so 5.10.2019 | Jiří Kuřátko, Klára Petrásková

Spousta vyloučení juniory nerozhodila, Salcburk porazili 5:1

Parádní start a pak bojovné tažení. Juniorka se už v první třetině dostala do tříbrankového náskoku, ten ji nakonec dovedl ke třem bodům. Duel se Salcburkem provázelo množství trestů na obou stranách, emotivní klání nakonec sedlo lépe právě Hradci. Lvi totiž povolili soupeři jediný gól, ubránili všechna oslabení a v závěru potvrdili výhru dvěma trefami na konečných 5:1. Hattrick navíc završil kapitán Petr Poppel.

Mountfield vstoupil do zápasu třemi brankami

Od začátku utkání byl k vidění rychlý a tvrdý hokej. První velkou šanci měl na hokejce Morong, jehož střelu z mezikruží hostující gólman vyrazil jen před sebe, na dorážku ale žádný z hradeckých hráčů nedosáhl. Nevyužitá šance ale domácí nemusela mrzet, v následujících chvílích se totiž síť v hostující svatyni zavlnila hned několikrát.

V osmé minutě při hře čtyři na čtyři domácí skvěle přečíslili salcburský Red Bull, kdy následně Sílovu střelu dorážel Petr Poppel – 1:0. O tři minuty později Mountfield využil přesilovku; od modré tvrdou ránu vystřelil Váchal, na první dorážku od Poppela hostující brankář Pfarrmaier dosáhl, na tu Vojtěcha Síly už ne, a tak se skóre opět měnilo – 2:0. To ale ještě nebylo z první části vše, po individuální akci se totiž prosadil ještě Dalibor Ďuriš, když z levého kruhu přesně zamířil do pravé šibenice – 3:0.

Trestné minuty naskakovaly vyšší rychlostí než další góly

Ve druhé třetině diváci sledovali vyrovnanější hokej, kdy si hráči na obou stranách vytvořili stejné množství šancí. Po delším domácím tlaku se hosté dostali do protiútoku a po skvělé akci byli odměněni gólem, když se v brankovišti nejlépe zorientoval salcburský Haakon Hänelt a uklidil puk za záda domácího gólmana – 3:1.

Zápas byl také okořeněn bitkou mezi hradeckým Pěnčíkem a Mennerem ze salcburského Red Bullu, za kterou byli oba hráči shodně obdarováni čtyřmi minutami. Ve tvrdé hře se pokračovalo i v druhé polovině třetiny – ubylo sice vstřelených gólů, viditelně se ale zvýšil počet udělených trestných minut, který se nakonec v součtu celého zápasu zastavil až na čísle 44!

Hradec v závěrečné pětiminutovce potvrdil výhru

Domácí hráči se ve třetí periodě snažili kontrolovat průběh hry a zbytečně neriskovat, i přesto se tým Salcburku dostal k několika gólovým akcím, které ale končily buď mimo bránu anebo v lapačce hradeckého Sajdla, který Lvy držel po celý zápas jistými zákroky.

Salcburk měl k dispozici krátkou přesilovku pět na tři, kterou nedokázal využít, naopak chvíli potom, co se počet hráčů na ledě vyrovnal, královéhradečtí hokejisté navýšili skóre zápasu na 4:1, když druhý gól přidal Petr Poppel. A záhy na ledě přistála i jedna čepice, jelikož Petr Poppel o necelé dvě minuty později využil přesilovku, vstřelil svůj třetí gól a završil hattrick – 5:1. Díky třem bodům za plnohodnotnou výhru se Hradec v turnajové tabulce bodově dotáhl právě na Salcburk.