pá 11.9.2015 | Petr Šatalík, Lukáš Štěrovský

Starší dorost proti Havlíčkovu Brodu otočil skóre a poprvé v sezóně bral tři body

Ještě před startem extraligy A-týmu mohli hradečtí fanoušci zavítat na utkání mládeže, v němž se představil loňský vicemistr proti nováčkovi z Havlíčkova Brodu. Svěřenci trenéra Slabého sice prohrávali, ale slepenými přesilovkovými trefami Jiráska a Pažourka během necelé minuty na konci druhé části se jim podařilo otočit skóre. Definitivní jistotu prvních tří bodů v sezóně pak Východočechům brankou v poslední minutě dal Mikoláš Matouš.

Do vedení šli překvapivě hosté

Vstup do zápasu měli lepší domácí, když se hned v první minutě utkání dočkali díky své aktivitě výhody v podobě přesilové hry. Tu však nevyužili a po jejím skončení se přenesla iniciativa na havlíčkobrodské čepele. Krátce po polovině první třetiny se kotouč dostal k Hroudnému, jehož pumelici vyrazil hostující brankář maskou do spojnice břevna a tyče.

Jen o malou chvíli později, poté, co v oslabení vystihl rozehrávku Hradeckých kapitán Havlíčkova Brodu David Michálek, se ukázalo, že rčení nedáš – dostaneš stále platí. Kapitán hostí se následně vydal vstříc Vomáčkovi, kterého překonal blafákem do forhendu a tým z Vysočiny tak vedl 1:0. Zbytek první části se Lvi snažili o vyrovnání, leč marně. Navíc měli i štěstí, když v oslabení, pár vteřin před koncem první části, zvonila za Vomáčkou tyč po střele Hrabaňe.

Ve druhé třetině Mountfield zápas otočil

Druhá perioda přinesla zpočátku tvrdý hokej plný faulů, díky nimž se mužstva střídala v početních výhodách. Skvělé zákroky předváděli oba brankáři, ať už hradecký Vomáčka, jenž zachytil kotouč až těsně před brankovou čárou, nebo havlíčkobrodský Kulich, který zvládl lapit střelu, která vzešla ze skrumáže před jeho svatyní.

Klíčovým se však ukázal především závěr druhé části. Královéhradečtí v něm zvládli během minuty otočit skóre zápasu. Nejprve v přesilové hře srovnal Filip Jirásek, poté co našel kotouč, který obrana celku z Vysočiny pouze zblokovala, a poslal jej za Kulichova záda. Následně při plném počtu hráčů na ledě otočil vývoj utkání Kryštof Pažourek, když zužitkoval přesnou přihrávku Matouše. Hradec tak vedl po druhé třetině 2:1.

Domácí stvrdili vítězství gólem Matouše

I ve třetí části jsme byli svědky tvrdé hry, která nebyla chudá na vyloučení. Deset minut před koncem se Hradečtí dostali do několika slibných šancí, největší z nich měl Hašek, kterého však vychytal brankář Kulich. Nesporným důkazem nepříliš čisté hry byl i desetiminutový trest hradeckého Gaspara, který proseděl druhou polovinu třetí třetiny na trestné lavici za nesportovní chování.

Závěr utkání se nesl ve znamení velkých příležitostí na obou stranách. Hradečtí Šalda a Šimůnek, ani havlíčkobrodský Veverka však brankáře nepřekonali. Jedinou trefu poslední části tak obstaral čtyřiadvacet vteřin před koncem Mikuláš Matouš, jenž uzavřel účet tohoto střetnutí na konečných 3:1.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř. Havlíčkův Brod je houževnatý, je to nováček. Na začátku sezóny mají tato mužstva sílu, takže byli nepříjemní. Jsme rádi, že se nám po první nepříjemné třetině podařilo otočit skóre. Od toho momentu jsme už podle mého byli lepší. Sice se trápíme v koncovce a trvá nám, než se trefíme do brány, ale doufejme, že to brzy odbouráme a bude to lepší.

Vladimír Kostka (BK Havlíčkův Brod):
Bohužel jsme tahali za kratší konec, soupeř byl aktivnější a rychlejší, hrozně málo jsme bruslili. Moc sil nás taky stálo bránění přesilovek, hráli jsme, tuším, dvě oslabení tři na pět, které jsme teda ubránili. Je to škoda, jedna minuta rozhodla zápas. Tam jsme udělali dvě hrubé chyby, měli jsme puk na hokejce, nevyhodili ho, tohle rozhodl zápas. Dneska se prostě bez bruslení dát hokej nedá.