so 18.1.2020 | Dominik Stošek, Daniel Krátký

Sladká prohra v Třinci. Junioři mají jistý triumf v turnaji O Pohár DHL!

Juniorka sice v Třinci prohrála 2:3 gólem vteřinu před koncem prodloužení, to ji ale nakonec mrzet nemusí. V tabulce má totiž aktuálně už osmibodový náskok na druhé Pardubice a dvě kola před koncem je tak jisté, že Hradec ovládne turnaj O Pohár DHL! I přes těsnou prohru na ledě Ocelářů tak mají Východočeši důvod k radosti.

Úvod se lépe vyvedl Hradci, první branku vstřelil Tadeáš Pinkas

Úvodní dvacetiminutovka začala velice opatrně. Oba celky se dostávaly do šancí, které však nebyly až tak nebezpečné a oba brankáři v poklidu zasahovali. Situace se změnila v 6. minutě, když za brankou Suchánka vybojoval kotouč Petr Poppel, který jej poslal před brankoviště. Tam operoval Tadeáš Pinkas, který nekompromisně propálil Suchánka střelou z první k levé tyči – 0:1. Oceláři si krátce nato vynutili přesilovou hru, která se jim ale nepodařila sehrát podle představ a hosté ji bez větších potíží ubránili.

Následně se karta otočila a za katr si šel sednout Matěj, který se nedovoleným způsobem pokusil zastavit hbitého Tecla. Ani Hradec však svoji početní převahu patřičně nevyužil. Největší problém udělala Suchánkovi střela Langa od modré, která byla těsně před ním ještě tečována. Třinecký brankář skvěle zareagoval svým betonem. Na druhé straně pálil necelou minutu před koncem třetiny střelou příklepem na bližší tyč Pastor, ovšem jeho dělovku hostující brankář Tichý perfektně vyrazil svým ramenem.

Po čtyřiceti minutách stále vedl Hradec

Druhá třetina plynule navazovala na tu první. Oceláři svého soupeře lehce přestříleli, ale ke gólu to nevedlo. První minuty druhé periody se opět nesly v duchu velice vyrovnané, ale především opatrné hry. Do větší šance se dostal ve 26. minutě Pěnčík, který se díky své rychlosti natlačil až před Suchánka, kde se snažil domácímu brankáři roztáhnout betony, v rozhodující fázi mu ale puk sjel z čepele.

Krátce nato se ve 27. minutě podařilo Ocelářům ohrozit také Tichého. V přečíslení dva na jednoho střílel z voleje Stránský, jehož střelu hostující brankář vyrazil svým betonem do rohu kluziště. V čase 27:49 si hosté připravili další obrovskou šanci, tentokrát se před Suchánka natlačil Síla. Suchánek jeho střelu vyrazil pouze před sebe a dojíždějícímu Langovi se na pár okamžiků zjevila poloodkrytá klec. Hradeckému útočníkovi se ale nepovedlo kotouč zvednout a Suchánek tak zasáhl svým pravým betonem. V poslední minutě ještě zahrozil po pasu od Havránka Matěj, ale ani on se svou střelou nepochodil. Hradec si tak do třetí třetiny nesl i nadále jednobrankové vedení.

Oceláři srovnali zásluhou Nica Geidla

Třetí třetina byla pro diváky, kteří sobotní poledne do Mini WERK ARÉNY dorazili,nejzajímavější. Oceláři otevřeli hru a aktivním napadáním dělali Hradci nemalé problémy. Za svou aktivitu byli odměněni ve 46. minutě, když z mezikruží pálil Dobša přímo do betonu Tichého, od kterého se puk dostal přímo na hůl Nica Geidla, jenž už neměl sebemenší problém trefit poloprázdnou klec – 1:1.

Po vyrovnávací brance Ocelářů Hradec ožil, avšak Suchánka se Východočechům nepodařilo překonat. Trenér hostí si ještě v polovině třetiny vzal oddechový čas, který svůj účel splnil a Hradec šel možná i díky němu opět do vedení. V čase 49:55 totiž hosté využili početní převahu, když po kombinaci s Pěnčíkem a Langem propálil vše, co mu stálo v cestě, Dalibor Ďuris – 1:2. O necelé tři minuty později však domácí svého soupeře opět připravili o vedení. V 54. minutě našel Pastor na opačné straně hřiště zcela osamoceného Nica Geidla, který svou střelu umístil přesně ke vzdálenější tyči a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání – 2:2. I přes příležitosti v závěru třetiny však další branka nepadla a šlo se tak do prodloužení.

Prodloužení rozhodl domácí Matiaško, Lvi i přesto slavili

V prodloužení to s Oceláři nevypadalo vůbec dobře. V 61. minutě totiž usedl na trestnou lavici dvougólový střelec Nico Geidl, který tak po velice kontroverzním zákroku svým spoluhráčům pořádně zavařil. Oceláři ale své oslabení i díky obětavosti Homoly přečkali bez úhony.

Už už to vypadalo, že zápas budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Toto tvrzení ale vyvrátil Michal Matiaško, který v čase 64:59, tedy sekundu před sirénou, vsítil branku. Třinecký útočník obehrál jednoho z beků Hradce a svou střelou pod horní tyč překonal Tichého, prohra ale Lvy nakonec mrzet nemusela. Hradečtí se totiž i tak mohli už dvě kola před koncem radovat z prvenství v turnaji O Pohár DHL!.

Dalibor Ďuriš 1 0 1 -1 0