so 30.11.2013 | Martin Pešek, Martin Voltr

Starší dorost padl v Budějovicích v prodloužení a postup se mu vzdálil

Nesmírně důležitou bitvu o první čtyřku sehráli v pátek starší dorostenci na ledě Českých Budějovic. Tomu odpovídal i průběh utkání, v němž se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V nastaveném čase uzmuli druhý bod domácí a Hradec tak zůstává v boji o postup pozadu, jeho šance ale pořád žijí.

Na rychlý start Lvů našli domácí odpověď

V úvodním dějství byli domácí aktivnějším mužstvem, ale paradoxně právě Jihočeši inkasovali jako první. Běžela 5. minuta utkání a mezi kruhy si na přesnou přihrávku najel Patrik Miškář, jehož následnou střelu k tyči nemohl domácí gólman chytit – 0:1. To byla však prakticky jediná větší šance hostujícího mužstva v první části, poté už hráli převážně budějovičtí mladíci.

Hned o minutu později měl velkou šanci domácí Fencl, jeho projektil však zastavila tyčka. O chvíli později se v šanci ocitl i Samohejl, ale ani jeho prudká rána si cestu do sítě nenašla. Hradečtí se snažili hrozit především z rychlých protiútoků, ale žádný z nich se jim nepovedlo dotáhnout do konce.

Naopak Budějovice byly nadále velmi nebezpečné, Šulkovu střelu v přesilové hře zastavil až beton brankáře Františka Veselého. Zasloužené vyrovnání však nakonec přišlo, Jihočeši se dočkali v čase 18:21, když se přesnou ranou pod břevno prosadil Natan Vráblík – 1:1.

Jeden obrat vystřídal druhý

Druhá část nabídla celkem tři branky a vyrovnanější hru, Hradečtí se častěji dostávali k zakončení. Vedení na stranu hostů mohl již ve 24. minutě vrátit Gančarčík, ale jeho dorážka o několik centimetrů minula tyč Kváčovy branky. Následně hosté nevyužili ani přesilovou hru pěti proti třem a přišel trest. Domácí kapitán Petr Panáček se prezentoval pohotovou ranou, která znamenala první obrat v zápase – 2:1.

Na odpověď Hradce Králové však diváci nemuseli dlouho čekat. Pouze o necelou minutu později, ve 34. minutě, zakončil rychlý protiútok Vlastimil Šeda a bylo zase srovnáno. A to ještě nebylo vše! V čase 39:14 dokonce strhl podruhé vedení na stranu Lvů David Chalupa. Po druhém dějství tak svítil na ukazateli skóre stav 2:3.

Budějovice se dočkaly vyrovnání

I třetí třetina se hrála ve slušném tempu a přibylo přesilových her, ale ani jednomu z mužstev se je nepodařilo využít. Za Budějovice se prudkou rano prezentoval Klinecký, na druhé straně vznikla v 53. minutě nepřehledná situace, domácí beci však hráče soupeře uhlídali a Kváča počtvrté překonán nebyl.

Utkání bylo vyrovnané a Jihočeši se snažili vyrovnat i stav skóre, to se jim nakonec povedlo, a zasloužil se o to ten nejpovolanější. Nejproduktivnější hráč Českých Budějovic, útočník Pavel Samohejl, doklepl v 56. minutě puk za záda brankáře Veselého a bylo opět srovnáno – 3:3. Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby a utkání dospělo do prodloužení.

Nastavení netrvalo dlouho

Za hlasitého povzbuzování několika desítek fanoušků se domácí hráči tlačili za rozhodnutím, nejprve se o zakončení pokoušel Farka, jeho akce sice nevyšla, ale Budějovice se radovaly o chvíli později. V probíhající 62. minutě převzal Jakub Doktor ve středu hřiště puk, po samostatném úniku kolem dvou hráčů soupeře zavěsil puk pod břevno a přisoudil výhru jihočeským mladíkům – 4:3 po prodloužení.

Adam Čech 0 0 0 -1 0