ne 22.2.2015 | Antonín Domanický, Lukáš Štěrovský

Starší dorost podruhé v řadě prohrál, z Chomutova si odváží aspoň bod

Druhou prohru v řadě za sebou mají svěřenci trenéra Slabého, ta nedělní má ale cenu zlata a jednoho bodu, který Lvi vyválčili dotažením zápasu nad rámec šedesáti minut. Hradečtí od 38. prohrávali rozdílem dvou gólů, ten ale smazali v rozmezí necelých šedesáti sekund v době, kdy se psala již poslední pětiminutovka utkání, byť v poslední minutě prodloužení znovu inkasovali. V pondělí zakončí dorostenci svůj venkovní čtyř zápasový trip v Karlových Varech.

Domácí zasadili Lvům rychlý úder

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří již po dvaašedesáti sekundách šli do vedení. Alan Lyszczarczyk posunul puk na volného Toma Poláka, jenž si objel Groha a dal branku. Další šance byla k vidění po pěti minutách hry. Kryštof Hroudný se dostal ke střele před brankou, kterou ale nakonec netrefil. Trestali opět domácí. Josef Toman si najel mezi kruhy, odkud střelou po zemi překonal Groha podruhé.

Hosté za necelé dvě minuty skórovali a stav utkání snížili. Tomáš Zahradník ujel ve vlastním oslabení a lehkou střelou překonal Alexe Strejce. Po dvaceti minutách byl stav utkání výhodnější pro Severočechy.

Piráti navýšili své vedení

Ve druhé třetině se do první šance dostali hosté. Jakub Exner poslal puk na Filipa Moníka, jenž tečí nepřekonal chomutovského brankáře. Dlouho se nic nedělo a další příležitost byla k vidění o pár minut později.

Odražený puk se dostal ke Štěpánu Matějčekovi, jenž ale odkrytou branku netrefil. V osmatřicáté minutě ujel v oslabení Martin Tůma a Josef Toman. Druhý jmenovaný dostal puk a přesnou střelou zvýšil vedení domácích.

Vyrovnání Hradce doslova za pět minut dvanáct

Začátek třetí části patřil domácím. Josef Toman mohl dát hattrick, ale proti byla hokejka obránce, jež mu zkazila radost. Dvě minuty na to ujížděl Štěpán Matějček, který ale Strejce nepřekonal. V následujících minutách to na ledě hodně jiskřilo a hodně se vylučovalo. Tato část hry pomohla hostům, kteří během sedmapadesáti sekund dokázali vyrovnat.

František Hnik projel okolo chomutovského obránce a lehkým přistrčením snížil na 3:2. Netrvalo dlouho a bylo dokonce srovnáno. Přihrávku před branku dostal Martin Hejna, jenž si s pukem poradil nejlépe jak mohl. Rázem bylo srovnáno. V poslední minutě měli Piráti sice dvě veliké šance, ale ani jednu nevyužili, a proto se šlo do prodloužení.

Hradečtí v prodloužení odolávali až do poslední minuty

V nastaveném času byli hladovější Piráti, kteří byli nakonec právem odměněni. V poslední minutě nahodil puk Tomáš Běhula, přičemž jeho střelu skvěle tečoval Tom Polák. Kotouč se otřel o tyčku a skončil za zády hradeckého brankáře.

Jakub Exner 0 0 0 -1 2