so 24.2.2018 | Petr Šatalík

Souboj šelem pro Hradec! Starší dorost porazil Bílé Tygry z Liberce 4:2

Po slabším období, kdy si svěřenci Libora Pivka připsali pět porážek v řadě, se zase začíná blýskat na lepší časy. Mladí hokejisté Mountfieldu HK zvládli navázat na páteční výhru nad Spartou a stejným poměrem skolili také Bílé Tygry z Liberce. Duel byl dlouho vyrovnaný, Lvi dvakrát vedli, ale Severočeši pokaždé dokázali srovnat krok. Rozhodlo tak až závěrečné dějství, ve kterém Hradečtí přidali rozdílový gól a necelých pět minut před koncem potvrdili vítězství další brankou.

Na gól Lvů odpověděli Tygři za 35 sekund

Do první větší šance se dostali Hradečtí, Pinkas s Poppelem šli do přečíslení proti jedinému obránci Liberce, který zvládl svou holí přihrávku prvního jmenovaného tečovat. To sice nezabránilo druhému útočníkovi Mountfieldu ve střele, ale ohrožení svatyně Bílých Tygrů z toho nebylo, jelikož pokus mezi tři tyče nemířil. Na druhé straně vyvolala rozruch rána Bitmana, po níž nastal v brankovišti Vacka pořádný šrumec, gólman Lvů s pomocí svých obránců situaci zvládl.

Hradec otevřel skóre v čase 10:15. Petr Poppel ujel společně s Pinkasem a Hrabčákem do přečíslení proti jednomu bekovi Severočechů, všichni tři hráči Mountfieldu si mezi sebou vyměnili puk a první jmenovaný otevřel skóre zápasu. Liberec však reagoval už za 35 vteřin. Šafařovský našel svou přihrávkou volného Benjamina Vomáčku, jenž procedil touš skrz výstroj Vacka do sítě. Když další šance zůstaly nevyužity, šlo se do šaten za nerozhodného stavu.

Po dalších dvou brankách zůstával stav nerozhodný

Na začátku druhého dějství Liberečtí zatopili v pásmu Lvů, Křepelka se snažil zpoza brány zaskočit Vacka, ale ten si svou bližší tyč dobře pokryl. Hradečtí tak mohli brzy odpovědět dalším zásahem. Samuel Hrabčák nahrál mezi kruhy Pinkasovi, který již sice mohl střílet, ale puk svému spoluhráči vrátil a ten neomylně namířil kotouč do poloprázdné svatyně – 2:1.

Bílí Tygři však po necelých sedmi minutách opět srovnali krok. Drábek poslal přesný pas na osu hřiště, kde se do touše opřel Jan Cikhart, jenž ranou nad vyrážečku pokořil Vacka. Liberec měl následně více ze hry, ale ani jedno z mužstev se už do větší příležitosti nedostalo, a tak bylo skóre i po čtyřiceti minutách hry nerozhodné.

Hradečtí rozhodli o své výhře

Úvod třetí třetiny se dlouho nesl v hodně defenzivním duchu. Až po delší době se do větší šance dostal Maťátko, jenž sebral odražený puk, sjel si do mezikruží a jeho ránu vyrazil Vacek jen s velkými potížemi. Východočeši pak převedli ukázkové nedáš – dostaneš, když o chvíli později Poppel naskočil z trestné lavice na led, svým pasem poslal do úniku Dominka Šedivého a ten předvedl ukázkový bekhendový blafák, kterým poslal Mountfield opět do vedení.

Hradec následně zamkl svého soupeře v jeho pásmu a předvedl další výstavní kombinaci. Na jejím konci byla přihrávka Šánka na vrchol kruhů, odkud se tvrdou ranou prosadil Petr Kuboš – 4:2. Liberečtí v závěru zkusili hru bez brankáře, ale v prostoru před Vackem se na delší dobu usadit nedokázali a z metropole východních Čech tak odjeli bez bodu. Lvi tak úspěšně navázali na vítězný duel se Spartou a po předchozím období, které pro ně na body moc bohaté nebylo, se odrážejí k lepším zítřkům.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Samozřejmě jsme rádi za tři body. Několik posledních zápasů jsme moc nebodovali, teď se nám podařil krásný víkend, ze kterého máme šest bodů, takže v mužstvu panuje maximální spokojenost.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec:
Tentokrát se mi zápas v našem podání moc nelíbil. Chybělo tomu větší nasazení. Kluky jsme nabádali, aby se už pomalu připravovali na play off, které se blíží. S výkonem nejsme spokojení, málo osobních soubojů, málo zblokovaných střel a takový hokej, který do play off moc nepatří. Takže jsme teď klukům řekli, že takhle se o body nehraje. Čekají nás teď velké posuny hráčů z Benátek do juniorky a naopak. Klukům jsme řekli, že stále hrají i o svá místa pro play off. Tak jak to vypadalo tentokrát, to prostě nemá vypadat.