čt 22.2.2018 | Jaroslav Kindl, Klára Petrásková

Šest gólů a Jandův hattrick. Mladší dorostenci si vyšlápli na Mladou Boleslav

Mladší dorostenci zapomněli na prohrané zápasy před reprezentační pauzou a do extraligového kolotoče vlétli po hlavě. Na začátku třetí třetiny vedli nad Boleslaví už 5:1 a zdálo se, že o osudu duelu je rozhodnuto. Středočeši sice ještě dvakrát prostřelili hradeckého brankáře, Lvi si ale tři body utéci nenechali. Soupeře porazili na jeho ledě 6:3, přičemž hned třemi góly se na triumfu podílel Martin Janda.

Hradec zahájil zápas dvěma trefami

Lepším týmem byl v úvodní třetině ten hostující. Domácí se ke slovu moc nedostávali a jejich pokusy končily často na chráničích soupeře. Boleslav sice hrála v 6. minutě přesilovku, nic v ní však nevymyslela. Už v plném počtu pak skórovali Hradečtí. Lang vypíchl ve svém pásmu puk protihráči a vyrazil do protiútoku. Situaci tři na jednoho řešil pasem na Martina Jandu, který v čase 8:15 uklidil kotouč do odkryté brány – 0:1.

Bruslařům se pak naskytla další početní výhoda. Ta ovšem nebyla o nic lepší než ta první. A v 16. minutě potrestali hosté boleslavskou nemohoucnost podruhé. Znovu to byl Lang, který si všiml nehlídaného Martina Jandy v předbrankovém prostoru. Ten tak prostřelil Krinwalda už podruhé – 0:2. Za pár minut si přesilovou hru vyzkoušel i Hradec. Nejnebezpečnější možnost měli Pinkas a Šlaicher, v obou případech byl ale úspěšnější boleslavský gólman Krinwald.

Boleslav snížila, Východočeši ale opět odskočili

O přestávce zřejmě dali domácí hlavy dohromady. Boleslavští zlepšili svůj výkon a odměněni byli už po pěti minutách. Oskar Haas zamířil mezi kruhy přesně pod horní tyč – 1:2. Vzápětí mohl skóre korigovat Lang, ale Krinwald dobře přečetl situaci a správně rozmístil betony. Tempo hry vzrostlo. Útočily oba týmy, avšak většina možností byla zmařena ještě před zakončením. Boleslavským hráčům činil problém skvělý pohyb Jakuba Naara. Hradeckým střelcem se ale v 35. minutě stal Filip Boštík, který výborně zakončil svůj únik do mezírky mezi Krinwaldovými betony – 1:3.

Aby toho nebylo málo, musela Boleslav přežít další oslabení. To se jí sice povedlo, nicméně minutu po vypršení trestu dovršil Martin Janda svůj hattrick nenápadným nahozením z kruhu – 1:4. Ke konci třetiny ještě ujel do nájezdu Šedivý, jenže minul bránu. Čtyři vteřiny před koncem třetiny střílel Naar jen do Krinwaldova ramene.

Výhru za tři body už si hosté vzít nenechali

Třetí perioda nezačala pro domácí dobře. Nejprve zahrozil na hranici brankoviště Kašpar, poté Boleslav dvakrát faulovala a šla do tří. Hradec využil výhodu ve 43. minutě po akci Kašpara a Kryštofa Langa na jeden dotek, kdy Lang prostřelil Krinwalda z voleje – 1:5. Za necelé dvě minuty hráli a proměnili přesilovku i Středočeši. Tomáš Holoubek přehodil Sajdlovo rameno zápěstím od modré čáry. Po 38 vteřinách ale Mountfield znovu odskočil, neboť Matěj Havlíček překonal boleslavského brankáře z předbrankového prostoru – 2:6.

V polovině třetiny pak zaútočil zleva Sluka a puk se odrazil od Sajdlova betonu přímo k najetému Janu Kredbovi, který se už nemýlil – 3:6. Za chvíli jel sám na branku Hradce Závora, jenže Sajdla nepřehodil. Na druhé straně zase ostře, ale nepřesně, pálil z první Šlaicher. Tři minuty před sirénou ještě Boleslav špatně střídala a odpykávala další dvouminutový trest, stav zápasu se již však nezměnil. Hradec si pod Bílou věž odvezl plný počet bodů.