čekal na svěřence trenéra Jiřího Slabého během pátečního odpoledne. Na zápas s Mladou Boleslaví ale Královéhradečtí nebudou vzpomínat v dobrém. Středočeši se během úvodních osmdesáti vteřin hned dvakrát prosadili, čímž vyhnali z branky domácích Vomáčku a prakticky rozhodli o osudu utkání. Mountfield se po prohře 0:4 propadl na třetí místo za Škodovku.

Dva slepené góly Mladoboleslavských v úvodu

Mladoboleslavským se vydařil vstup do utkání jako hrom. Hned po šestadvaceti sekundách překonal Vomáčku po sólovém úniku Milan Kalaš, jenž otevřel skóre utkání – 1:0. Hráči Mountfieldu byli po inkasovaném gólu zaskočeni a Mladá Boleslav je držela pod tlakem v obranném pásmu. Snaha Mladoboleslavských byla po necelé minutě znovu využita.

Patrik Straka totiž kličkou přelstil hradeckého obránce a střelou nad lapačku překonal hradeckého strážce svatyně – 2:0. Ve stejnou chvíli došlo ke střídání gólmanů v brance Mountfieldu. Na druhé straně mohl snížit skóre na rozdíl jediné branky Matějček, jeho střelecký pokus však jen orazítkoval tyč Kroftovy branky.

A hradecký kapitán byl vzápětí i u další nebezpečné akce. Matějček dostal těžkou přihrávku od Hidveghyho, jeho střela z ostrého úhlu ale jen těsně minula branku Mladé Boleslavi. Dominik Matouš v osmnácté minutě už mířil do prázdné branky, když se boleslavský muž v masce zaskvěl parádním zákrokem a zmařil šance hradeckého útočníka.

Zvýšená aktivita Mountfieldu branku nepřinesla

Vstup do druhé třetiny už se nesl v klidnějším duchu. Zajímavou šanci si vypracoval Jakub Moník, jenž od modré čáry vyslal dělovku na gólmana hostí, který měl zakrytý výhled. Krofta ale se štěstím chytil černou pryž do lapačky. Domácí navíc mohli opět snížit ve dvouminutové početní výhodě, avšak ta se jim příliš nepovedla, a Krofta tak stále držel čisté konto.

To na druhé straně musel lovit kotouč ve své bráně gólman Bartozel. Po chybě Mountfieldu v rozehrávce totiž dostal puk na hůl Milan Dančišin, jenž zvýšil stav utkání již na tříbrankový rozdíl – 0:3. Hradeckým se stále nedařilo usadit na delší dobu v obranném pásmu Mladoboleslavských.

O slovo se proto znovu přihlásili Mladoboleslavští, když se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Bartozel však byl tentokrát pozorný. V závěru třetiny měl ještě dobrý střelecký pokus kapitán Matějček, jenže Krofta ani tentokrát černou pryž za svá záda nepustil, a hosté tak stále drželi tříbrankové vedení.

Strakův gól zmařil hradecké naděje na body

Hradečtí se v úvodu třetí pasáže museli v prvních několika minutách bránit, když byl nejprve vyloučen Mašín, a vzápětí po vypršení jeho trestu také Jakub Moník. V početní výhodě měl nebezpečnou šanci Milan Kalaš, jehož zákrok vykopl přesouvající se Bartozel betonem. A boleslavský útočník byl i u další akce. Jeho střela ale skončila jen pár centimetrů od hradecké svatyně.

V jednapadesáté minutě sehráli hokejisté Mountfieldu další hru v početní výhodě, když byl Kalaš vyloučen za faul kolenem. Jenže i v oslabení dokázali Mladoboleslavští překonat Matěje Bartozela a čtvrtým gólem tak jen potvrdili hradeckou bezmoc. Patrik Straka totiž střelou k bližší tyči znovu překonal hradeckého brankáře a zajistil svému týmu již čtyřgólové vedení.

Kynčl si vzápětí vybruslil před Kroftu a snažil se vykřesat alespoň poslední jiskřičku naděje, mladoboleslavský gólman byl však i tentokrát úspěšnější. Vzápětí dobře odstavil hostujícího útočníka vracející se Šalda a vybojoval pásmo pro svůj tým. Jenže ne na dlouho a u kotouče byli znovu hosté, kteří už si čtyřbrankový náskok do konce třetiny pohlídali.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Odehráli jsme hodně nepovedené utkání. Do zápasu jsme vstupovali s myšlenkou, jak chceme hrát, ale hodně nás skolily dvě hrubé chyby na začátku, které pramenily v gól. Ty nám určitě nepomohly a potom jsme už po celý zápas tahali za delší konec a byli jsme všude o krok pomaleji. Když už jsme si vytvořili nějakou šanci, nedokázali jsme ji proměnit. Chyběl nám důraz a celkově jsme nešli štěstí naproti. Boleslav nám letos dělá problémy, takže se musíme zamyslet a popřemýšlet, co vylepšit, abychom jí příště nějaké body sebrali, protože by nám v závěru mohly hodně chybět. Navíc se nám nedařily přesilové hry. Sice jsme je sehráli relativně dobře, ale nedali jsme gól, hrát na krásu nestačí. Nepotřebujeme ani tak hrát hokej na krásu jako na góly. Boleslav vždycky ulítla a dala gól. Bohužel teď nemáme vyloženého střelce, který by nějaký, byť ušmudlaný gól, dal.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Známe kvalitu Hradce, takže jsme sem přijeli s jasným cílem bránit po celý zápas, což jsme splnili úplně do puntíku. Musím říct, že nám výborně zachytal gólman, což bylo důležité. Kluci nesmírně bojovali a šli si za vítězstvím hned od první minuty, takže musím kluky jenom pochválit. Proti Hradci jsme podali jeden z nejlepších výkonů. U prvního gólu se nám podařil signál, který jsme měli nacvičený z tréninku. Samozřejmě, že když takhle dáte dva rychlé góly, tak to otřese s každým mužstvem, i tak silným jako je Hradec. Bylo tedy určitě důležité, že se nám povedl začátek, kdy jsme se dostali rychle do vedení a pak jsme už utkání měli, díky dobré obraně, pod kontrolou.