út 8.3.2016 | Klára Petrásková, Lukáš Štěrovský

První krok juniorů v play off byl úspěšný! Liberec zdolali těsně 3:2

Důležitý první krok za sebou má nejstarší hradecká mládežnická kategorie. Junioři totiž v rámci osmifinále na domácím ledě FORTUNA arény sehráli první duel série s Libercem, a hned si připsali vítězství! To se však nerodilo snadno. Tygři se rychle dostali do vedení, a přestože Hradec rychle vsítil dvě branky, Severočeši opět vyrovnali. Duel rozhodl až brankou chvíli před koncem druhé třetiny Patrik Miškář, Mountfield se už ve zbytku zápas ubránil a mohl se tak radovat z prvního pomyslného bodu.

I přes opatrný začátek viděli diváci čtyři góly

Osmifinálové klání mezi Lvy a Tygry začalo poněkud opatrně, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu a hra se až na ojedinělé střely pouze přesouvala z pásma do pásma. To se ale změnilo vteřinu před koncem šesté minuty, kdy Jan Ordoš zužitkoval samostatný únik – 0:1. Vedení však Severočechům již po dvou minutách sebral Patrik Hidveghy, který zametl Hosnedlem vyražený puk do liberecké brány – 1:1.

A krátce po polovině zápasu se Hradečtí dokonce dostali do vedení, když krásná přesilovková dělovka Filipa Hronka zapadla přes clonícího hráče do horního rohu hostující svatyně – 2:1. Ani Mountfield si však nedokázal svůj náskok příliš dlouho pohlídat, neboť početní výhodu zásluhou Jana Ordoše využil i Liberec – 2:2. V závěru třetiny se do velké příležitosti dostala dvojice Miškář – Drašnar, první jmenovaný ale tísněn hostujícím hráčem nedokázal zpětnou nahrávku usměrnit do napůl odkryté klece.

Ze spousty přesilovek padla pouze jedna branka

Druhá dvacetiminutovka sice nenabídla tolik branek jako ta předchozí, hra se v ní ale znatelně přitvrdila – rozhodčí nařídili celkem sedmačtyřicet trestných minut! Dobrou šanci k dosažení branky měl Jan Ordoš, jeho střela ale ke smůle hostů rozvlnila pouze boční síťku. Dvě a půl minuty po polovině zápasu byl ve středním pásmu tvrdě atakován Kalfiřt a led nakonec opouštěl na nosítkách. Pětiminutovou početní výhodu, která byla navíc v průběhu na dvě minuty ještě zdvojnásobena, ale Severočeši využít nedokázali.

Naopak Hradečtí jednu ze svých přesilovek využili. Patrik Miškář se napřáhl na pravém kruhu a jeho dobře mířená rána se zastavila až o síťku – 3:2. V poslední minutě druhé třetiny uháněl na Hosnedla Krátoška, liberecký brankář si ale jeho únik pohlídal. Na druhé straně byl při zakončení faulován Matěj Paločka a nájezd na Veselého si tak zopakoval v rámci trestného střílení. To však neproměnil a Lvi si tedy do kabiny odnesli jednobrankový náskok.

Tvrdá hra pokračovala, skóre se už ale neměnilo

I v poslední třetině se hrálo velmi tvrdě. Muži v pruhovaném hojně vystřelovali své pravačky vzhůru a trestná lavice byla skoro nepřetržitě obsazena. Solenský vyslal prudký projektil od modré, Veselého červená lapačka si ale s touto střelou dokázala poradit. Na druhé straně se do přečíslení hnalo trio domácích, Hronek ale nahrávku od Miškáře mezi tři tyče neusměrnil.

V padesáté minutě mohl Hradecké poslat do pohodlnějšího náskoku Krátoška, jeho střelu z levé strany ale Hosnedl vytěsnil. O chvíli později se zaskvěla i lapačka hostujícího brankáře, když svižným pohybem lapila Pilařovu ránu z první. Liberec se v posledních minutách snažil vyrovnat, seč mu síly stačily, na dobře organizovanou východočeskou obranu ale nevyzrál ani s odvoláním gólmana a po výhře 3:2 se tak vedení 1:0 na zápasy v osmifinálové sérii ujali Hradečtí!

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec):
Z obou stran to byl dobrý zápas, chvílemi ale trochu zbytečně vyhecovaný. Měli jsme potrestat to dlouhé vyloučení, což se nám nepodařilo. Asi jak se říká – nedáme pět na tři, prohrajeme. Myslím, že série bude dlouhá, zápasy jsou vyrovnané. Mrzí mě, že vždycky, když sem přijedeme, se nám zraní dva hráči. Nevím, čím to je. Podle mě byl jeden dnešní hrubý zákrok na sebrání registrace. Myslím, že náš hráč si už letos nezahraje. Ale to je na posouzení jiných. Domácím však musím pogratulovat, protože dnes byli asi kousíček blíž vítězství a zaslouženě vyhráli.