čt 25.9.2014 | Lukáš Štěrovský, Rudolf Bernart

Starší dorost po dvou porážkách zabral. Mladou Boleslav porazil jednoznačně 6:1

Starší dorost si chtěl v zápase s Mladou Boleslaví spravit chuť po nevydařeném víkendu, kdy si připsal dvě porážky. Lvi na svého soupeře vlétli od začátku s velkou chutí, na kterou soupeř nebyl schopen reagovat. Svěřenci trenéra Slabého svého soka celý zápas přehrávali a po zaslouženém vítězství si připisují 3 body do tabulky, v níž se posunuli na bronzovou pozici.

Hradečtí vstoupili do zápasu velmi aktivně

Úvodní třetina, hlavně její první půle, se více vydařila domácím, kteří byli aktivnější a Boleslav pouštěli do šancí spíše sporadicky. Hned první nahození Hradeckých mohlo skončit gólem, gólman Boleslavi Krofta si notnou chvíli nebyl jistý, kde že má kotouč. Ten však nakonec zůstal v jeho výstroji.

Středočeši měli viditelné problémy s tím, aby se dostali do řádného herního tempa, čehož mohl využít Matouš. Ve stísněném prostoru však nedokázal kotouč za brankáře Kroftu v souboji jeden na jednoho zasunout.

První vážnější šance Boleslavi (a v první části takřka jediná) přišla ve čtvrté minutě. Groh však byl pozorný a prudkou střelu od modré čáry s přehledem pokryl. Vzápětí se radovali mladí Královští lvi. David Chalupa pálil z prostoru mezi kruhem a modrou čárou a trefil tak přesně, že brankář zelenočerných nemohl na střelu dosáhnout – 1:0.

Zbytek třetiny se hrálo převážně ve středním pásmu. Když už šance přišla, ukázali se jako iniciativnější královéhradečtí hokejisté. Na skóre to ale vliv nemělo.

Druhá část o poznání ofenzivnější – padly čtyři branky

Boleslav po přestávce zabrala a vyrovnala hru. Příležitosti ale přibyly na obou stranách. Svůj vliv na to mělo i pojetí rozhodčích, kteří hru příliš nekouskovali. Jako první se v prostřední periodě radovali opět hradečtí střelci, konkrétně Patrik Hidveghy, který ve dvaačtyřicáté minutě dorazil za záda hostujícího gólmana střelu Matějčka, a zvýšil tak na 2:0.

Už za dvacet šest vteřin ale přišla korekce středočeských hokejistů. Na 2:1 po snížil, po krásné teči, Dominik Skořepa, kdy puk obloučkem přeletěl již přesunujícího se gólmana Groha. Škodovka vzápětí srovnala tempo, skóre nikoliv. Nasazení jí vydrželo takřka celé prostřední dějství, přetavit aktivitu v branku ale nedovedla.

Oproti první třetině přibyla vyloučení. Během závěrečné pětiminutovky při hře čtyři na čtyři předvedli Hradečtí tři přečíslení, ani jedno ke gólu nevedlo. Ten se podařilo vstřelit až Radovanu Pavlíkovi, který zužitkoval přesilovou hru pět na tři, kdy po krásné kombinaci a přihrávce putující po hraně brankoviště zasunoval takřka do prázdné klece. Na 4:1 ještě před sirénou zvyšoval Emil Veselý, a to již v rámci klasické přesilové hry pět na čtyři.

Hradečtí dotáhli dobře rozjeté utkání do zdárného konce

V kontrastu s první třetinou se v první polovině závěrečné periody zase tolik na ledové ploše nedělo. Podstatnou výjimkou byla branka Filipa Hronka, který navyšoval už na rozdíl čtyř gólů. Avšak posledních deset minut stálo za to. Hokej nabíral na obrátkách, Boleslav se snažila, ale byl to zase Hradec, jehož hráč Chalupa nedostal po brankovišti poskakující kotouč do sítě. Ihned poté ale z takřka stejné pozice skóroval podruhé v zápase Radovan Pavlík na 6:1.

Hra se pak řádně přitvrdila, přibylo tvrdých hitů v oblasti mantinelů, ale vše v rámci fairplay. Snad až na zákrok hostujícího Mattise, jenž byl za svůj tvrdý zákrok potrestán vyšším trestem.

Zbytek zápasu už jasně opanoval celek Královských lvů, který pořádal jeden nájezd na branku týmu z města Škodovky za druhým. Poslední šanci hostujících hokejistů lapil tři sekundy před koncem Groh, a hradečtí mladíci se tak mohli radovat z jasné výhry za tři body.