so 17.12.2011 | Vojtěch Honzík, Martin Voltr

Starší dorost nedohnal ztrátu z první třetiny, v Plzni padl těsně 2:3

Úvodní víkend nadstavbové části extraligy se starším dorostencům nevydařil, po páteční prohře na Spartě totiž neuspěli ani na horkém ledě druhé Plzně. Rozhodla o tom už první třetina - v ní Hradečtí hned třikrát inkasovali, a i když zbylé dvě části vyhráli, na body jim to už nestačilo. Poslední zápas kalendářního roku tak prohráli 2:3.

Úvodní třetina zápasu mezi druhou Plzní a desátým Hradcem skončila poměrně jednoznačně jak výsledkem, tak hrou. Indiáni od prvního hvizdu tlačili a odměnou jim byla situace z šesté minuty, kdy se hned po buly prosadil Michal Moravčík1:0. Hosté mohli vzápětí srovnat, když byl Schleissem v samostatném úniku faulován Drašnar. Jenže sám postižený rychlou střelou neuspěl.

Nedáš – dostaneš. Za necelou minutu odčinil svůj předchozí prohřešek Schleiss přesnou příhrou mezi kruhy na Josefa Zimmermanna, který uspěl střelou po ledě – 2:0. Snížení měl na holi Ouzký, ale ani nadvakrát dorážkou na brankovišti touš za brankovou čáru nepropasíroval.

Naopak ihned po buly naservíroval Němeček na najetého Jana Schleisse, který po nádherné forsbergově kličce přidal další zásah domácích – 3:0. A protože ani jeden z týmu nevyužil následnou přesilovou hru, svítil o první pauze na kostce tříbrankový rozdíl.

Prostřední pasáž hry přinesla vyrovnání hry, přesto domácí působili i nadále nebezpečněji. Hosté nejprve doslova pohrdli přesilovou hrou, která plynule navázala na zbytek trestu Západočechů již z první třetiny. Vše si však Hradečtí vynahradili o chvilku později, kdy v situaci dva na jednoho Martin Bartoň nic nevymýšlel a z pravého kruhu vymetl bližší horní růžek – 3:1.

Početní výhodu nevyužili posléze ani domácí, kteří podobně jako jejich soupeř prakticky branku svého soka neohrozili. Následně se neujala střela Šimandla od modré, ani dorážka Kepky o chvilku později. Když pak Uhlík tečoval pouze do hrudi Hejdy, zůstal po čtyřiceti odehraných minutách stav stále příznivější pro domácí.

Závěrečné dějství bylo velmi podobné tomu předcházejícímu. Domácí se jevili hokejověji, ovšem brankově se prosadili pouze Hradečtí. Ti mohli snížit již v první polovině této dvacetiminutovky, kdy v přesilové hře doráželi do poloodkryté klece Jebavý se Suchanem. Ti však v prvním případě nastřelili ležícího Pacla a následně obránce na brankové čáře.

Vše si vynahradili o chvilku později při další výhodě jednoho muže v poli. Čisté svědomí ovšem u tohoto gólu nemohl mít brankář Pacl, protože Tomáš Drašnar spíše nahazoval, ale touš skončil až v síti – 3:2.

Domácím mohl vzápětí vrátit dvoubrankový náskok Schleiss, ale z nařízeného trestného střílení po faulu Součka mezírku mezi Hejdovými betony netrefil. V závěru utkání se již podařilo indiánům kontrolovat černý nesmysl a když ho soupeři přes dvě minuty nepůjčili, Hradečtí se nedostali ani k odvolání brankáře.