ne 13.9.2015 | Lukáš Foff, Lukáš Štěrovský

Stále stoprocentní! Mladší dorost vyhrál i čtvrtý letošní zápas, Žďár zdolal 3:0

Zápas mladšího dorostu se Žďárem nad Sázavou skončil prakticky ihned po úvodním buly. Vítězný gól si totiž již v čase 1:19 připsal hradecký Petr Poppel. Domácí hostující celek prakticky po celý zápas přehrávali, ve druhé části ještě přidali dvě branky a po výsledku 3:0 mohli slavit čtvrté letošní vítězství ze čtyř zápasů. Pětadvaceti zákroky a čistým kontem se o něj také výrazně zapříčinil Daniel Dvořák.

Svižný začátek vystřídalo plno nepřesností

Úvodní buly, jež vyhráli domácí hokejisté, bylo předzvěstí první pětiminutovky, do které vlétli Hradečtí opravdu velice svižně. První střelu Martince sice ještě vyklepal hostující brankář z lapačky, ale v ponechané výhodě se již skvělou tečí v čase 1:19 prosadil Petr Poppel a uklidnil tak úřadující mistry republiky – 1:0. Hosté z Vysočiny působili poněkud opařeně a zaskočeně a téměř do poloviny třetiny si nevypracovali žádnou šanci.

Ve druhé polovině první periody byla hra rozháraná a příliš šancí nenabídla. Přesněji řečeno na každé straně byla k vidění jedna. Nejdříve se do tutové příležitosti dostal Karel Brejcha, který z brankoviště minul cíl a o několik minut později domácí Dominik Šedivý z mezikruží nadvakrát otestoval tvrdost betonů Martina Mušky. A když ani několik přesilovek na jedné či druhé straně nevedlo ke skórování, odcházelo se do kabin za stavu 1:0.

Domácí zužitkovali šance, které si vytvořili

Do prostřední části hry vstoupili domácí stejně, ba možná ještě lépe, než do té první. Trojlístek domácích Morong, Pokorný a Matěj Síla motal hlavy žďárským bekům. V čase 23:20 Voňka velice šikovně nahazoval před bránu, kde si Daniel Vaňát letící kotouč našel a špičkou hole jej usměrnil mimo dosah Mušky – 2:0. Domácí nadále hýřili aktivitou a nepouštěli hosty ani k náznakům šancí. Jediným strašákem tak pro Daniela Dvořáka mohl být Karel Brejcha, který ho nepříjemně sekl do lapačky, za což byl vyloučen.

To byl další kámen úrazu hostujících borců – častá vyloučení. Hráči od řeky Sázavy měli k dispozici přesilovou hru, o kterou rychle přišli kvůli nedovolenému bránění Melichara. Hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách a více prostoru na ledě bylo přesně to, co potřebovala dvojice Klodner, Štěpán Pokorný. Druhý jmenovaný po perfektně načasované přihrávce pouze zasunul puk do prázdné klece – 3:0. Nejaktivnějším hráčem hostů byl rozhodně Jaromír Pytlík, který jediný větral domácí obranu, ale nevedlo to ke změně skóre.

Třetí třetina příliš vzrušení nepřinesla

Do poslední třetiny se vstupovalo již za téměř rozhodnutého stavu a očividně si toho byly vědomy obě dvě strany. Hradečtí se snažili místy až profesorsky držet puk na svých holích a nepůjčovat jej hráčům v červených dresech. Ti, nutno podotknout, nevyvíjeli nějaký enormní tlak na domácí, a tak byl k místy k vidění nepříliš zajímavý hokej. Občas diváky z mírného bdění vyrušila nějaká šance jako dva pokusy Šedivého, který však vsítit branku nedokázal.

Stejně jako v předchozích pasážích byl k vidění nestandardní počet hráčů na ledě poměrně často. Zajímavé však bylo, že domácí borci i ve čtyřech dokázali držet puk téměř celé dvě minuty oslabení v pásmu soupeře. K alespoň čestnému úspěchu nebyl daleko Primožič, jehož hůl byla v poslední chvíli zablokována, anebo Kukla, který trefil domácího strážce svatyně do helmy. Hradec zůstal po výsledku 3:0 nadále stoprocentní, Dvořák si mohl připsat další nulu do svých osobních statistik.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Naše hra za moc nestála, můžeme být spokojeni za získání tří bodů. První střídání zápasu bylo dobré, ale potom začala naše hra uvadat a sebrali jsme se až na konci utkání, kde jsme měli dost šancí na navýšení skóre. Možná za neproměněním stojí naše nešikovnost. První dvě branky padly po tečovaných střelách, na kterých pracujeme na tréninku. Snažíme se dávat jednoduché góly, není to nic vypracovaného, ale tečovaný kotouč z bezprostřední blízkosti se brankářům vždycky chytá těžko.

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou):
Samozřejmě jsme věděli, že Hradec, alespoň podle mě, patří do první čtyřky a že tu budeme chtít hrát dobře z obrany a držet co nejdéle stav 0:0. To se nám bohužel příliš nepovedlo, protože jsme hned ve druhé minutě inkasovali na 1:0 a pak hned v nástupu do druhé třetiny na 2:0. Dva góly z naší strany byly takové, nechci říct smolné, ale prostě tečované mimo dosah brankáře. Letos nemáme takové mužstvo, aby dokázalo takový zápas otočit na 3:2 nebo na 4:3, takže si myslím, že domácí si to potom pohlídali úplně v klidu. Sice jsme ještě pár šancí na skórování měli, ale jak říkám, domácí vyhráli zaslouženě a pro nás budou rozhodující zápasy s jinými soupeři.